Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért bízik mindenki vakon az...

Miért bízik mindenki vakon az orvosban és a védőnőben?

Figyelt kérdés
Sokszor régen elavult dolgokat tanácsolnak, amit 20 éve tanultak. Ráadásul a születés hete portálon egy csomó infó van a cukorbetegségről, vérszegénységről a ctg-ről stb...Érdemes lenne elolvasni. Kellene egy kismamának egy természetes ösztön, hogy harmónikus legyen a 9 hónap és ugye az utána lévő időszak is.
2008. jan. 6. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Ez mindenkinek a magánügye,ha Te nem bízol az orvosodban, jogod van másikat fogadni.Védőnőt is választhatsz.Én megbízom a dokimban, végülis ő az orvos,kiben bízzak 11 hetes kismamaként ha nem benne?Ha nem így lenne már léptem volna.Soktól hallottam amúgy, hogy terhessége alatt dokit váltott.Nem bízhatom magam a 9 hónap alatt a könyvekre,netes infókra,nekem kell hogy az orvosom mellettem legyen, ha bármi gondom van fel tudjam hívni, megnyugtat.Az ő irányítása kell, az egyébb irományok csak hozzásegítenek a plussz infókhoz.
2008. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem azért, mert nagyban rájuk vagyunk utalva. Nem lehet mindenki orvos, valakinek hinni is kell. A természetes ösztön szerintem minden kismamában magvan, ki így, ki úgy használja ezt ki. Félünk az újtól, ezért támaszkodunk többnyire másokra. Érdekes, hogy (sok esetben)pontosan azok segítségét kérjük, akik sosem voltak kismamák...

Amit írtál általánosan igaz, ezért nem értem az előttem szólót, mért ír dokiváltásról...

2008. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetes ösztön az mindenkiben megvan,csak van aki nem hallja,és ezért eszik rengeteg műanyag vitamint és egyebet fölöslegesen.Pl az első kórházban,és az ottani dokiban vakon megbíztam,nem is volt semmi baj.De aztán átkerültem másikba,és ott meg két Uh-ból kettőn sikerült elmérni a dolgokat.Én már csak nevetek rajta,de amikor megjött az alacsony AFP,akkor kicsit megijedtem.A védőnőm nem szimpatikus,de ezzel meg nem tudok mit kezdeni.Ő nem bízik abban,h az ösztöneim tudják,h most mi kell nekem,én meg max egy napot morgok minden egyes tali után.

De van aki már attól is rosszul van,h fáj egy kicsit a pocakja,ami pedig a terhesség velejárója,és ha hallgat az ösztneire tudni fogja,h melyik az a pocakfájás,ami akkor és ott nem kellene,h legyen.

Talán a legnagyobb baj az,h a mai modern műanyag világban sokaknak nehezen sikerül a baba,és ezért flusztráltak,h mi van,ha velük van a baj,és aggódnak,és görcsölnek,és amikor végre sikerül még megcsinálnak 60 terhességi tesztet,h biztos és nem szívódik-e fel,közben pedig mázsaszám eszik a műanyag kaját a cukros lötyivel.Sajnos mind szívjuk egymás bűzét,és akár a többi állam szennyét.Stresszelünk és közben iszunk,kávézunk,cigizünk.Egyre több káros ártalom ér,és csodálkszunk,h össze vagyunk omolva,h nem sikerül a baba,pedig addig minden sikerült elsőre.Valah úgy érzem,h elvesztette a legtöbbek élete a spontánságát...a további okfejtés,az már inkább csak filozófia,mintsem a babához kapcsolódó dolog.

2008. jan. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki bízik vakon, de azért bizonyos fokú bizalomra szükség van! Nekem is megvannak a saját elveim, ami van, ahol találkozik a védőnőével és van, ahol nem. Ez nem baj. Ezen kívül nem minden orvos és védőnő él a 20 évvel ezelőtti tanulmányaiból, van, aki sokkal korszerűbb elveket vall, mert továbbképezte magát. Sajnos nem mind ilyen. Ezért érdemes tájékozódni és igen, az ösztöneinkre hallgatni. De ez nem azt jeleni, hogy akkor minden, amit az orvos, vagy a védőnő mond, vagy tesz, az rossz. Nem kell mindenben egyetértenünk, ezt a normális orvos, vagy védőnő nem is várja el. De vannak helyzetek,(esetleg, ha baj van) amikor nincs más lehetőség, bízni kell bennük, mert bizonyos dolgokban bármilyen elmaradott tudás több lehet a sajátunknál.
2008. jan. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Az első válaszolónak: védőnőt nem lehet választani.


Azért bízik az ember az orvosában (ha jó orvos), mert ez a munkája, ezt tanulta. Miért bízik az ember a pékben, az autószerelőben, a tűzoltóban? Nyilván azért, mert bízunk benne, hogy a szakmáját jól megtanulta.

2008. jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
én a védőnőmben nem bizom 100%ig. a dokimban igen.a barátnőmmel 1 dokihoz járunk és a barátnőm nem bízik meg benne.mindenki maga dönti el hogy megbizik e benne vagy nem,ha nem akkor menjen másik orvoshoz
2008. jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
Köszönöm,de nekem az ösztöneim megvannak és van elég harmónia az életemben,amitől boldogan várjuk a 9-ik hónap végét és az utánna lévő időszakot és nem kell a betegségekről olvasgatnom a szülés hete portálon! De kiben bizzak a terhességemmel kapcsolatban,a hentesben? Érthetetlen a kérdésed,meg az is amit kommentáltál hozzá.
2008. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia a harmadik hozzászólással nem egyezek ki.Attól,hogy egyre elmodernesedünk és műanyagosodunk,most is lehet egészséges kajákat enni,inni.szerintem mindenki a saját életritmusából indul ki és saját étkezési szokásaiból.Nekem meg sem fordult a fejemben a műanyagosodás mikor megtudtam a babámat,de tény én is elolvasom a termékek összetevőit és ami kicsit már nem szinpatikus nem veszem meg.Ha pedig az ember rendesen főzi a kaját otthon és nem gyorbüfékban stb kajál ,akkor tudod mit raksz bele.szóval azért nem kell mindnet rögtön leműanyagozni.Sajnos azt nem mi döntjük el,hogy a másik cigizik vagy sem ,de arra tudsz figyelni ,hogy a te környezeted ne csinálja.

Amúgy az első hozzászólónak szerintem igaza van,attól,hogy valaki jó orvos szakmailag nem biztos ,hogy emberileg veled úgy viselkedik ahogy szeretnéd,vagy egyáltalán nem biztos,hogy szinpatikus neked-vagy te neki.Ebben a szakmában sajnos ez az a dolog amit nem lehet kiküszöbölni,mert nem tárgyak vagyunk és tény mindenkinek megvan a kisugárzása.Ha ugy érzed valami nem tettszik benne ,de ha még nem is tudod megindokolni,menj el egy másikhoz addig amig van időd rá.A nőgyógyász a fogorvos,stb-ezek pont bizalmi szakmák az ember nem tárja ki magát szivesen egy olyan idegennek aki nem szinpi neki.A védőnő sajnos nem választható az a lakhelyed szerint van meghatározva,de sajnos ki kell bírni,meg kellhallgatni a véleményét.ha szerencséd van szinpatikusak leszetek egymásnak és kellemesen fog tellni az a pár alkalom amíg együtt vagytok.Sok sikert!

2008. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!