Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Légyszi mondjatok pozitív...

Légyszi mondjatok pozitív törteneteket, hogy más is volt így? (Többi lent - hosszú)

Figyelt kérdés

18. terhességi héten éreztem egy hirtelen fájdalmat (nem nagy) az egyik oldalamon az ágyekomnál és elöntött a vér (friss piros) kb. közepes mennyiség (wc papíron is sok + a wc ben is láttam, hogy a víz tiszta piros), nem tudom mi számít nagy mennyiségnek. Kb. 5 percen belül indultunk az ügyeletre a férjemmel, raktam be tisztaságit, kb. 20 percre van a kórhaz, míg odaértünk csak egy apró csepp lett a betéten. Megvizsgált a doki nem látott semmit ami okozhatta...baba rendben van. Befektetett a kórházba, azóta is itt vagyok több, mint 1 hete, most már 19 hetes terhes.

Van egy nagy miómám a méh hátsó falában aminek a 2/3adán rajta van a méhlepény + a másik 1/3ad a mellsőfalon. A babát azóta is nézték szépen fejlődött ahogy kell, teljesen egészséges, szívhang rendben.


Amióta itt vagyok kb. 8 napja?, az az élénk vérzés már azóta sem volt mikor felvettek az osztályra utána "csak" rózsaszíneztem. Hozzáteszem görcsöm nincs és nem is volt előtte sem, csak a sima növekedési fájdalmaim vannak. Kezdtem örülni, hogy már 4 napja nem volt semmi erre ma délelőttől megint rózsaszínes halvány piros folyás (nem sok) van a wc papíron. Itt a kórházban azt mondták, hogy ez nálam azért lehet, mert most ahogy növekszik a méhem a mióma is okozhatja ezt. Akkor lesz baj ha sok friss piros vér jön, de próbáljak meg ne aggódni.


Első babám és eléggé stresszelek ezen, hogy mi lesz. Nem szeretném elveszíteni. :( Más is volt így aki "folyamatosan" vérezgetett, de egészséges babája lett és maga is élve megúszta a szülést?


Annyi még, hogy 5-8. hétig volt rózsaszínezésem utána a 18. hétig semmi.


Természetesen progeszteront szedek meg minden amit kell: rutascorbin, magnerot, vitamin stb.


Nem tudni meddig kell itt maradnom a kórházban, amúgy szinte 0-24 fekvés. Persze nem gond csak ne legyen baja se a babának se nekem.


Negatív kommentektől kérlek kíméljetek, így is elég nehéz ez.


Köszönöm ha megosztjátok a pozitív törteneteitek vagy tapasztalatokat.



2023. jún. 3. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Nincs ezzel kapcsolatban tapasztalatom, de ha még nem vagy tag a 2023 októberi-novemberi babák Facebook csoportban, akkor ajánlom. Név nélkül is kérdezhetsz és lesznek, akik tudnak majd segíteni.

Minden jót neked!

2023. jún. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! A sok vér az nem ilyen. Volt benne részem, de nem akarom leírni. Ennyitől nem lesz baja a babádnak. A legjobbakat!
2023. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőm 15hetes volt mikor vérezni kezdett a semmiből. Ügyeleten nem láttak semmit, baba jól volt. Ez megismétlődött egy héten belül még 2x. Harmadik alkalommal kapott progeszteront, utána nem volt vérzés, nyílván kímélnie kellett magát. Sose derült ki mi okozta de a baba egészségesen született.
2023. jún. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Miómám ugyan nem volt, de kb ennyi idős terhes voltam, mikor egyszer a bolt közepén a semmiből elöntött a vér, térdig elázott a nadrágom... Mire beértünk a kórházba, már semmit nem láttak, még a hüvelyben sem volt vér, kb hülyének néztek... A méhlepény rálógott a méhszájra, azt tippelték, hogy vagy az "mozdult meg" , vagy a hüvelyben pattant meg egy ér, mert korábban progeszteron hüvelytablettát kaptam és az elvékonyíthatja az érfalakat.

Még kétszer ismétlődött az eset (egyszer spontán, egyszer szex után), sosem találták konkrét okát.

A méhlepény idővel feljebb húzódott, a kisbabám egészségesen született és nekem sem lett semmi bajom.

Kitartás!

2023. jún. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!