Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan élted meg az első...

Hogyan élted meg az első trimesztert?

Figyelt kérdés
Jelenleg 7 hetes leszek, 1 hete jelentkeztek kb a " terhestünetek" kevés étvágy, hányinger,hányás,semmit nem kívánok.Kevés dolog esik jól "kényszerből eszek" mert kell.Ki van/ volt így. Úgy fejlödött ahogy kell/ egészséges babátok lett?másfél hét múlva megyek UH-ra remélem minden rendben lesz.Szedek terhesvitamint.Viszont nagyon keveset eszem..

2023. jún. 9. 21:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nem lesz abból, hogy keveset eszel. Az első babámmal énnis ugyanígy voltam. Sokáig kitartott a rosszullét, étvágytalanság. Ugy emlékszem 18-20.hétig mindennaposak voltak a hányások. Addig nem is nagyon hiztam, sőt az első időszakban fogytam is.

Másodiknál egy fokkal jobb volt, ott nem hánytam de ugyanúgy émelgyegtem, viszont az evés segitett tehát vele meg inkább híztam az elején.

Az elsö babám teljesen egészséges, olyannyira hogy mindjárt 5 éves😊

A másodikkal még csak 18.hétben járok, de remélem hogy ő is rendben lesz.

2023. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
5. héten kezdtem étvágytalan lenni, kb. egy hét múlva reggeltől estig hánytam, tállal az ágyam mellett aludtam, mert ha valamire megébredtem éjjel, azonnal hánytam. Semmit nem kívántam, csak azért ettem, hogy éhen ne haljak, de kerülgettem a kaját, mintha földet kellett volna enni. Minden vitamintól hánytam, lefekvés előtt ettem csupasz folsavat, azon kívül semmilyen vitamin nem maradt lent, pedig többfélét próbáltam. Mindez tartott a 14. hétig, a 18. héten jött vissza az étvágyam. De ami a lényeg, így is egészséges, kövér babáim születtek. :) Egy borzasztó, sötét korszakként maradt meg az első trimeszter, néha el sem tudom képzelni, hogy éltem túl. De a másik kettőt egészen élveztem minden kis nyűgével együtt is. És hát megérte. Minden egyes szenvedős napért ezerszer hálás vagyok, amikor az a pici kar a nyakam köré fonódik és rám mosolygott a kisebb azzal a két kis fogával. :) Kitartást, baj nem lesz, csak éld túl!
2023. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszul voltam. Alig tudtam enni vagy inni valamit, mert még a víztől is rosszul voltam, mégis híztam 2 kg-t valahogy. A vitaminokat se nagyon szedtem emiatt, nagyon ritkán ha lement. Teljesen egészségesen született. :)
2023. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Vartam a masodik trimesztert… 6-7. het kozott indult a hanyinger, ami az elsovel a 14. hetre mult el, nem nagyon volt etvagyam. Sokszor jarkaltam a wc-re nezni, hogy tuti nem veres-e a bugyi. Nem volt veteleses elozmenyem, en viszont harmasikerkent indultam, az egyik ikertestverem hamar felszivodott, a masodikkalegy het verzessel a 2. trimeszter elejen bent fekudt anyukam a korhazban, onnantol marcsak en voltam. Lehet, hogy ezert volt tudatalatt, hogy mindket terhessegem elso trimeszterebensokat figyeltemezt, hogy tuti nem verzek-e. De nemvolt verzes.


Az elsovel gorcsoltemsokszor, az 5, 6 es a 7. heten is voltam emiatt uh-n, de szepen fejlodott, csak vegig egy hettel kisebb volt. Viszont ez teljesen kiadta a matekot, a teszt is csak kesobb lett pozitiv. Mindig 1-1 lepesnek orultem, es alig vartam a kovetkezo uh-t.


