Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, mit tapasztaltok...

Kismamik, mit tapasztaltok atadjak a helyet tomegkozlekedesen, elore engednek postan es a tobbi?

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 21:01
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
93%
hát buszon tátott szájjal tudtak bámulni mekkore a hasam, de átadni a helyet?azt már nem .a postán,boltban sokszor előre engedtek, de főleg idősebbek.
2010. okt. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
92%
Ülve is kell pisilni csak nem érzed annyira. És hát nem tudom te hol laksz, de ahol én buszra szállok, ott már tömeg van a buszon. És nem tudom ki hogy van ezzel, de utálom ha nyomja a tömeg a pocakom,mert hát behúzni nem tudom. Máshol nem érdekel ha nem engednek előre, pl a postán ahogy írtátok, vagy boltban.
2010. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
84%
Igen! Postán előre engednek, Ülőhelyet átadják! Boltban is előre engednek!
2010. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
27%

Én meg a tömeget utálom, meg utálom a villamost és a buszt. Na és? Most menjek oda mindenkihez és panaszkodjak, hogy jajj de szar nekem? Vagy hogy engedjenek már leülni, mert nem tehetek róla, de én ezt nagyon utálom?

Abban igazatok van, hogy ha valaki szándékosan fellök az bunkóság, de senkinek sincs joga automatikusan elvárni, hogy átadják a helyet, csak mert várandós. Én sem adom át. Ha normálisan odajön és azt mondja, hogy ne haragudj nem érzem jól magam, leülhetek-e, akkor természetesen, de rühellem aki azt hiszi alanyi jogon jár neki az ülőhely és a legjobban azokat a kismamákat sajnálom, akik nem ilyenek és egy kalap alá veszik őket. Egy idős bottal járó embernek pedig nem kell kérnie, hogy átadjam a helyem, mert látom az indokot, a terhesség viszont nem betegség, hanem csodálatos áldott állapot. Hát, vannak olyan pillanatok, amikor nincsenek csodák. Én sem találok minden nap 20ezrest, mégsem vagyok felháborodva.

2010. okt. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 77%, de frusztrált vagy:S

Én alapból átadom a helyet idősnek is, és terhes kismamának is. Hogy miért? Mert úgy neveltek, hogy a nálam gyengébbek, támaszra szorulók, illetve az elesettek megérdemlik a figyelmet. Örülök, hogy ilyen intelligens nevelést kaptam, nem azért, mert jobb vagyok bárkinél, hanem mert nekem is jól esik, ha figyelmes lehetek valakihez.

Nem tudom, voltál-e már terhes, de gyanítom nem, így nem igazán tudod, milyen az, amikor 24 órában émelyegsz, neadjisten hánysz. Tudom milyen szarul tud lenni az ember lánya? És nem tehet róla, ez van, a gyermek csodálatos dolog, de nem mindenkinek olyan sétagalopp a terhessége, mint ahogy te gondolod.

És mielőtt nekemtámadsz, én nem választottam, hogy 5 hónapig hányjak, ez egy állapot, ami ellen az égvilágon semmit nem tudsz tenni.

Mindenki lehet szarul, akár terhes akár nem, ez tény, de a szarul vagyok a nem terheseknél legrosszabb esetben sem tart hónapokig.

Oké, nem adod át a helyet, nincs semmi baj, de azért én örülök, hogy én figyelmesebb vagyok nálad, és erre fogom nevelni a gyerekeimet is. Már csak azért is, mert szerintem másokkal jót tenni jó érzés.

Mert valóban nincs joga egy terhes kismamának bármit is elvárni, igazad van. De azért úgy jó, hogy többen gondolkoznak úgy, ahogy én és csak kevesebben úgy ahogy te.

