Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lefog járni a táppénzjogosults...

Lefog járni a táppénzjogosultságom, kivehetem a szülés előtti szabadságom, hogy ne szakadjon meg a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Még kb pont egy hónap lenne a köztes időszak.Van bent 17 nap szabim még, de úgy tudom jár valami szülési szabadság is ilyenkor, amit szülés előtt bizonyos idővel ki kell venni.Mit javasoltok?
2010. okt. 15. 09:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Majd ha neked is azt mondják hogy meghalhat a babád, akkor gondolkodj el, és mondj utána ilyen okos dolgokat!
2010. okt. 17. 19:36
 12/19 anonim ***** válasza:
36%

Fúúú, most nagyon bölcs voltál. 3 gyerekem van, az ikrekkel pl. 7 hónapig dolgoztam és mindegyik lombik, tehát egy percet se kellett volna dolgoznom. Szerinted??

Azt gondolod, hogy egy magzat halálának emlegetésével rögtön mindenki azt mondja, júúújjjj? Hát én nem mondom és az tuti, hogy TE nem szenvedtél többet a gyerekedért, mint én, úgyhogy erről ennyit.


Nekem egyikőtök se mondja, hogy ha a terhesség közepén 1 hónapot dologozott volna, akkor meghalt volna a babája.


De végülis semmi közöm hozzá, csak remélem nem gond, hogy semmire nem lesztek jogosultak, ha lejár a táppénz jogosultság, akkor vagy visszamész dolgozni, vagy kirúgnak. Ilyen egyszerű. Ha kirúgnak, se gyed, se semmi, marad a havi 25.000. Remélem, neked nem gond, mert nekem nem az.

További szép napot.

2010. okt. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves 08.02-es!

Én vagyok akinek szintén le fog járni a táppénz jogosultsága.

El kell , hogy keserítselek, mert én az elmúlt 10 évben folyamatosan dolgoztam/dolgozom. Az, hogy munkahelyet váltottam tavaszal és szartak a megígért időben bejelenteni nem az én hibám, mivel visszamenőleg nem akarnak bejelenteni, kérlek áruld el nekem, hogy hol dolgozzak még +1 hónapot a napi 10 óráss munkám mellett???

Ha már ilyen okos vagy és úgy sértegetsz embereket, hogy fogalmad nincs semmiről.

Nem verem otthon a farkam a sülrt galambot várva, ellenben veled.

2010. okt. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Miért rúgnának ki ha lejár? Érdekes az OEP-ben nem ezt mondták, de Te ezt is biztosan jobban tudod.

Tudod elég gusztustalan, hogy valaki kérdez valamit és Te meg leoltod, és igenis biztosan megszenvedett a kérdező a babája elvesztése miatt.

Minek szólsz hozzá, ha csak kötekedni tudsz?

2010. okt. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Nem verem otthon a farkam a sülrt galambot várva, ellenben veled."


Ezt a következtetést, miszerint én otthon verem a farkam, pláne sült galambot várva, mégis miből vontad le??? Nagyon érdekes és sokat árul el - RÓLAD.

Asszem ez nem az a stilus, amiben veled beszélgetnem kellene. A többi hozzászólásoddal már ne is foglalkozzunk, nem érdemes.


Ha visszaolvasod, én vagy kérdeztem (ha nem értettem valamit), vagy mondtam. Nem oltottam le senkit, sajnálom, ha ezt akartad belelátni.

További szép napot neked.

2010. okt. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

kedves 8:44-e!

Gratulálok neked, egyrészt az ikreidhez, egyrészt, hogy ilyen kemény klassz csaj vagy, hogy ennyit dolgoztál velük terhesen is.Nem fogok neked magyarázkodni, mi és hogy van a terhességemmel, mert ahhoz semmi közöd. Örülök hogy neked olyan munkahelyed van-volt, ahol ezt meg tudtad tenni, én nem vagyok ilyen szerencsés helyzetben.

A többi kedves hozzászólónak köszönöm a választ!

2010. okt. 18. 09:01
 17/19 anonim ***** válasza:
08.44 Szerintem sem ebben a stílusban kéne társalogni, pláne nem veled.
2010. okt. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Természetesen semmi közöm a helyzetedhez, te kérdeztél, válaszolni próbálunk. Már aki...

Természetesen megteheted a munkahelyeden, hogy visszamész dolgozni 1 hónapra, ennek nincs akadálya nálad sem, ahogy senki másnál sem.

Ha valami gondot látsz, ird le és idézem neked a törvényi szöveget, ami megoldást adhat neked, már ha érdekel...

2010. okt. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
köszi, de már intézkedtem a könyvelőnél, aki azt tanácsolta, vegyem majd ki a szabadnapjaim a táppénz után , mivel majdnem az egész még bent van, tehát papíron visszamegyek dolgozni, utána meg tgyás igénylés és nem lesz semmi gond, bár sztem ahogy most érzem magam még a szabim alatt meg lesz a kiscsaj:)
2010. okt. 18. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!