Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik héttől éreztétek,...

Hanyadik héttől éreztétek, hogy kapcsolatba kerültök a babátokkal?

Figyelt kérdés
2023. aug. 19. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hanyadik?

Amúgy mikor megszületett.

2023. aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Kapcsolatba? Milyen félébe? Az első pár hónapban csak elláttam, kb csak egy 0-24es munka volt
2023. aug. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Amikor 5 hónaposan túl volt a hasfájós, mindig ordítós időszakon, akkor éreztem, hogy igen, van egy gyerekem akit talán még szeretek is
2023. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Most két és fél hónapos, mióta tartja a szemkontaktust azóta érzem. Mióta mosolyog, azóta ragaszkodom igazán.
2023. aug. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Meglepő válaszok. Akkor ti terhesség alatt hogy tekintettetek a gyereketekre? Mint valami jóindulatú daganatra?
2023. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok.


Nyílván nem daganatként gondoltam rá. Vártam, hogy mikor fog mozogni, mindig megnyugtató volt érezni, hogy jól van. Izgatottan vásárolgattam neki. De az korántsem az az érzés volt, mint amikor már ott volt a kezembe és túl voltunk a nagyon nehéz szakaszon. Nehéz leírni szerintem azt az érzést. Az inkább várakozás, izgalom, vajon hogy fog kinézni, milyen lesz a személyisége ha nagyobb lesz.

2023. aug. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
#6! Értem, de a kérdés nem az volt, hogy mikortól szeretted, hanem, hogy kapcsolatban vagy vele.
2023. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Amikor hosszú évek után pozitívat teszteltem az elsővel, valahogy át is helyeződtem egy más tudatállapotba. Nem az idegesítő fajtába, hanem kapcsolódtunk, meg az összes első babás anyukás dolog. Nyilván, nem az a kategória, hogy jaj, kitakarítottam a wc-t, ártottam-e neki, hanem.. Nem is tudom megfogalmazni. Úsztam a boldogságban. Most a másodikat várom, és valahogy nem. Még nem érzek kapcsolatot, még nem tudatosult igazán, nem érek rá úgymond. Persze, örülök, és várom, és izgulok. De egyáltalán nem olyan érzés, mint elsőre volt. És ez aggaszt is. Pedig tervezett ő is, és vágytam rá, ezért nem értem, hogy hol a rózsaszín köd. Egyelőre a vásárlást is inkább feladatnak tekintem, pedig az elsővel meg az is ilyen kis fszom, disney hercegnős még a mókusok is velem énekelnek dolog volt. Most meg csak tudom, hogy mit, milyet, mennyit, mi praktikus, mi nem, satöbbi. Retteneteset csalódtam magamban. Mintha már most nem lennék jó anyukája. Remélem, hogy más lesz ha megmozdul. Elsőre valahogy megéreztem, hogy fiú, az is lett. Most lányt érzek. Mindigis szerettem volna egy kislányt. És mégsincs az a bizonyos érzés. Tudom, hogy most többet kivesznek belőlem a hétköznapok, mert itt van már a fiam, de akkor is. Savazhattok, mit bánom én!
2023. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egészen az első mocorgásig nem fogtam fel igazán, hogy él bennem valaki.. Nyilván féltettem, és izgultam minden ultrahang előtt, és nagyon boldog voltam, mikor hallottam kalapálni a kis szivecskéjét, de.. sokszor szinte el is felejtettem, hogy várandós vagyok, mert egyáltalán nem volt rosszullétem, se semmilyen fura dolog. Aztán a 19.-20. héten mikor először éreztem, hogy megmozdult, onnantól realizáltam és éreztem igazán, hogy anyuka leszek, van egy babám, és a többi. Szóval nekem ott volt a “fordulópont”.
2023. aug. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert én most vagyok a 20. héten, de bem érzem úgy mozogni. Valami van, amit be tudok annak, de eléggé megkérdőjelezhető, nem tudom pontosan mit is kéne érezni. Mikor megyek vizsgálatra és latom, hogy ott van, akkor mindig olyan jó pár napig, aztán ahogy múlnak a napok ezt igy elfelejtem. De gondolom akkor ha aktívabb lesz már más lesz.


Kérdésemnél inkább arra gondoltam, hogy beszéltek e hozzá (mikor jött el ez a pont), énekeltek e neki ilyesmik. Én csak akkor beszélgettem vele eddig, amikor az első trimeszterben voltam, mert nagyon paráztam, hogy elvetélek, és mindig mondtam neki, hogy próbálok mindent megtenni hogy jól érezze magát, cserebé legyen kedves a testemmel és ne kelljen kórházba kerülnünk. 🤣De ez inkább ilyen magam megnyugtatása volt.

2023. aug. 20. 06:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!