A kicsivel a 9. hetenelkaptm a nagytol egy hanyos-hasmenos virust, ami brutal volt. Onnantol a 12. hetig majdnem minden nap hanytam, pedig addig csak hanyingerem volt a 7. hettol. Ot csak a 10. heten lattam nogyogyasznal uh-n, addig csak a pozitiv tesztjeim meg a tuneteim voltak. (Panaszmentes voltam, igy nem akartam elobb menni, foleg, hogy huvelyi uh-t nem akartam, sem huvelyi vizsgalatot, csak hasi uh-t).


Vele olyan szempontbol mar nehezebb volt, hogy ott volt a nagyobbik gyerekem is, es dolgoztam is mar kozben.


Mindketten ugy fejlodtek, ahogy kell. A12. hetig ugye nagyjabolegyforman fejlodnek, utana elteroen. Hat, be is hozta a nagyobbik is az 1 het “lemaradast”, mar a 19. heti uh-n 3 hettel nagyobb volt a meretei alapjan. Meg is szuletett o is, meg a kicsi is a 40. hetre 4 kilo folott.

2023. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyiket jól viseltem. A 2.-at viseltem nehezebben. Szinte mindig menstruációs érzésem volt emiatt az orvos azt mondta hogy hanyagoljuk a házaséletet. Amikor meg már lehetett volna akkor meg nagy volt a hasam és amiatt hanyagoltuk. De ezt leszámítva nem volt bajom.

Vizesedés volt az utolsó trimeszterben, illetve amikor nagyon lent volt akkor alig bírtam lépni is.

Az első trimeszterben volt hogy hánytam párszor. A gyömbér volt az amit kipróbáltam hányingerre, hát a következő percben mehettem is hányni.

Ennyi jut eszembe, ami volt.


A baba normálisan fejlődik, attól függetlenül hogy tudsz e enni vagy sem, mert ő elveszi azt ami neki kell a te szervezetedből. Ez inkább neked hátrány. Szedj vitamint , azzal tudod pótolni.

2023. jún. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Alig ettem valamit, mert vagy kihánytam mindent, vagy "csak" hányingerem volt egész nap, mindez kb a 16. hétig.

Ebből az embrió/magzat semmit nem érzékel, mert elveszi ami neki kell, még ha a vitamint se szeded be. Így van kitalálva az emberi test - szerencsére, mivel akkor aki hányós/émelygős, nem tudna kihordani egy egészséges gyereket. De mint írtam, ez nem így van.

2023. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Furcsán, mert nem éreztem magam terhesnek. Semmi nem volt abból amiket írkáltak. Nem volt hányinger, sem semmi ilyesmi. Egyedül a famerbegombolás volt kellemetlen már az első trimeszter vége felé, mert szoros farmereket hordtam addig, meg nagyon aluszékonnyá váltam.
2023. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hanyingerem nem volt, de allandoan ehes voltam es folyamatosan aludni tudtam volna. Neha kimentem az irodaban a wc-re 10 percet aludni, mert azt hittem meghalok.
2023. jún. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A 11. hétig pocsékul voltam. Minden délelőtt szédültem, de nagyon durván, nem volt étvágyam, alig ettem, gyenge voltam. Minden nap azt kérdeztem, hogy meddig tart ez még...

A 11. hét után egyik napról a másikra elmúlt a rosszullét, és utána már tök jól viseltem az egészet, visszaállt minden. Egészséges lett : )

2023. jún. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Első gyereknél a 14.hétig voltam rosszul. Nem hánytam minden nap, de hányingerem volt ,sokszor voltam étvágytalan. Sok mindent nem tudtam megenni. A gondolattól is émelyegtem. És nagyon fáradtnak éreztem magam. És én akkor még külön terhes vitamint sem szedtem. Nem hiszem ,hogy bennem maradt volna.

Időre,teljesen egészséges kislányt szültem 😊 Azóta már 8 éves elmúlt.


A fiammal megúsztam a rosszullétet, 6 héttől 7.hetig volt egy brutal fáradság rajtam de ennyi.


Most szintén kisfiúval vagyok várandós, semmi nem volt az első trimeszterben. Max megint az álmosság,fáradság.


Üdv 27 hkm

2023. jún. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!