Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS valami tanácselső trimeszt...

SOS valami tanácselső trimeszteres vizesedés ellen?

Figyelt kérdés

Pont jövőhéten megyek nyaralni a barátokkal, alapból elég vékony, atletikus alkatom van, most pedig az alhasam annyira fel van puffadva, mint a legdurvább PMS tüneteimnél se... Mivel a terhességem korai szakaszában vagyok, nem akarom a barátaim orrára kötni. A mellméretem is egy teljes kosárméretet nőtt, pedig csak 8 hetes terhes vagyok.

Napi 4 liter folyadékot iszom, még is durván visszatartja a szervezetem a vizet. Napi 5x eszek elosztva kis adagokat, kalóriában ugyanannyit, mint eddig. Van esetleg valami tippetek arra, hogy ezt az extrém alhasi puffadást mivel tudnám mérsékelni? :(

A testem egyébként nagyon hozzá volt szoktatva az edzéshez, de most kardió edzést és hasazást nem csinálhatok, kajával pedig folyadékkal egyszerűen sikertelen minden...



2023. jún. 6. 22:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan már most úgy nézek ki, mint aki az 5 fős család elől megette az összes karácsonyi töltött káposztát...
2023. jún. 6. 22:44
 2/7 A kérdező kommentje:
Bikini helyett felpróbáltam ma egy fekete egyberészes fürdőruhát, de abban is borzasztóan levágós, hogy mi van.
2023. jún. 6. 22:46
 3/7 A kérdező kommentje:
És nem tudom mennyit számít, de sajnos kell szednem napi 400 mg progeszteron pótlást.
2023. jún. 6. 22:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze a vizesedéshez.


Hormonok miatt puffadsz.

Csinálja a méhnek a helyet.

A sima izmok aktivitása csökken a terhesség megtartása miatt, ez marad is így majd.



Szóval fogadd el..

Ennél csak rosszabb lesz🙈

Főleg, ha beüt a székrekedés is…


Egyébként neked levágós..

Utólag nézve igazából tényleg a 20. Héten is csak olyan voltam, mint aki belakott az első babával.

2. Esetén már 16 hetesen rákérdezett távoli ismerős.


3. Gyereknél 18 hetesen egyértelmű volt de ikrekkel..



Szóval én làttam 8 hetesen is.. amikor venne voltam szörnyűnek éreztem, de képek alapján utólag semmi nem volt kb..

2023. jún. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbálj valami fodros fürdőruhát keresni, meg vegyél valami lenge köntöst, hátha azokkal jobban el tudod takarni. Én is nagyon puffadtam az elején, nem hatott rá semmi :/
2023. jún. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az nem vizesedés hanem puffadás.Vizesedni nem csak alhason vizesedik a szervezet hanem testszerte, ujjakon, kezeken , lábán is látszik..Szedhetsz espumisant, bár mondjuk valószínűleg halottnak a csók, de ha valóban vizesedsz akkor keresd fel a nőgyógyászod, mert még nagyon korai.
2023. jún. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

"Megnyugtatás" képpen csatolok egy képet. 10 hetes vagyok 🤦‍♀️

[link]


Második terhesség igaz, de akkor is. Minden kényelmetlen, tavalyi rövid nadrágok feljönnek, de begombolni már nem tudom. És az Espumisan ló💩t sem ér. Azt mondják a második trimeszterre jobb lesz. Hát kíváncsian várom😅

2023. jún. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!