Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem sokára aktuális lesz a...

Nem sokára aktuális lesz a 12.heti genetikai uh. Ha ott rendben találnak mindent, akkor is megcsináltatnátok a Prenát vagy a Niftyt, vagy várnátok vele a 18.hétig? (36 éves vagyok)

Figyelt kérdés
2023. máj. 31. 08:06
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
77%

Olyan nincs, hogy biztosra mész. Ezek a tesztek csak a genetikai betegségeket SZŰRIK.


Magyarul attól nem lesz egészségesebb a baba hogy ezt a tesztet valaki elvégezteti. Az hogy van-e genetikai betegsége az már a foganzatás pillanatában eldőlt. A teszt csak arra jó, hogyha beteg lenne akkor dönthess úgy, hogy ne szülessen meg.

A teszt nem varázsolja egészségessé a beteg babát.

2023. máj. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Az értelmi képességeket lehet nem tudja kimutatni, de volt kollégám, akiknek egy ritka genetikai eredetű betegsége lett a gyereküknek, és ha végeztettek volna ilyen tesztet, kiderült volna. Azért se lett második gyerekük, mert két magzatnál is kimutatták később ugyanazt, és elengedték, nem próbálkoztak többet. Szóval azért nem felesleges, csak olyan teszt nincs jelenleg, ami mindenre is jó. De ha minimalizálni szeretné a kockázatot, akkor hasznos.

Mi is a genetikai uhval együtt levetettük a vért is a prenahoz.

2023. máj. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
69%

Én 37 évesen szültem. Kombinált teszttel kezdtük ami kifejezetten jó lett, mentem genetikai tanácsadásra és ott mondta az orvos, hogy egyáltalán nem ajánlja. Persze ha szórni akarom mindenképp a pénzt az más.Még egy véleményt kértem egy másik genetikustól és ő is ugyanazt mondta. Azt a pénzt amit erre költenék, költsem a gyerekre ha megszületik.

Mi amúgy úgy indultunk neki, hogy kombinált teszt, ha az rosszabb eredményt ad, akkor valami vérvételes és ha az is akkor még az amniot is megcsináltatjuk. De nem volt rá szükség. 18 héten mentem még egy szívultrahangra(baba szívét nézték), aztán megszületett rendes időre makk egészségesen.

De itt a környéken az utóbbi időben divatba jött a rossz eredmény. Kb 4 ismerősömnek is rossz lett a kombinált tesztje és mindre tukmálták a vérvételes drágább fajta teszteket.(jó biznisz na:D) Ismerősi körből is hallottam történeteket ahol nagyon erőltették, akár fiatal akár idősebb volt az anyuka.

2023. máj. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Én 29 évesen nem csinaltattam meg, de 36 évesen megcsinálnam.
2023. máj. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
13: biztos, hogy van benne biznisz is, de ha jól tudom, akkor konkrétan a nifty 104 rendellenességre szűr. Nyilván van olyan, amit még így sem lehet kiszűrni, de azért ez egész nagy megnyugvást tud adni a genetikai uh-k mellett. Főleg a mai világban, mikor folyton valami betegségről hall valaki... Tudom-tudom, az internet világa tette ezt lehetővé.
2023. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként a prena stb teszteken is az öröklődő betegségeknek csak egy nagyon kis hányada látszik, kizárólag azok amik kromoszóma szerkezet beli változásokkal járnak, szóval nagyon nagy tevhitben van az aki azt gondolja, hogy ha jó a prena teszt, akkor biztosan nincs genetikai betegsége a babának. Ez inkább csak zárójelben mondom, mert sokaktol hallom hogy kicsit túl értékelik ezeket a teszteket, de mivel a kromoszóma rendellenességeknek nő az életkorral az előfordulása ezért 35 felett megfontolandó vagy ezek a vértezték, vagy a meg biztosabb magzatvíz/méhlepény mintavétel.
2023. máj. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
27 és 31 évesen nem csináltattam meg, de most megcsináltatnám.
2023. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Első kettőnél nem csináltattam, mivel közelíteni fogok a 35-hoz egy harmadikkal, ott már megcsináltatom, mert magasabb lesz a rizikó, és a leggyakoribb gondokat ki szeretném szűrni. Millió egyéb másik sajnos még így is jöhet.


Amúgy egyetértek azokkal is, akik túlhypoltnak tartják ezeket a tesztetek. 60-100 betegsége szűr, miközben van 8000. Ez lenne a megnyugvás...?


Inkább arra kéne hangsúlyt fektetni, hogy az anyukák a helyén kezeljék a kockázatokat. Már egy hasonló kérdésnél írtam, de az egyik önsegítő anyuka csoportban nagyon csalódott kommentözön volt, hogy hány genetikai eredetű megbetegedéssel született gyereknek volt full negatív a nipt teszt. Nem egy köztük rossz kombiteszt vagy rossz uh lelet után lett negatív. Egyszerűen csak azért, mert nem volt megfelelően kommunikálva, hogy ezek a tesztek mire jók.


Kicsit emiatt kártékonynak tartom az itteni, csináltasd meg, mert így tudsz megnyugodni típusú kommenteket is... Nem, megnyugodni soha nem lehet, de kockázatot csökkenteni valamennyire igen.

2023. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél 25voltam, most a másodiknál 27. Én nem csináltattam meg, több okból sem. Anyagilag is nehéz lett volna kinyögni, illetve nem 100%os a teszt, ha kidob egy arányt, akkor se leszek okosabb, vagy beteg lesz vagy nem. Ha elvetetem miatta, lehet egészséges, lehet nem. 30felett már elgondolkodnék rajta de csakis a kor miatt.
2023. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem csak a Down kór létezik, hanem egyéb genetikai betegségek is. Az életkorom miatt valószínűleg magasabb kockázatú leszek. Azért szerintem egy negatív Prena vagy Niftyt ha nem is 100%-ban szűr, biztató tud lenni ha negatív, vagy tévednék? Nincs sajnos tapasztalatom a környezetemben sem, ezért is fordultam ide. Köszönöm a válaszokat.
2023. máj. 31. 11:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!