Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt szorongás?

Terhesség alatt szorongás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem azokhoz a kismamákhoz, anyukákhoz szólna, akik a terhességük alatt szorongással küzdöttek.

Alapjáraton pozitív személyiség vagyok, nincsenek bennem negatív érzések, hiába sodor elém az élet néha nehézségeket.

16 hetes terhes vagyok és nagyon szerettünk volna már babát, hamar össze is jött, nagyon boldogok vagyunk a párommal és a családunk is izgatottan várja a kislányunkat.. a második trimeszterben egyáltalán nincsenek rosszulléteim, a genetikai vizsgálat jó lett, a héten voltam terhes gondozáson és ott is minden rendben volt.

Mindezek ellenére vannak olyan napok, amikor egész nap képes vagyok kattogni, hogy ugye minden rendben van e, alig várom a következő vizsgálatot, hogy biztosítson róla az orvos, hogy minden jó.

Aztán vannak olyan napok, amikor fel sem merülnek ezek a negatív gondolatok.

Biztos a hormonok is nagyban hozzájárulnak ehhez, viszont annyira zavar, hogy egyáltalán bármi negatív gondolat a hatalmába kerít.

Volt egy korai vetélésem, ahol a szívhangig sem jutottunk el, biztos, hogy ez is közrejátszik nálam és az is, hogy anno pcos-el diagnosztizáltak és az akkori orvosom mindig biztosított róla, hogy nekem bizony nehezen lesz babám.

Közben itt van, már nő a pocakom, minden rendben vele, mégis néha rossz dolgok jutnak eszembe.

Akik hasonló cipőben jártak, hogyan küzdöttétek le?



2023. aug. 25. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A hormonok is bekavarnak ilyenkor, meg persze a rossz tapasztalatok is. Ha ilyesmi jutna eszedbe próbáld elterelni a gondolatod valami pozitív dologra vagy kösd le a figyelmed valamivel. Nálam is vannak ilyen gondolatok mai napig pedig már 21. hétben vagyok. :)
2023. aug. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy ezt mondom, de “megnyugtató”, hogy nem vagyok egyedül.. nekem a futás volt az életemben a mentsvár, ami mindig segített, de ez most nem opció, valamit muszáj leszek találni, igazad van!😊

Köszönöm, hogy írtál!

Kitartást és minden jót kívánok Neked!

2023. aug. 25. 14:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Viszont kívánom. ☺️
2023. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a "mütyürkézés" válik be! Olyasmit kell találnod, amivel sokat kell babrálni. Süss valami macerás sütit, varrd meg a lyukas zokninat ilyesmi. Ilyenkor nekem esélytelen a gondolkodás. ❤️
2023. aug. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es:

Nagyon aranyos ez a mütyürkézés!!😊

Megfogadtam a tanácsod, rendeltem gyémánt kirakóst, szerintem jövő nyárra készen is leszek vele!😂

Nagyon jól eltereli a negatív gondolatokat.❤️ köszönöm, hogy írtál!

2023. aug. 30. 17:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az szuper lesz! Nekem ilyen számos kifestőm volt, ami rendes festmény lett végül, hát olyankor csak arra tudtam gondolni, hogy meglegyen az összes tizenhatos 🤣


Négyes voltam amúgy, jó mütyürkézést!

2023. aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!