2010. okt. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
13%
Dehogy vagyok frusztrált, csak eltér a véleményem :) Szerintem attól, hogy valakinek hányingere van nem fizetett többet a jegyért és tud nekem szólni, hogy bocs, nagyon szarul érzem magam. Engem úgy tanítottak, hogy arra mutassak rá, ami van, ne arra, ami nincs. Persze ezt mindig nem lehet kivitelezni, én sem bírom ki, hogy ne álljak fel egy idős láthatóan majdnem rokkant ember láttán a helyemről, de ha egy idős jó kondiban lévő embert látok nem állok fel, mert többet ártok vele, mint használok. A terhesek ugyan nem fogják magukat kellemetlenül érezni és kevésnek sem fogják érezni magukat, ha átadom a helyem, de ők pedig nem tettek olyat, ami miatt én ezt megtenném. Kommunikáljon, ne a száját húzza és akkor én is úgy állok a dologhoz. Természetesen ha rajta látnám, hogy nincs jól ugyanúgy viszonyulnék, mint ahhoz a rokkant emberhez, akinek a helyem átadom, de akinek láthatóan semmi baja a terhességen kívül az ne várja el, hogy ugyanannyi pénzért, amit én is kifizettem előnyben részesítsem magammal szemben.
2010. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
96%
Győri vagyok és nem túl jók a tapasztalataim. Nem adják át a helyet, és egyszer akart egy hölgy előre engedni a gyógyszertárban (megköszöntem, de miután nem voltunk sokan nem fogadtam el). Viszont velem buszon olyan is volt, hogy bár volt még hely, amikor a kilencedik hónapban le akartam ülni egy ülésre, egy 40-45 körüli hölgy szó szerint kilökött az ülésből, hogy ő ülhessen oda (én 33 voltam, szóval nem tini már). A buszon a többiek persze felháborodtak, én köpni-nyelni nem tudtam.
2010. okt. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
85%

Hűűű kedves 77 %-os! Én is örülök, hogy nem olyan neveltetést kaptam, mint Te! Kívánom, hogy sima lefolyású terhességed legyen egyszer és majd amikor nagy pocakkal állsz egy tömegközlekedési eszközön, akkor valaki menjen oda hozzád és udvariasan adja át a helyet! Majd meglátod milyen jó érzés, hogy észrevettek. Azt hiszem utána , legalábbis remélem, hogy máshogy fogsz a dolgokhoz állni. Nem csak kapni jó, adni is és ez a helyátadásra is vonatkozik.

Már csak azt remélem, hogy Te nem férfiember vagy, mert akkor azt hiszem feleslegesen várjuk a csodát. :)

2010. okt. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
13%
Az én véleményem nem fog változni és azt sem mondtam soha,hogy nem voltam terhes :) Vannak dolgok amik jól esnek persze, de senkitől sem várhatok el ilyesmit. És a családomban, baráti körömben ugyanígy gondolkoznak a várandósok is, ha valami van, majd szólnak, arra találta ki a kommunikációt a jó isten és nem hinném, hogy ha valaki rendesen szépen megkér akár időset, akár fiatalt, hogy le szeretne ülni, annak azt mondják, hogy nem én sem mondanám, hogy nem, pedig látod, nem vagyok valami előzékeny típus, legalábbis nem mindenkivel. Így pár sor alapján azért ne blamáld a neveltetésem, azzal nincs probléma. Nekem az is rosszul esett pl., hogy valaki át akarta adni a helyét azért, mert nő vagyok. Könyörgöm, attól én még nem vagyok béna, hogy nőnek születtem, de nem szóltam be semmit, csak elutasítottam. Egészséges vagyok, fiatal, tudok állni, terhesen is, és nem terhesen is és ha valami mégis adódik, akkor ugyanúgy, ahogy az alaptermészetemben mindig szoktam, mosolyogva őszintén elmondom mi van és megkérem. Ez azért mindjárt másképp hangzik, mint elvárni a fordítottját. Nekem is volt már hányingerem a buszon, sőt vérnyomásom is esett már le, szóltam és átadták a helyüket, én ezt így tartom korrektnek és normálisnak. És attól, hogy nem egyformán gondolkozunk még nem rossz egyikünk sem :)
2010. okt. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyet át szoktam adni,mert nagy tömegben elhiszem,hogy nagyon zavaró és kellemetlen nagy hassal ácsorogni,még anélkül is az.De postán boltban stb nem is értem miért kellene. WC-re mondjuk plázában stb helyen előreengedem az illetőt,hiszen ilyenkor elég sürgető tud lenni én emg kibirom még 2 percig mert nem tapossa a gyerek a hólyagom.Viszont boltban,postán,hivatalban még eszembe sem jutott,hogy előre kellene engednem (most egy tapló paraszt vagyok nyilván), várni tud mindenki akkor is ha terhes.. Aki nem ácsoroghat ennyit sem terhesen (ugye a sorban álláskor nem fenyegeti az,hogy fellökik,hozzányomódnak stb) az kórházban van,vagy otthon fekszik mert veszélyztetett.
2010. okt. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!