Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként készültök nyaralni...

Kismamaként készültök nyaralni menni?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen hosszú útra vállalkoztok és milyen óvintézkedésekkel? Azt is köszönöm, ha valaki volt már kismamaként nyaralni, megírja a tapasztalatait, mi mindenre érdemes figyelni. Tengerparta, és nem túl hosszú repülős útra készülünk (22 hetes leszek). Igyekszem úgy megtervezni az utat, hogy gyakran legyen lehetőség pihenni, akár délutánonként aludni is a szálláson, hiszen nagy hőség szokott lenni arrafelé, de biztosan van pár dolog, amie talán nem is gondolok, milyen hasznos dolgokkal, infókkal érdemes készülni.
2023. jún. 9. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, bár én már túl vagyok ezen, de mikor várandós voltam 2x mentem nyaralni előtte. Én augusztus közepén szültem.


1x Balatonon voltam, kb 2 órás kocsi út oda, 2 vissza. 1 hetet voltunk, kényelmes szálláson, nyugisra terveztük, légkondi is volt.

1x a Tiszához mentünk, de csak pár napra.


Kocsink nem légkondis, mindig vittem magammal vizes kendőt, amit újra vizeztem ha megszáradt, és a pocakomra tettem + próbáltam hűteni magam az utazás alatt.

vííz!!!! Mindig legyen elegendő, mindenhol nálad! Ne bízd a véletlenre.


Kis nasit, harapni valót hordj magadnál, ha rosszul lennél, legyen mihez nyúlni.


Amúgy az utazáson kívül nekem semmi nehéz nem volt. Sőt, kb 35 hetes terhesen a tűző napon kellett sétálnom kilométereket, mert szarul írták ki az útvonalat egy kirándulásnál, és azt is simán lehoztam. Volt nálam víz, kendő, harapnivaló.

Utána meg pihentem.


Sztem annyi h figyeld a tested, ha pihenést kíván, add meg neki.

2023. jún. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én idén már kétszer mentem, bár csak belföldön, ráadásul az idősebb totyogó gyerekkel, szóval hacsak nem tervezel teljesítménytúrára menni, nem hinném, hogy bármi bajod lesz. Még egy nyaralást terveztünk férjemmel, mert aztán egy időre megint lerakhatjuk a lantot, ami az utazgatást illeti.
2023. jún. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Irigyellek, hogy el tudtok menni a tengerhez nyaralni😊 Mi csak 2 max 3 napokra tervezünk, meg persze leugrunk a Balcsira, hozzánk közel van, úgyhogy megyünk, meg jövünk. Az elsővel sehol nem voltunk, télen voltam várandós. Most meg az állatok miatt nem tudunk hosszú távra tervezni. Ez van, én választottam, tudtam, hogy ez ezzel jár 😊 Még az elején vagyok, de jó hogy felhívta a figyelmemet a vízre az első válaszoló. Az utóbbi években még terhesség nélkül sem tudtam úgy ki mozdulni itthonról nyáron, hogy ne legyen nálam víz, különben rosszul lettem. Most még jobban oda kell figyelni erre.
2023. jún. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 35 hetes leszek, mikor megyünk Balatonra egy hétvégére, igazából mivel teljesen jól vagyok, semmi extra dologgal nem készülök. Fürdeni biztosan nem fogok, és nagyon tiszta szállást választottunk, nehogy valamit összeszedjek. Igaz ez nem tenger, mint neked, ott az út is hosszabb. Még nagyon nem fog semmiben akadályozni a terhességed, nagyon az elejen leszel
2023. jún. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly augusztusban voltam 15 hetes, akkor mentünk egy 2 hetes hátizsákos túra keretein belül körbe járni Írországot.

Nálam voltak a papírjaim, meg mivel sehol nem töltöttünk egy éjszakánál többet, mindig képben voltunk a legközelebbi kórházakkal és nőgyógyászokkal kaocsolatban.


De ugyanúgy másztam a hegyeket, mint nem terhesen, csak lassabban és odafigyelve :)

Még az óceánba is belesétáltam, de nagyon hideg volt, így csak combig mentem bele :D

2023. jún. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én/mi megyünk, legalábbis remélem higy semmi nem állja útját. 1 hét Horvátország. 25-26.het között leszek kb. :) velünk jön a 4,5 éves nagyobbik gyermekünk is. Mikor őt vártam is pont Horvátországban voltunk, akkor 10-11.hét között :)

Akkor is és remélhetőleg most is fogok fürödni a tengerben. Alig várom! Most évekig biztos ezután mi is csak a Balcsiig megyünk majd.

2023. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mentem mindketszer. Termeszetes vizbe lehet menni nyugodtan, ha zart a mehszaj. Annyi, hogy ne legyen nagyon hideg. Illetve attol fuggoen, melyik orszag, nem most erdemes a sarki okcso gyrososnal vasarolni, nehogy benyalj valamit.


Nekem a repulest nem javasoltak, igy en lemondtam emiatt egy utat. A legkobb a 2. trimeszterre idoziteni. Az elso es az utolso necces lehet. Pl. elsoben a razkodassal jaro dolgokat nem ajanljak, a 3.-ban meg ugye kizeledik a szules, ha repulsz, meg kell nezni, hanyadik hetig engednek fel.

2023. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, jövőhéten megyek Mallorcára, most vagyok 9. hetes terhes. Utána pedig júliusban is elutazom kétszer, de akkor belföldre.

Megkérdeztem róla az orvosomat, azt mondta, hogy semmi akadálya. Nincsen semmi panaszom, ha pedig esetleg elindulna a vetélés, az itthon is ugyanúgy elindulna, abszolút nem utazás függő.

2023. jún. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amit a 7-es írt rázkódásról meg annyit, hogy sajnos olyan úton jutok csak el a munkahelyemre, hogyha az a kátyús rész nem rázta ki belőlem eddig a gyereket, akkor egy repülőteres landolás sem fogja. :D Tényleg durvább, mint egy átlag Wizzaires/Ryanaires landolás.
2023. jún. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy írtátok, ne legyen nagyon hideg a víz. Mi számít már nem nagyon hidegnek? 21 fok feletti?
2023. jún. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!