Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt eredménye...

Kombinált teszt eredménye 1:4707 Downra, szükség lehet prenatesztre pluszban?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok, első terhesség. A másik két betegségre 1:50000 jött ki egyaránt. 12 heti genetikai UH elvileg tökéletes lett.

2023. jún. 27. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Miért nem az orvost kérdezed?
2023. jún. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
88%
Ennyi idősen alapból is megcsináltatnám a Prenát.
2023. jún. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Osztom a 2. véleményét, én 35 évesen gondolkodás nélkül niptet csinátattam. A kombinált teszt kb. olyan, mintha jósnő véleményét kérted volna ki. Vagy bejön, vagy nem...
2023. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi idősen alap a Prena, a kombinált meg teljes mértékben felesleges, már csak a korod miatt eleve magas rizikóból kezdesz, mivel ez egy statisztikákon alapuló becslés, amit egy algoritmus bemond az alapján, hogy hasonló anyai paraméretekkel hány beteg magzatra volt példa.
2023. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Eszembe sem jutott kombit csináltatni 38 évesen, Verifit csináltattam 9.héten így a 12 heti uhra én nyugodtan mentem
2023. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
36 leszek mire szülök. Tökéletes az uh. De én akkor is levetetem a Prenát. Kombináltat nem csináltattam.
2023. jún. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Én nem nyugodnék meg az 1:4707-től és inkább megcsináltatnám. Mondjuk a korod miatt ennél jobb, tehát megnyugtató eredményt nem igazán várhattál a kombinált teszttől, ebből a szempontból kidobott pénz volt, de most már mindegy.


De pánikba esni nem kell, az 1:4707 azt jelenti, hogy nagyon-nagyon-nagy valószínűséggel egészésges a baba.


Ugyanígy, ha autóba ülsz, akkor nagyon-nagyon-nagy valószínűséggel nem lesz baleset. Mégis bekötöd a biztonsági övet a kicsi kockázat miatt. Most a Prena teszt felel meg a biztonsági övnek, amit az amúgy kicsi kockázat kivédésére érdemes elvégeztetni.

2023. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem estem pánikba, inkább megkönnyebbültem kicsit, mert sokkal rosszabb eredménytől féltem :) Dokit jövő héten kérdezem meg mit gondol, mert akkorra kaptam időpontot, a teszt eredményét meg tegnap emailen. Csak fontolgatom a prenát, hogy addigra döntésre jussak.

Amúgy szerintem a nőgyógyászom azt fogja javasolni hogy fölösleges tovább mennem, nagyon bizakodó a kezdet óta, könnyen össze is jött. Ezért kérdezek olyan embereket, akik esetleg hasonló dilemmában voltak. Hogy ez elég jó eredmény-e... a párom 29 éves. Köszönöm az eddigi válaszokat!

2023. jún. 27. 15:40
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A kombi kb semmit nem ér, van akinek 1:2 höz volt és egészséges ~s van akinek 1;10000 hez és beteg.
2023. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A kombinált teljesen felesleges, csak valószínűség számítás. Mi van, ha a tiéd az az 1 a 4700-bol?

Én Prenát csináltattam 34 évesen, nincs Downra jellemző kromoszóma. Tehát biztosan 0 az esélye.

2023. jún. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!