Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon hülye kérdés, és...

Nagyon hülye kérdés, és igazán nincs is rá válasz, de mit csináljak akkor, ha egyetlen egy lánynév sem tetszik? Egyiket sem választanám szívesen (nem viccelek).

Figyelt kérdés
Volt vki hasonló helyzetben? Milyen megoldást talált?
2008. dec. 30. 16:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%

Én nagyon hamar rátaláltam a leánynévre ami tetszett is a családnak:Dorina Flora.De sajna kiderült hogy kisfiu lesz ugyhogy kezdhetek gondolkodni hogy László név mellé milyen név tetszik és illik.

34hetis

2008. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ugyanebben a cipőben járunk! Egészen addig, míg ki nem derült, h. kislányunk lesz, végig fiúneveken gondolkodtunk, mert meg voltunk győződve, hogy fiú lesz. Na, most úgy néz ki, hogy lány. És ami nevek eddig egy kicsit is tetszettek, már egyre kevésbé jönnek be. Lassan ott tartok, hogy egyik sem tetszik! Annyit tudunk, hogy valami magyaros nevet szeretnénk és ennyi. Már átnéztem egy utónévkönyvet, de sikertelenül:( Van még 20 hetünk, remélem, sikerül megtalálni a megfelelő szép kislánynevet!
2008. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is sokat gondolkodtunk a lányneveken mert nekünk meg elég sok tetszett igazábol és nehéz lett volna dönteni!

Nekünk ezek a nevek voltak amik tetszettek: Aliz, Vanessza, Laura, Hanna, Kíra, Cintia. Végül tegnap tudtuk meg hogy kisfiu lesz és abbol nem nagyon volt mit válogatni mert azt már eldöntöttük:D! Martin Márk lesz:)!

Nagyon szép lánynevek vannak hidd el hogy annyit fogtok találni hogy választani is nehéz lesz:D!

Boldog babavárást és boldog új évet:)!

20 hetes kismama

2008. dec. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! :) A vezetéknévvel nem lesz gond, szinte bármi megy hozzá. Magyar nevekben gondolkodunk mi is. Szó volt nálunk is az Emeséről (de van egy ilyen nevű kellemetlen ismerősöm, a Lilláról (szintén), és így tovább. Tudom, hogy nem így kell hozzáállni és dönteni, de mégsem tudok teljesen elvonatkoztatni, hiszen így már a név sem tetszik annyira.
2008. dec. 30. 18:56
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

szia!

és az emma? nekem ha kislány lett volna,akkor tuti az lett volna,de mivel kisfiú:) lesz,így norbert lesz a drága!!!

2008. dec. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha nem teszik igazán a lány nevek, akkor próbálj meg más módszer alapján választani. Pl.: mi a jelentése, hogyan hangzik a vezetéknévvel együtt. A név amelyet a gyermekednek választasz elkíséri őt élete során és talán kis mértékben a személyiségét is befolyásolja.
2008. dec. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Luca, Lilla, Leila? Az Emese is tényleg szép. A miénk Anna Kata lett volna, ha nem derült volna ki, hogy fiúcska. Mi most ezzel vagyunk bajban. Egyelőre András vagy Ábel a nyerő.
2008. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nekem kislányom lenne Grétának hívnánk, annak aranyos a becézése is, Gréti. Esetleg még ami szóba jöhetne az a Nóra. Egyébként én a fiúnevekkel vagyok így. De bárcsak tartanék már ott, hogy ez legyen csak a gondom. :-) Sok sikert Neked és Boldog Új Évet!
2008. dec. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Sztem nem csak Te vagy így ezzel, hogy nem tud elvonatkoztatni neveket (kellemetlen) ismerősöktől. Nekem is tetszik pár név, amit azért nem adnék a gyerekemnek, mert arról egy idióta jutna eszembe!

Én még csak 6 hetes vagyok, de azt konkrétan tudom, hogy milyen neveket nem választok! Aztán ha minden jól megy, lesz még 8 hónapunk eldönteni.

Amúgy miért nem választ inkább a párod? Neki nincs olyan név, amihez nagyon ragaszkodna? Aztán utána megbeszélitek.

2008. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
A párom egyetlen nevet mondott még régen, ami tetszik neki. A gond, hogy engem attól kiráz a hideg. :) Az is nagyon fontos nekem, hogy jól becézhető legyen (fixa ideám). :) Az Emma, Anna, Kata jó tipp, de sajnos szintén kapcsolódnak vki máshoz. A végén még oda lyukadok ki, hogy valami teljesen magyartalan, fura nevet választok. :))
2008. dec. 31. 09:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!