Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nőgyógyász azt mondta aug.7.én...

Nőgyógyász azt mondta aug.7.én, hogy volt peteérésem, amit én is érzékeltem, viszont ma 8 napja, hogy nem jön meg a menstruációm. Terhes.teszt negatív. Ilyenkor mi történik az érett petesejttel, ha nem termékenyült meg és a menstruáció is elmaradt?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk, július 7.én hagytam abba a 6 évig szedett fogamzásgátlót.
2023. aug. 14. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Mikor volt az az ovuláció?

Ovuláció után 2 héttel kell csak megjönnie a menstruációnak, addig nem késik.


Azt ne vedd alapul, hogy fogamzásgátló szedését alatt 28 naponta jött meg... Persze, mert mesterségesen szabályozva volt, a női test nem így működik. Még az se számít, hogy a szedése előtt mi volt, most lehet teljesen máshogy fog beállni és mondjuk 35-36 napos ciklusaid lesznek,az is lehet normális.

2023. aug. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Felszívódik vagy a hüvelyváladékban távozik a szervezetből. Egy érett petesejt is csak 1 db sejt, ami nem oszt és nem szoroz, amíg nem termékenyül meg és nem ágyazódik be a méhnyálkahártyába.

A tablettaszedés után kell pár hét, hogy beálljon az új egyensúly a szervezetben, és teljesen normális, hogy az első pár menstruáció még nem rendszeres. Ha nem védekeztek, akkor az is előfordul, hogy egy megtermékenyült petesejt ugyan beágyazódik, de nem marad meg, amiből te annyit érzékelsz, hogy pár napot "késett" a vérzésed.

2023. aug. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Augusztus 7 egy hete volt, könyörgöm. Miért kellett volna megjönnie? Az alap dolgoknak nézz már utána a női ciklusról. Anélkül is tisztában kéne lennie azokkal egy felnőtt nőnek, hát mèg ha gyereket akar. A peteérést még követi egy luteális fázis, ami kb másfél-két hét, és annak a végén esedékes a menstruáció, ha nem ágyazódott be a méhnyálkahártyába megtermékenyült petesejt. Szóval neked nem maradt el a menstruációd, hanem még rohadtul nincs itt az ideje.
2023. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt én nem értem. Ha 7-en volt peteeresed, hogy késhet a menzesz 8 napja? Vagy aznap mondta a nőgyógyász, hogy volt peteérés?
2023. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Úgy látom félre értettétek...Augusztus 7.én voltam nőgyógyásznál, ahol azt mondták volt már peteérésem, ami július 24 körül volt. Ezt érzékeltem is. Nagyjából 08.07-én kellett volna megjönnie és még mindig nem jött meg a teszt pedig negatív.

A normális hozzászólásokat köszönöm!😊

2023. aug. 14. 13:47
 6/10 A kérdező kommentje:
3/5 nagyon kedves hozzászólónak üzenem, hogy nem kell idegeskednie, mert tisztában vagyok a folyamattal. Az alábbi kommentelőnek se volt egyértelmű a dátum, még is normálisan tudott írni, javasolnám, hogy az ítélkezés helyett tanuld meg te is ezt.
2023. aug. 14. 13:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a felületes olvasás.....először én is úgy olvastam, hogy a nőgyógyász azt mondta, hogy aug 7.- én volt peteérés. Aztán másodszorra sikerült csak jól elolvasnom😀
2023. aug. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azzal nincs is semmi baj, ha az ember valamit esetleg félre olvas vagy félre ért, nálam is előfordul.😅

De nem ítélkezek egyből,főleg ilyen célzattal nem, hogy a másik alkalmatlan a gyerekvállalásra.

2023. aug. 14. 18:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Annyi paraszt van ezen az oldalon (is), magadra se vedd kérdező!
2023. aug. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi lett a vége? Baba?
2023. szept. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!