Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok, napi 1...

7 hetes terhes vagyok, napi 1 doboz cigit szívtam el, lehet baja a magzatnak?

Figyelt kérdés

Tegnap tudtam meg hogy 7 hetes terhes vagyok, és nagyon sokat dohanyoztam, napi 20 szal,nagyon félek hogy már most vosszafordithatatlan karosodast okoztam a babamnak.... Jart mar így valaki, és érdekelne hogy hogy alakult...

Természetesen mostmar leszokom.


2023. júl. 6. 07:46
A kérdező szavazást indított:
Vissza fordithatatlan károkat okoztal
Ha még most leszoksz, nem lesz semmi baj
44 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
34%
A 10. hétre alakul ki a köldökzsínor annyira, hogy már tud vért, és oxigént meg táplálékot szállítani az embriónak. Így én azt mondom, hogyha most leteszed a cigit, akkor semmi baj nem lesz.
2023. júl. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 Kései Sirató ***** válasza:
14%

Félhetsz is, mert szegény gyereknek annyi.


[link]


[link]


[link]

2023. júl. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
35%

Van tanulmány ami kimutatja, hogy ha a nagymama dohányzik még az unokában is kimutatható lesz.


Régóta tudni lehet, hogy a terhesség alatti dohányzás súlyos problémákat okozhat a magzatnak. Most kiderült, hogy az utódok DNS-e is megváltozik ekkor. A belénk kódolt gének kifejeződése változik meg, így hajlamosabbak lesznek a gyerekek a függőségre is.



[link]



[link]



A dohányzás miatt lehet korán elöregedő lepény - koraszüléstokozhat vagy azt,hogy a magzat elmarad fejlődésben, iugr- "sorvadt baba" - ez okozhat tanulási viselkedési zavarokat.

Asztma


Stb stb stb

2023. júl. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
14%
Felelőtlen embernek minek gyerek?? Már mergezed
2023. júl. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
72%

#1. Kezdjük ott, hogy a dohányzó nő petesejtje már eleve nem ideális.

Teljesen téves az az itt puffogtatott elképzelés, hogy x ideig nincs kapcsolat anya és magzat között... Természetesen első pillanattól van.

2023. júl. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
13%
7 hetes vagy, az a baba 2-3 mm, még nincs is osszekottetesben veled. Ismerek olyat aki végigdohanyozta mindhárom terhességét, mindegyik gyerek egészséges. Semmi baj nem lesz, de most már rakd le a cigit.
2023. júl. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
90%
Jót biztosan nem tett. De, hogy lesz-e emiatt bármi gondja, akár 10-20 év múlva, azt senki sem tudja megmondani most.
2023. júl. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
13%
Ne tedd le teljesen a cigit,csak csökkentsd, mert a nikotin mrgvonással stresszt okozol magadnak és az rámegy a magzatra,ami nagyobb kárt csinál benne mintha dohányoznál. Napi 1-2 szál belefér
2023. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
91%
"A baba nincs összeköttetesben veled" mert kivel van? A titkosszolgálattal? Tán a szomszéd néni méhébe ágyazódik bele addig az embrió, vagy mi? Olyan hülyeségeket tudnak itt szajkózni egyesek. Természetesen összeköttetésben van veled. Szokj le még most, de mondd az orvosnak majd, hogy mi a helyzet.
2023. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
79%
#8. Ezt a baromságot ugye te sem hiszed el?!
2023. júl. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!