Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukor témával...

Terhességi cukor témával kapcsolatban tennék fel kérdést. A terhelés rendben. Bár én mérem magamnak attól függetlenül mindig! Mert IR-es vagyok/voltam is terhesség előtt is. Lehet baj? Mik a tapasztalatok? Őszintén. Többi lent.

Figyelt kérdés

Eddig nem paráztam erre rá. Most viszont sok mindent olvasok, amit lehet nem kellett volna. Rengeteg ilyen kérdés van fent gyakorin. De attól fel teszem én is másmilyen formában.

Az a helyzet hogy a legtöbb esetben megpróbálok oda figyelni hogy jó dolgokat egyek. Cukrom mérem. Egyszer kétszer volt “nagyobb” kilengés. 8-8,5 többi mindig 7 alatt. Na és most jön a szidjuk le a kérdezőt a felelőtlensége miatt. De megérdemlem! Vállalom. Kb 3 hete nem tartom be a diétát rendesen. (Nyaralás, születésnapok) stb. Nem is mértem. Nem! Nem zabáltam túl magam! De való igaz ettem olyat amiket nem kellett volna. Most lettem 32 hetes. Baba méretei jók. Viszont persze el kezdtem utána olvasni a dolgoknak miután nem tartottam a diétát. Megijedtem. Szerintetek, ha eddig minden rendben és ez után is be fogom tartani a diétát akkor lehet belőle probléma? Tudom nagyon felelőtlen voltam és ilyen dolgok után már a kérdésem is kb nevetséges. Tudom, hogy hibáztam. De legyetek szívesek írjatok véleményt. Tapasztalatot. Köszönöm.



2023. aug. 10. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól biztos nem esett neki, de ismereteim szerint ennyi idő alatt nem gondolnám, hogy kárt tettél benne. (Tuti nem.) Most már oda figyelsz. Nyugodj meg, ne ostorozd magad.
2023. aug. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jaaa és be ugrott még valami. A szénhidrátot viszont sosem számoltam. Az is nagy baj lehet? Nem néztem sose h reggel mennyi vagy 10óraira. Ne haragudjatok de el kezdtem pánikolni. Sosem bocsájtom meg magamnak ha baja lesz a babámnak.
2023. aug. 10. 23:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség előtt nem vizsgálták, IR-es vagyok-e. Cukorterhelésem tökéletes lett. Nem tartok diétát, csak törekszem az egészséges életmódra, nyilván a cukromat sem mérem. Neked is jó lett a terhelés, tehát nem vagy cukorbeteg. Ennyi erővel ha mérném a cukromat, lehet, hogy nekem is lenne kilengés. Azért elég nagy cukorsokkot kap a szervezet a terheléses vizsgálat során, ha ott nem derül ki a baj, nem hinném, hogy veszélyeztetné a babádat pár rosszabbul sikerült étkezés.
2023. aug. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lett semmi baja. Ha nem kakaóscsigát reggelizel lekváros buktával, meg egy pohár tejjel, hanem normális kaják kerülnek az asztalra, akkor a szénhidrátokat sem nagyon szükséges számolgatni. Komolyabb és tartósabb cukorterhelésekre van szükség ahhoz, hogy a babának valami baja legyen, mint sem hogy néha megeszel egy szelet szülinapi tortát. Más ha cukorbetegként nem figyelnél oda, de így feleslegesen hergeled magad.
2023. aug. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem lesz így. Nyilván az az ideális, ha mindent tökéletesen csinálsz, de a világban sok minden nem ideális.
2023. aug. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!