Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Általában minden kismamának...

Általában minden kismamának vannak tünetei, rosszullétei a terhesség alatt? Ki hogyan éli/élte meg?

Figyelt kérdés

Felteszem, most nem árulkodni, pletykát terjeszteni szeretnék ezzel, de ahogy tegnap pörgettem az Instagrammot, egy nemrég szült anyukának a pocakos képét dobta fel, és a kép alatti leírásban ez volt:


"Fel nem tudom fogni, hogy hogy lehet a terhességet negatívan megélni bárkinek is, és nem arra gondolni, hogy a szerelmünk gyümölcsét hordozzuk a szívünk alatt.

Nehéz - talán nem is lehet - szavakba önteni ezt az állapotot. Én inkább azt javaslom, kívánom minden nőnek, hogy tapasztalja meg. Engem a várandósság jobban megtanított figyelni a testem jelzéseire. "


Ti egyetértetek ezzel, hogy sokan koncentrálhatnának inkább a babara, nem a rosszullétekre? - mert szerintem ez néha lehetetlen, de mindegy. 😁


2023. júl. 22. 17:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, az nyilvánvaló, hogy mindenki máshogy éli meg, még ugyanannál a nőnél 2 vagy 3 terhesség sem egyforma.

Egy csomó olyat ismerek, és olvastam is már, hogy az első terhessége alatt minden baja volt, (rosszullétektől kezdve minden) de a második meg sem kottyant neki.

Szóval azt szokták mondani, hogy igazából mindenki magából indul ki, ha valaki jól élt meg egy dolgot, akkor arról nyíltan állítja, hogy szipiszuper, de akinek meg a legrosszabb élménye volt, az meg természetesen azt mondja, hogy rémálom.

Úgyhogy ne általánosítson senki, ugyanez igaz a szülésre is.

(Az általánosítással nem a válaszolókra gondoltam!)

2023. júl. 22. 18:56
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kb haldokoltam. 0-24-ben hányingerem volt, nem csak reggeli rosszullét. Bármikor képes lettem volna aludni, kínszenvedés volt így dolgozni, szabadnapokon fel sem keltem az ágyból, annyira fáradt voltam. Képes voltam egész nap aludni, még azért is órákig kellett könyörögni magamnak, hogy keljek fel fürödni. Undorodtam minden ételtől, illattól, a libidóm meghalt egész terhesség végéig. Képtelen voltam elmenni akár a boltba, mert elég durván szédültem.
2023. júl. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Halálomon voltam, éjszaka nem de amint talpra álltam az ágyból jött a hányinger hányás szinte alig ettem valamit, küszködtem a rosszullétekkel 4 hétig.Azon aggódtam hogy baj lehet nem fejlődhet a babám kórházba fogok kerülni a nemevés miatt. Nehéz ilyenkor pozitívan látni bármit is. Persze gondoltam a babára hogy milyen jó hogy megfogant de nemtudtam örülni a mindennapjaimnak amiket megéltem.
2023. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy missed ab., majd egy sikeres terhességem, a másodikat persze én is végigrettegtem.

Sosem volt semmi rosszullétem, a másodiknàl már ezt is rossz jelnek vettem.

Aztán elkezdtem szédülni, szinte megörültem, hogy végre valami :)

Kiderült, hogy covidos voltam, attól szédültem, így megint jött az izgalom...

Ettől függetlenül úgy érzem, hogy nagyon jól éltem meg a terhességet fizikàlisan, lelkileg is a boldogság volt a legjellemzőbb állapotom, de a folyton bennem motoszkáló félelem miatt mégsem tudom azt mondani, hogy cukormázas volt a 9 hónap.

Azt is észrevettem viszont, hogy néhány anyuka szerint "divat" panaszkodni, hogy jajj, semmi nem jó. Egyik véglet sem szimpatikus, ha rájátszanak a nagy szenvedésre és az sem, ha nem fogadják el, hogy nem mindenki olyan szerencsés, mint ők.

2023. júl. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én eddig mindig megúsztam a komoly tüneteket, de sokan nem ilyen szerencsések. Teljesen meg tudom érteni, ha valakinek negatív gondolatai vannak, amikor ötvenedjére hány a terhesség miatt. Amit a 7. és a 14. válaszoló ír, nekem is ismerős: vetélés után sokáig nem mertem magam beleélni abba, hogy gyermekünk lesz és sokat is aggódtam. Azért is, mert nem voltak tüneteim ;).
2023. júl. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 AlexandraL22 ***** válasza:

En ma vagyok 14 hetes de a 6.hettol egeszen a 10.hetig vegig hanytam, szedultem, aludtam. Folyamatosan rosszul voltam ugy megviselt csak sirtam hogy nem tudom ellatni a feladataim a lakasban, nem tudtam fozni mert folyton oklendeztem. Most viszont megmaradt a faradtsag, mellette napi 3x szedek antibiotikumot 20 napig gondolhatod mennyire lesziv az is az eletrol. Imadnam ha en is ugy elhetnem meg a terhesseget hogy minden cuki habos babos de igy is probalom mindig a legjobb oldalat nezni. 🙏🏼

Mellesleg allitolag fiu lesz, biztosra csak kesobb tudjak megmondani. Soktol hallottam hogy tuti lany lesz mert sokat hanysz, hat nem bocsi 😂

2023. júl. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!