Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok, napi 1...

7 hetes terhes vagyok, napi 1 doboz cigit szívtam el, lehet baja a magzatnak?

Figyelt kérdés

Tegnap tudtam meg hogy 7 hetes terhes vagyok, és nagyon sokat dohanyoztam, napi 20 szal,nagyon félek hogy már most vosszafordithatatlan karosodast okoztam a babamnak.... Jart mar így valaki, és érdekelne hogy hogy alakult...

Természetesen mostmar leszokom.


2023. júl. 6. 07:46
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
71%
Kicsit nagy a mellények 30, vegyél vissza. Én se phd-ztam, pedig édesanyám nem dohányzott, nem ivott soha, de a tiszteletet megtanította. Két nyelven beszélek én is, és a lányom is. Nem volt többször beteg mint bármelyik másik gyermek. Még nem szeretne gyermeket.
2023. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
16%
Bocsánat 31 nek írtam
2023. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy csak arról, hogy mennyire sokáig nem tudhatod, hogy mit okozott a dohányzás a gyerekednek. Most már nemcsak azt lehet tudni, hogy ÁTLAGBAN a dohányos nők fiú gyerekeinek alacsonyabb a spermaszáma, mint a nem dohányosokénak, hanem azt is, hogy a dohányos férfiak fiú gyermekeivel is ugyanez a helyzet. Ez meg tipikusan az a dolog, ami akkor fog kiderülni, ha a gyerek saját családot akar alapítani... Lányoknál meg korai menopauzához tudják kötni.


Persze, lehet egészséges gyereke egy láncdohányos, alkoholista drogosnak is, és beteg gyereke egy mintaéletmódot folytató párnak, és a kettő között bármi, de azért az arányok nagyon-nagyon nem mindegyek. És a tényen, hogy igazából sosem lehet benne biztos az ember, hogy nem okozott a dohányzással/ivással/bármi más bizonyítottan magzatkárosító dologg maradandó kárt. De ez a jelenlegi szituáción továbbra sem változtat, ez már megtörtént, visszamenőleg nem lehet jobban csinálni, mostantól kell megpróbálni a lehető legegészségesebben élni, hogy a további ártalmakat elkerülje mind a magzat, mind az anya. Én őszintén kívánom, hogy valóban egészséges legyen az a gyermek.

2023. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
45%
Akik itt válaszolnak, egészen negatív dolgokat, tőlük kérdezem. Mit tegyen az anya aki a terhessegrol nem tudva, a 7. terhességi hétig dohányzott? Vetesse el? Vagy rettegjen 20 évig, hogy mikor tör elő a tanulási nehézség? Az én gyerekemnek van tanulási nehézsége, mint ahogy nagyon sok gyereknek van. Nem dohanyoztam terhesség alatt, előtte sem. És nem nagyon hiszem, hogy lenne bármilyen releváns felmérés arról, hogy a terhesség alatti dohányzástol lesz-e valakinek tanulási nehézsége. Teljesen feleslegesen nyomjatok ezt a paraztatast.
2023. júl. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
64%

#35. Hagyja abba a cigit rögtön, igyekezzen egészségesen élni/táplalkozni és reménykedjen.

Ja, meg ne írogasson olyan hülyeségeket, hogy biztos nem lesz semmi gond, nincs összeköttetés meg hogy karosabb egyből lerakni. Ennyi ennyit várunk. Ezt tegye.

2023. júl. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
35%

36 Kérdés végén ezt írta:

"Természetesen mostmar leszokom."

2023. júl. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
14%
#32. Engem meg nem szolgalelkűségre nevelt anyám, hanem arra, hogy azt tiszteljem, aki megérdemli, aki rászolgál, tiszteletet érdemel. Talán ott az eltérés, hogy nálunk senki sem cigizett, lehet pont emiatt kicsit komolyabb összefüggéseket is képesek vagyunk átlátni. 😉
2023. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%
#37. A válaszok nem csak a kerdezőnek, hanem egyik-másik nagyokos válaszadónak is szólnak szerintem...
2023. júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
64%
Én nem ertem, mit kell így egymásnak esni. A valasz rohadt egyszerű: mindegy, okoztál-e gondot, azzal most ne foglalkozz, csak most már többet ne szívj. Lehetnek elvonási tünetek, de konzultálj orvossal, hogy milyen megoldás való neked, pl nikotintapasz. A rendes cigiből ne szívj többet most már. Minden rendben lesz, boldog babavárást!
2023. júl. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
58%

38 lehet ott az eltérés tényleg.. Ti még az univerzum titkait is megfejtitek, mert az üknagyanyád és még az ő felmenői is egészséges életmódot folytatott

Viccet félretéve a tiszteletet nyilván annak adjuk meg aki megérdemli, de egy idegent nem kérek számon, ilyen stílusban, hogy miből phd-zett a gyereke, hogy bizonyítsa az igazát, miszerint tanulási probléma van. De ha szerinted a bunkóság jogos volt, akkor én inkább örülök, hogy nem úgy nevelkedtem mint te.

Na mindegy is, megyek rágyújtok, és próbálom meglátni az összefüggéseket ebben a bonyolult világban

2023. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!