Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen fejfájás csillapítót...

Milyen fejfájás csillapítót szedhetek ha kismama vagyok?

Figyelt kérdés
Sajnos már elég régóta küzdök a migrénes fejfájással, de most 12 hetes terhesen tanácstalan vagyok, hogy mit szedjek, mert a babámat nagyon féltem a gyógyszerektől. Kérlek segítsetek, nektek mi használt.
2010. okt. 11. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Advil és Rubophen használt

görcsös fejfájásra: antineuralgica

2010. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsi de nem szeretném mérgezni a baba szervezetét ezért az alternatív megoldások érdekelnének (homeopátia, vitaminok...stb.). azért köszi.
2010. okt. 11. 11:32
 3/6 anonim ***** válasza:

akkor elég kicsi az esély, hogy elmúljon. :( lefekvés besötétített, csendes szobában. egy csésze kávé (ha ez úgy gondolod belefér). szellőztetés, vagy séta. hideg borogatás. (ez tulajdonképpen csak a fájást enyhíti, érzetre, de maga a kiváltó ok nem múlik el)

türelem. (migrén 6-12 óra alatt elmúlik magától)


én megkérdeztem az orvosom: algopyrint nyugodtan be lehet venni. de nekem azt mondta, hogy még a roham elején vegyem be, ne akkor amikor már súlyos a helyzet.

2010. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem a Panadolt javasolták amit terhesség alatt szabad szedni de Advilt azt tuti nem azt mondták a gyógyszertárba.
2010. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is fájt a fejem, de kibírtam, bár valószínüleg nem annyira fájt mint neked. Az utolsó alkalommal a 15. héten fájt, akkor azt mondta az orvosom, hogy már nyugodtan bevehetem a Algoflex-et, amit korábban szedtem ha nagyon fájt a fejem/hasam. Tehát az is lehet, hogy már csak pár hetet kell kibírnod, utána már lehet szedni néha valamit. Persze nem napi rendszerességgel.

Addig pedig szerintem borogasd szobahőmérsékletű vagy hűvös borogatással, azt mondják a fej/nyak masszázs is jót tesz.

2010. okt. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! A nőgyógyászom a Panadolt javasolta, illetve ha ez nincs kéznél, akkor paracetamol tartalmú legyen mindenképp!
2010. okt. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!