Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség végén derült ki,...

Terhesség végén derült ki, hogy Rh negativ a vércsoportom, ha a terhesség során eddig gondot okozott volna a babánál, akkor az már kiderült volna mostanra?

Figyelt kérdés

37+4 hetes vagyok és csak most voltam vérvételen ( Erdélyben élek és ezen a részen a terhes gondozás elég gyenge, azért csak most voltam vérvételen, mert csak most mondta a háziorvos, hogy el kellene menni. Én nem voltam azelőtt járatos ebben, így nem tudtam, hogy mikor kellene.)

Kiderült, hogy Rh negatív a vércsoportom, ami az első terhessègnél úgy tudom nem jelentene gondot, nekem viszont volt már egy megszakításom a 8. héten, mert a magzat nem fejlődött. Ezzel a terhességgel eddig minden rendben volt az ultrahangokon, a baba látszólag egészséges. Szülésnél mindenképp megemlítem a szülész orvosnak, hogy Rh negatív a vércsoportom, viszont nagyon félek, hogy eddig okozott valami kárt a babámban. Vagy már kiderült volna, ha így lenne? 🥺



2023. jún. 8. 17:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor okozhat gondot tudtommal, ha más vércsoportú volt az első baba, főleg ha rh+, mert akkor szülésnél a vérkeveredés miatt, vagy mi elkezd termelni a test ilyen ellenanyagot. Ez a következő, szintén ellentétes vércsoportú babánál lehet gond, de erre van sima vérvizsgálat, hogy termel e ellenanyagot a szervezeted, és ha igen, tán gyógyszer van rá. De szerintem, így a 37. héten már feltűnt volna, ha baj lett volna, ettől függetlenül persze elmondhatod az orvosnak, hogy tudja.
2023. jún. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

Első baba?

Volt vetélésed/szülésed korábban?

Ha nem akkor nem lesz baj.

Baj akkor lehetne, ha a mostani babád rh+ és te nem kapnál szülés után "ellenanyag" injekciót-az is a második terhességedre lenne csak hatással, abban az esetben ha a következő baba rh+, mert idegennek kezelhetné a szervezeted és kilökhetné a magzatot.

Szóval ha ezek fent nem tényezők most, akkor nincs ebből gond.

Viszont szülés után meg kell állapítsák a baba vércsoportját, ha pozitív kell injekció neked szülés után.

2023. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg ha 37.hét, lassan 38. akkor aztán semmi gond nincs ne izgulj.
2023. jún. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Elolvastam vegig, bocsi gyerek mellől válaszolok, itt szaladgál.

Szóval ha baj lett volna az már bőven kiderült volna nyugi. Olyan nincs, hogy károsodást okoz, amit nem vettek észre. Ez olyan fekete-fehér. Többnyire vetélést, magzatelhalást okoz. De neked már nem lesz gond.

2023. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És szülésnél mit szoktak tenni, hogy akkor se okozzon gondot?
2023. jún. 8. 17:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem B- negatív a vércsoportom, kellett volna szurit kapnom első szülés után, de elfelejtették. A második babával a 4. héten vérezni kezdtem, találgatták, hogy mi okozza, szedtem az Utrogestant, de nem múlt el, aztán rájöttek erre, kaptam egy szurit és másnaptól nem véreztem. Úgyhogy szerintem látszott volna, ha baj van. Amúgy az rh összeférhetetlenség vetélést okozhat, mert a szervezet próbálja kilökni az idegen kis valamit. Nálad ez nyilván nem történt meg, úgyhogy még egy pont annak, hogy semmi baj nem lesz. :)
2023. jún. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kapsz szurit.

Énis R- vagyok a babám R+ szurit kaptam de az első baba után csak

2023. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig elég nagy baj, csak szerencséd volt. Az első terhességed után már kellett volna szurit kapnod, pont azért, hogy most ne legyen baj, ha az a baba + volt. Valószínűleg ő negatív volt, ezért nem lett baj. Mostani szülés után biztosan kell kapnod, ha addig nem kapsz.
2023. jún. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
UH n látnák ha baj lenne. Nyugi! Lehet hogy az ab kor is kaptál szurit. Nézd meg a záródon!
2023. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8, csak akkor kell kapnia, ha a babája pozitív lesz.:)
2023. jún. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!