Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért szidják ilyen sokan a...

Miért szidják ilyen sokan a kombinált tesztet?

Figyelt kérdés

Nekem alacsony kockázat jött ki rajta, pedig viszonylag későn szülök ( bár egy tízessel néznek fiatalabbnak bárhova megyek). Megkérdeztem a dokimat, hogy javasolja-e prena vagy hasonló elvégzését... azt felelte, hogy nem az ő dolga mire költök, de ő ezzel az eredménnyel elégnek tartana egy magzati szívultrahangot, mivel az és a kombinált alapján szinte kizárható a Down.

Ahol a laboromat végezték, szintén végeznek prenát, ott is rákérdeztem hogy az eredményeimmel éredemes lenne-e, a válasz az volt hogy bár most maguk ellen beszélnek, de annyira nem. Mindenesetre a szívuh náluk lesz.

Viszont itt a legtöbb válaszadó nagyon ellene van a kombináltnak. Nem értem miért, hisz az nem pusztán egy életkor alapú kockázatbecslés, hanem rengeteg tényezője van, a saját értékeim alapján. Döntést kellene hoznom rövid időn belül...



2023. júl. 13. 10:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%

Mert nem mond semmi konkrétat.


Nekem is alacsony kockázat jött ki. Semmi tünetem nem volt terhesség alatt.

Nem iszok alkoholt, nem dohányzom. Soha.


Erre született egy lányom ismeretlen betegséggel, ráadásul autista is.


Semmi nem jelezte előre. 3 hétig örülhettem az egészséges gyerekemnek!!!


Hamisan nyugtatott meg a kombinált teszt. Nem ért meg 32ezer Ft-ot.

2023. júl. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Neked alacsony kockázatot mutatott, de rengetegen vannak, akiknek magasat mutat, és jön a stressz meg a pánik, míg nem bebizonyosodik, hogy hülyeséget mutatott.
2023. júl. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
51%

1 Ezt más teszt sem mutatta volna ki.

Én nem mennék a helyedben. Amikor én szültem 6 éve nem is volt ekkora divat a nifty, stb., pedig létezett, csak nem csináltak belőle divatot, nyilván jó pénz van benne ezért érdemes "reklámozni".

2023. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
1-es, az autizmus semmilyen teszttel nem kimutatható.
2023. júl. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
A kombinált teszt szerintem akkor elég, ha neked csak az a 3 szindróma statisztikai kizárása elég, amit mér. Ez nem genetikai teszt, csupán becslés alapján működik. Egy Prena pl. sokkal több betegséget tud szűrni, ha nem a legalapabbat valasztod. Az is fontos nyilván, hogy ki hogy áll a betegségekhez. Az egyik barátnőm azt mondta, ők vállalják a babát, akármilyen baja is van, mi a férjemmel nem vállaltuk volna. A családunkban távoli rokonoknál ugyan, de van beteg gyerek, az ő szülei mondták, hogy ha 20 eve megcsináltatták volna ezt a tesztet, akkor biztosan megcsinálják, és nem vállalják a fiúkat. Mi nem is csináltattunk kombináltat, csak Prena plust. Szerintem inkább az a baj, hogy az embereknek nem magyarázzák el normálisan, hogyan működik a kombinált teszt, sokan azt hiszik, ez önmagában genetikai vizsgálat, pedig nem az. Így sokan nem is tudják a különbséget.
2023. júl. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

Pontosan azért, amit ötös ír, hogy egyszerűen nem tudják a helyén kezelni. Hozzáteszem, hogy a prenát és társait sem, mert most éppen azok "divatosak", és attól várják szülők ezrei, hogy majd garantálják az egészséges gyereket.


Én sem csináltattam jó kombinált után semmit, mert feleslegesnek tartottam. Igazából tényleg kommunikálni kéne helyesen, hogy mi mit jelent, és annak tükrében továbblépni.

2023. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

Azért mert a kombiteszt bullshit…

Nem mutatvki semmit.. statisztikai adatok alapján esélyt ad.. egy arányszámot…



Tudod mennyi esélyed van megnyerni a lottót..

Nagyon kevés.. mégis van, aki rendszeresen megnyeri.

2023. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
53%
Azért egy 90% feletti specificitású és szenzitivitású tesztre azt mondani hogy bullshit, hát, egészségedre. :-D
2023. júl. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
60%
A prena sem szűr sok betegségre. #1, nektek sem lett volna értelme kifizetni.
2023. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

2,3,4


A másik betegség miatt írtam,hogy felesleges volt.

Amire a mai napig nem jöttek rá,hogy mi az.


Nem az autizmusra gondoltam természetesen.

2023. júl. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!