Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon hülye kérdés, és...

Nagyon hülye kérdés, és igazán nincs is rá válasz, de mit csináljak akkor, ha egyetlen egy lánynév sem tetszik? Egyiket sem választanám szívesen (nem viccelek).

Figyelt kérdés
Volt vki hasonló helyzetben? Milyen megoldást talált?
2008. dec. 30. 16:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ezt lehet, hogy csak most érzed így... Nagyon sok szép lánynév van. Lapozgasd az utónév könyvet, hátha beugrik valami... Mi lesz a kisbabád vezetékneve? Hátha tudok segíteni!

Üdv: 12 hetes kismami

2008. dec. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi ennél vannak hülyébb kérdések is.Amit tudok tanácsolni hogy nézd át a teljes utónévkönyvet(interneten is fönt van)ÉS ird föl azokat a neveket amelyikek tetszenek aztán válassz közülük.Nem muszály hagyományos nevet választani lehet különleges,ritka is.

Nekem pl. nem tetszenek csak az ilyen latinos nevek mint az:Olívia,Esmeralda stb.

2008. dec. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is inkább a fiúnevek tetszettek mindig. Mindig arra gondoltam, ha egyszer lesz egy lányom, nem is lesz neki neve :)

Aztán már kb 2 hónapos terhesen tudtuk a párommal, hogy mi lesz a baba neve, ha fiú lesz, ha lány. Hirtelen muszáj volt dönteni :)

És lány lett, és szerintem nagyon szép neve lett: Emese :)

És nem is szenvedtünk rajta semmit, azt beszéltük meg, hogy magyar név legyen, és elkezdtük felsorolni a magyar női neveket, és ezt lestoppoltuk mindketten :)


Kapj elő egy utónévkönyvet, lapozgasd. Nézd meg hozzá a vezetéknevet. Előbb-utóbb úgyis beleszeretsz valamelyik névbe, és egyébként is, van rá jó esetben 9 hónap :)

Hajrá!!

2008. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi ugyanebben a helyzetben voltunk. Vagyis a férjemnek volt egy két ötlete,de nekem nemigazán tetszett egy sem. Mig végül szülés előtt nem sokkal találtam egy nevet,ami nagyon megtetszett:Orsolya Vagyis a tv-ben hallottam.:D A vezetéknévhez is nagyon jól passzol.

MI lesz a vezetékneve a babának?

2008. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

Az első válaszoló vagyok! Ha kislányunk lesz, akkor mi is Emesének fogjuk elkeresztelni! Nekem nagyon megtetszett Emese legendája, és ezért döntöttünk mi is mellette! :)

Ha kisfiú lesz, akkor viszont Mihály Csaba lesz, vagy Csaba Mihály... :)

2008. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is hasonló cipőben járok. Egy éve a Virág név mellett tettük le egyöntetűen a párommal a voksot. Most, hogy egyre jobban közeledik az időpont egyre kevésbé tetszik, de nincs másik név, ami kicsit is elnyerte volna a tetszésemet. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy "örök életre" szól a névválasztás és mindig Virágnak hívjam a lányomat. Nehéz dönteni, hiszen örökre szól...
2008. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 16 hós a kislányom, Jázminnak hívják. Amikor terhes lettem, azt rögtön tudtam, ha kislány lesz, így fogják hívni. Akkor még Ákos volt a fiú befutó, most viszont hogy tervezzük a 2. babát, megint kitaláltunk egy lánynevet: Fanni, a fiúnévvel meg küszködünk... :-)
2008. dec. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva voltam, én szép fiú nevet nem találtam, lánynevünk már rég meg volt: Léna

Férjed is meg te is lapozzátok végig az utónévkönyvet, és írjátok le ami tetszik. Utána húzzátok ki azokat a neveket, ami csak egyikőtök listáján szerepel. A megmaradt közös nevekből pedig válogassatok. Eltart egy darabig, de jó móka állítólag.

2008. dec. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Válasz ki eggyet és ne hagyd magad eltántoritani.Nekem például nem tetszett a keresztlányom neve.De már annyira megszoktam,annyira azonosult vele,hogy nem tudnám másnak hivni.Megszokod és észre sem veszed.Előszőr lesz furcsa.Nekem nagyon tetszik a Petra név,de már van a családunkban.
2008. dec. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem évek óta volt egy lány név ami nagyon tetszett,mindig mondtam ha egyszer lányom lesz,(fiam már van,ő Szabolcs)akkor Lili lesz a neve :)És lett egy lányom,az elejétől fogva nem is volt kérdés mi lesz a neve :)Igazából lapozgattuk mi is az utónévkönyvet mert 2nevet akartunk adni,hasonló cipőbe voltam mint te,csak én a második névvel :) de találtunk,így lett a kislányom neve

Lili Vivien :)Minden jót,előbb utóbb meg lesz az a név:)

Minden jót,9hetes kislány anyukája

2008. dec. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!