Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy bírja ilyenkor ezt a...

Ki hogy bírja ilyenkor ezt a várakozást? Van, aki épp hasonló cipőben van, mint én?

Figyelt kérdés

Pár napja derült ki, hogy érkezik hozzánk a kistesó. Férjemnek rögtön elujsagoltam, nem tudtam volna ilyen dolgot több hétig titkolni, mert nagyon vártuk már.

Itthon vagyok a ,,nagylanyunkkal" 21 hónapos, nyilván lekoti az egész napomat, de annyira rossz, hogy nincs kivel megosztanom ezt a boldogságot. Arról a 2-3 hétről, amíg elmegyünk orvoshoz ne is beszéljünk.

Takarítok, főzünk, játszunk, maszkalunk, de jó lenne valakivel beszélni is róla, de nem merem.



2023. júl. 24. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szűk családnak elmondtuk azonnal, hiszen ha az örömömet megoszthatom velük akkor a bánatomat is (nyílván ne így legyen). Illetve én két közeli barátnőmnek is elmondtam pont ugyanebből az okból kifolyólag.
2023. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csak a férjem tudta, meg anyukám. Nem mertem másnak én sem elmondani. Amikor jöttek a rosszullétek, akkor a főnökömnek szóltam, muszáj volt, akkor voltam 6-8 hetes. Az első genetikai után mondtuk el a legközelebbi családtagoknak és 1-2 barátnak, majd a 2.genetikai után lett "nyilvános".
2023. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Cubina ***** válasza:

Azt írod, hogy a férjednek már elújságoltad az hírt, aki szintén nagyon várja a kistesót. Aztán meg azt írod, hogy nincs kivel megosztanod a nagy boldogságot. Miért nem beszélgetsz róla a férjeddel? Sőt, a kislányodnak is mesélhetsz róla, felkészítheted a testvére érkezésére, tervezgethetitek, hogy miket fogtok majd együtt csinálni, hogyan kell majd viselkednie vele, hogy egy picit háttérbe fog majd szorulni, mert a bébi gondozása miatt anyunak kevesebb ideje lesz rá, de ez nem azért lesz, mert Anyu a babát jobban fogja szeretni, hanem mert a baba semmit sem tud egyedül csinálni, stb.

Egy majd' 2 éves gyerek már nagyon sok mindent megért és jobb ha fel van készítve.

A családnak, ismerősöknek meg majd akkor lehet elmondani, ha már növekszik a pocak és biztosabb, hogy a baba meg is marad. Ráadásul nekünk itt a gyakorin is elújságoltad már, szóval van kivel megosztani az örömöt. :)

2023. júl. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!