Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetesen lehet romlott tejet...

9 hetesen lehet romlott tejet ittam. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

16 órán keresztül volt áramszünetünk. Ezek után elfelejtettem kidobni a tegnaphoz képest 2 napja felbontott, hűtőben tárolt, laktózmentes tejet. Visszahült 16 óra után a hűtő, majd másnap délután ittam ebből a tejből (3 napos volt és egy áramszüneten átesett).


Nem éreztem romlottnak, de ez nem azt jelenti nem lehetett az. Itt sírok, kirohad a lelkem, hogy árthattam a babának.


Jártatok már így? Most szóljak orvosnak vagy ha majd lesznek tüneteim? Lehet, hogy nem lesznek, de baktériumok jutnak el a babához?



2023. aug. 6. 17:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne már, légyszí... Ha egy tej romlott, az egyrészt büdös, másrészt ihatatlan. Nem volt megromolva, amit ittál. Ha mégis meg lett volna, max fosol.

De ha ennyire parás vagy, miért nem gondolkoztál előre? Miért először megiszod a "romlott" tejet, és utána sírsz és a lelkedet rohasztod?

2023. aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nők akik lebutulnak terhesen.. és vannak az alapjáraton buták.. a te életedben nehéz kitalálni melyik..

Szívesen.

2023. aug. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy 9 hetesnek valóban nagypn veszélyes romlott tejet adni.



Ja, hogy te 9 hetes terhes vagy és a tej sem volt romlott?! Akkor mire fel a hiszti?!

2023. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi az,hogy "kirohad a lelked"?
2023. aug. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Most tényleg a "lelkes" szófordulaton kell fennakadni?


Nem azt mondom, hogy 1000%, hogy romlott volt a tej, de elszaporodhattak benne olyan baktériumok a nem megfelelő tárolás miatt, amit egy normál szervezet meg sem érez, de egy legyengült terhes igen. És mivel állandóan azt hallom, hogy a terhesség alatt mennyire kell figyelni az étkezésre a fertőzések végett is beparáztam, szerintem nem jogtalanul. Ittam már romlott tejet nem terhesen (savanyú volt, de húzóra lement 1,5 dl mire megéreztem), utána röhögve vártam, hogy hátha levisz rólam pár dekát, magam miatt nem izgatnak az ilyenek.


Az első terhességem előtt nem néztem meg a kaják lejárati idejét sem, mindent addig ettem amíg el nem fogyott. Ha penészes volt a sajt levágtam azt a részt stb, de mióta szültem képes vagyok 1 napja lejárt tojást kidobni. Ha tudnám nem akarnánk kistesót tuti megenném, de a gyerekemnek nem adom. Szóval nem voltam mindig ilyen.

2023. aug. 6. 19:44
 16/21 A kérdező kommentje:
Ja és nyilván nem "jól van még az a tej" gondolkodással ittam meg, hanem én hülye elfelejtettem a hűtő ajtajából kidobni és megszokásból abból öntöttem a kávéba.
2023. aug. 6. 19:49
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha romlott volna, terhesen is csak føsnál tőle egy nagyot és annyi.🤷‍♀️🤦‍♀️
2023. aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Az uht tejet 2 hétig iszom felbontás után (akkor fogy el), sose volt még semmi baja és nem fosatott meg. Egy tejen érződik ha rossz, ilyen darabkás lesz, vagy büdös, savanykás. Annyi tartósito van ezekben hogy nagyon nehezen romlanak meg. Amúgy ha romlott is max megfosat, a magzatnak semmi baja nem lehet.
2023. aug. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
De, tök jogtalanul drámázol. A terhesség nem betegség, nem kell úgy tenni mintha nem lenne többé immunrendszered. Ne egyél nyers tojást, nyers húsokat, mosatlan zöldséget-gyümölcsöt. Ennyi a titok. Azt a sajtot is eheted amiről levágtad a penészt. Nem kell sírni meg kirohasztani a lelkedet. További nyugodalmas babavárást.
2023. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyers dolgokat nem ehetsz pl sushi, de komolyan 2. Gyereknélbvagy ilyen zakkant?! Azt hittem kezdő paramami vagy. A szavatosság csak azért van rajta hogy utána ne lehessen őket perelni,de simán kibírnak a kaják plusz egy napot.

Ne légy ilyen búra paramami.

2023. aug. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!