Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan történik a vetélés?

Hogyan történik a vetélés?

Figyelt kérdés
Milyen "tünetei" vannak egy vetélésnek? Orvos megtudja mondani az okát? Ha veled már elöfordult ez akkor a hanyadik héten történt a vetélés.

2023. máj. 27. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet így leírni, nagyon változó. Függ a terhességi kortól, hogy rögtön elvetélsz, vagy elhal, de még hetekig nem történik semmi, meg egy csomó mindentől.

Én hatodik hétben voltam, sejthető volt, hogy nem lesz egészséges terhesség. Minimális barnázás után kaptam gyógyszereket, de nem segített, kicsit mindig erősödött a vérzés. Aztán egy reggel, úgy keltem, hogy rendes tiszta vér folyt, kb.egy pohárnyi lett volna, akkor távozott a petezsák. Nem volt fájdalmas görcs, vagy ilyesmi.

Más meg fetreng a görcsöktől, vagy épp nem történik semmi és műszeres befejezés kell, mert csak ultrahangon derül, ki, hogy már rég elhalt, de nem ürült ki.

2023. máj. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ja, hivatalosan nem vizsgálják az okát, csak a 3.vetélés után. Találgatni lehet, mert az egyén kora, hormonrendszerének működése, a terhesség kora, a vetélés lefolyása alapján egyik ok valószínűsíthetőbb, mint egy másik, de ez nem bizonyító erejű, csak tipp.

Ha érdekel, itt egy nagyon jó videó erről, érthetően elmagyarázza a doki:

[link]

#1

2023. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Bocs, hülyén írtam, nem írtam, mekkora pohárnyi, fél dl max.

#1

2023. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.Nagyon sajnálom az esetedet. Azóta sikerült teherbe esned?
2023. máj. 27. 14:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

10 hetes voltam kereken mikor kiderült hogy nem él a baba. 8+2 körül állt meg.


10+3 elveteltem itthon miután leállították a progi pótlást. Senkinek nem kívánom azt a fizikai és egyben lelki fájdalmat, aki zajlik az emberben vetélés közben.


Nem tudták megmondani mi volt a gond, semmi rá utaló jelet nem lattak, azt kondtak genetikai gond lehetett

2023. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#4! Még nem, ez múlt hónapban történt. Én "öreg" vagyok már, öreg petesejtekkel, szóval szerintem a természetes szelekció áldozata lett, sérült volt a petesejt, beteg lett volna☹️

Nagyon megviselt, de nem adtam fel, reménykedem, hogy lesz még egészséges babám.

#1

2023. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3 vetélésem volt, mind a 3 teljesen más.


Elsőnél 10hetesen elkezdtem barnázni, majd másnap vérezni. Egy kicsit volt csak durvább, mint egy sima mensi. Bő vérzés, görcs. A darabkák voltak benne az extrák, meg hogy 5 helyett 7 napig tartott.


Másodiknál 9hetesen is csak 5hetesnek felelt meg, nem lett szívhang. Ott nem vártam meg a vetélést, kértem a műtétet.


A 3.volt a legdurvább. 8hetesen, minden előjel nélkül elöntött a vér a spar közepén. Nagyon durván. Húztam magam után a vércsíkot, ahogy mentem ki. Kocsival 5perc alatt otthon voltam, azonnal elmentem zuhanyozni. A kádból nem tudtam kiszállni, annyira véreztem, szédültem. Úgy hívtam magamra a mentőket. Az első perctől számítva fél órán belül kórházba voltam, 3 egység vert kaptam, majdnem elvéreztem.


Ennek ellenére 2 egészséges gyerekem van.

2023. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom igazi szívfájdító a történeted kedves 7es. A két gyermeked 3 vetélés után jöttek a világra? Ha igen akkor biztos volt félelmed elég, 3 vetélés után.
2023. máj. 27. 16:59
 9/13 A kérdező kommentje:
5ös.Lehet a progi leállitása okozta a vetélést nem? A progeszteront miért és mikor irják fel? Progeszteronhiányt mikor diagnosztizáltak nálad?
2023. máj. 27. 17:01
 10/13 anonim ***** válasza:

7 vagyok.

1 vetélés, 1 gyerek, 1 vetélés, 1 gyerek, ismet egy vetélés.

A 3.vetélésig 3 gyereket akartunk, mostmár megállunk a 2nél.

2023. máj. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!