Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mikor erdemes...

Szerintetek mikor erdemes bejelenteni a fonoknek a terhesseget ebbol a szempontbol? Tobbi lent

Figyelt kérdés
12 oran at dolgozok labon allva uzletben , egy nap nappal , egy nap ejjel , 2 nap szabad ! De olvastam hogy ejjel nem szabad terhesen dolgozni , es amugy is eleg sokan vannak - mikor jelentsem be a terhesseget miutan voltam dokinal ? meg csak egy pozi tesztem van ! tudom sokan mondjak 12 hetig nem , de az erofeszites miatt ,nem tudom hogy lenne ! koleganoim mondtak , hogy ahogy bejelented , ejjel nem dolgozol tobbet , csak nappal 8 orat , minden nap !

2017. máj. 16. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes azonnal bejelenteni. Nem is értem, miért kérdéses.
2017. máj. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Menj el minél hamarabb dokihoz, ahogy Megerősítette a terhességet, szólj azonnal.
2017. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha van rá esély, hogy kirúghatnak a terhességed miatt (ugyan nem jogszerű, de megteszik sokan), akkor csak azután mond el, hogy voltál dokinál és van papírod. Ha a főnököd az a fajta, hogy kirúgna, még mindig kiirathatod magad táppénzre.
2017. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem rugna ki ,mert nincs oka miert :) De ha megyek dokihoz nem latna nagyon semmit meg ! :( meg varok egy hetet ejsze , es ha valamibe belekot a fonok , megmondom hamarabb mielott mennek orvoshoz ! :)
2017. máj. 16. 20:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodj meg. A munkáltatónak nem jó, hogy terhes vagy. Rengeteg pénze és baja van vele, borul az egész beosztás, mindenféle vizsgálatokra fogsz járni, a folyamatos álló munkát sem csinálhatod valószínűleg végig, ami jó eséllyel neki az is pénzébe kerül. Nem véletlenül próbálnak a munkáltatók szabadulni a terhes/kisgyerekes nőktől. Én azt mondom, hogy menj el azonnal dokihoz, akár fizetős is lehet, csak juss sorra 1-2 napon belül. Legyen róla papírod és utána jelentsd be azonnal, hogy ne kelljen este dolgoznod. Amúgy nyugi, semmi baja sem lesz a babádnak, hogy még egy napig 12 órában dolgozol, hiszen ez neked mindennapi rutin. A 12 hetet amúgy azért szokták (azon felül, hogy akkortájt picit elkezd látszani), mert addig magasabb a spontán vetélés kockázata és senki sem akarja belengetni, majd pár hét múlva bemenni, hogy bocsi, mégsem.
2017. máj. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"nem rugna ki ,mert nincs oka miert"


Na erre mérget ne vegyél hogy nem is akar...Ha elmész táppénzre a szülésig (akár 7-8 hónapig) fizeti utánad a táppénzed egyharmadát, közben a csed es a hyed első félévére járó szabik gyűlnek, kb egy évnyi szabi összejöhet amit szintén ki kell majd adnia ha visszamész úgy hogy nem dolgozol vagy ha nem mész vissza ki kell fizetnie. Plusz ugye a végkielégitéshez is gyűlik az idő. Ha két gyerel közt nem mész vissza elmehetsz táppénzre és kezdődik újra minden. Sokba kerül egy szülni menő nő a munkáltatónak, nem mindenki van olyan korrekt hogy nem rúgja ki ha megteheti (próbaidő, vagy határozott esetén nem hosszabbit)

2017. máj. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy én a szivhangot biztos megvarnám, utàna rögtön szólnék. Addig nem
2017. máj. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
penteken felhivnam a dokim , es szolnek neki , lehet hetfon mar fogadna , de szerdan egy het mulva aru van az uzletbe ,e s ha nem segitek nagyon baj lesz , vagy bejelentem szerdan hogy azert mert baba,,, a csoportvezetonek mert neki kell segiteni ! szerdaig a fonokkel sem talalkozom
2017. máj. 17. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!