Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi okozhat feszülő, fájó...

Mi okozhat feszülő, fájó hasat 27 hetes terhesen és mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés

2 napja feszít, faj a hasam ha állok. Olyan érzés mintha a hasizmom fájna a gyomorszaj környéken(koldok felett). Tény, hogy sokat teszek veszek mostanában, mert ház felújítás van nálunk, már vissza vettem a tempóból hogy faj de nem igazán múlik. Csak akkor jó ha fekszem. Lehet a növekvő pocak súlya miatt van? Baba sokat mozog, szerencsere minden nap érzem akárhányszor le fekszem vagy le ülök.

Mit lehet tenni meg a pihenésen kívül?


2023. jún. 25. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. A baba és vele együtt a méhed rohamtempóban növekszik, te pedig túlhajtod magad valószínűleg. Fekvés + magnézium.
2023. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Ezt hívják keményedésnek, és egy szintig normális. Fekvés, magnézium segíthet.
2023. jún. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is ez volt a bajom. Sajnos nem tudtam vele mit kezdeni csak a magnéziumot szedtem. Viszont az én véléményem eltér a többiektől nem ajánlom a fekvést, ugyanis en is kifeküdtem utána még a gyomorsavval is küszködhettem!
2023. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tegnap volt ilyen feszülés, nem keményedés, az teljesen más, van már gyerekem, meg tudom különböztetni, viszont erre nem emlékszem az előző terhességekből, de már elmúlt.
2023. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a hasam alja fájt, mikor a felújítás miatt túlhajtottam magam, olyankor ledőltem kicsit.

Amikor már nehezebben múlt, akkor elkezdtem egy-egy magnéziumot is elrágcsálni, az segített.

Nekem egyébként egész nagy pocakom volt, szóval gondolom a gravitáció volt a fő ludas, és ezért tett jót a vízszint, egyébként nem feküdtem sokat :)

2023. jún. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem keményedik a hasam és nem is alul faj mint mikor a szalagok nyúlnak hanem fent a gyomorszaj környéken, tényleg mintha a hasizmom fájna egy jó nagy röhögés után. Megfigyeltem régebben is a kocsiban ahogy ülök akkoris ott kezd fájni, mintha feszíteném az izmot.

Nem tudok nem lefeküdni mert annyira kellemetlenül tud fájni hogy nem tudok állva maradni.

2023. jún. 25. 23:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a szétnyíló hasizom miatt lehet?

Nekem is ilyen érzés, igaz, hogy szülés után hónapokkal, és én arra gyanakszom.

2023. jún. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az nem kizárt, bár nincsen meg hatalmas hasam azért, de biztos a súlyát is megerzem mostmár. 5.-én megyek a szulesznohoz meg fogom tőle kérdezni, de gondoltam hátha más is tapasztalta ezt a fura fájdalmat.
2023. jún. 26. 06:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!