Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt szedtetek...

Terhesség alatt szedtetek gyógyszert? 32 hetes kismama.

Figyelt kérdés

Helló mindenki!

Én arra lennék kíváncsi, hogy terhesség alatt szedtetek ti gyógyszert mármint folsav-on kívül? KB 2 hónapja írt ki a pszichológusom Remotivot amit azért szedek mert nagyon szorongók panik rohamaim vannak meg fizikailag ki készít.

Covid után estem teherbe és amolyan postcovid maradt vissza. A doki meg nyugtató h nyugodtan szedhetem de na... Azért félek.

Ez gyógynövényes gyógyszer szorongasra és elég jooo

Erdélybe lakom és eddig forgalmazzák de már ki vonták a forgalomból szóval ennek is annyi!



2022. okt. 10. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Én egyáltalan nem vagyok paramami. De én ilyeneket nem szednék.

En is szorongtam anno, mégsem kaptam rá gyógyszert, hanem sok beszélgetéssel "ki lett kezelve".

2022. okt. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Betegtájékoztató, mint olyan? "Terhesség és szoptatás ideje alatt a készítmény alkalmazása klinikai adatok hiányában nem ajánlott."
2022. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Második és harmadik trimeszterben nagyon durva migrén esetén 1-1 panadolt bevettem.
2022. okt. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Ugyan nem gyógynövényes cuccokat és nem is mentális problémára, de - sajnos - egy rakatt gyógyszert szedtem mindhárom terhességem alatt.


Magasvérnyomásom van erre is szedek gyógyszert. Terhesség alatt mást kell szedni - első terhességem toxémiás volt - a 34.héttől már mindenfélével tömtek naponta kísérletezve.


Vastagbélgyulladásos vagyok, mindegyik terhességem alatt 3 gyulladásom volt. Ha begyullad akkor erre antibiotikum (2x2), mellé folyamatosan szedek naponta 6 szem gyulladáscsökkentőt.


Ezek mellett veszélyeztetettség miatt rakatt magnézium, a belem miatt nem szedhetek komplex vagy multi vitaminokat, így csak folsavat szedtem.


A gyerekeim épek egészségesek.


Az orvosok pontosan tudják mit lehet szedni, és mit nem.

2022. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Elvileg amit szedtem magnézium volt.

Terhességem előtt munka miatt sok stressz ért és egyhe pánik rohamaim lettek de ritkák voltak de mióta terhes vagyok mintha fel fokozódott volna szóval annyira durva h, muszáj mivel nem tudok ki menni a házból...a sokan vannak körülöttem úgy érzem h elfogok ajulni gombóc van a torkomban.

Én talán ez is segít h ki írom magamból és válaszolok.

2022. okt. 10. 14:38
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Én allergia gyógyszereket szedtem és fájdalomcsillapítót, amikor fájt a fejem.
2022. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Én vérnyomáscsökkentőt szedek, mert terhességi magas vérnyomásom van + savlekötőt (ludeát) mert terhességi refluxom is van. Első terhességnél ugyanez volt és teljesen egészséges a gyerekem. Szóval van, amit muszáj szedni ez van.
2022. okt. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Asztma miatt szteroidot szedtem végig. Ez ijesztően hangzik, de nem veszélyes a babára.
2022. okt. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha az orvos azt mondja, hogy szetheted, és a betegtájékoztatón sincs erre vonatkozó óva intés, akkor szedheted. Nem fognak direkt kamuzni hogy beteg babád legyen.


De szedtem antibiotikumot, fájdalomcsillapítót és Borderlinera elég sok mindent. A remotiv pedig csak orbáncfű, igazából abszolút természetes cucc, a betegtájékoztató se említ terhes nőket.

2022. okt. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira bírom ezeket, akik kijelentik, hogy ők márpedig nem szednének semmit terhesség alatt. Ha muszáj, muszáj, egy szívbetegnek, asztmásnak, vagy cukrosnak nem lehet olyat, hogy ne szedje a gyógyszereit. Meg van oldva, ilyenkor mit lehet, esetleg gyógyszerváltás kellhet majd.

Egy barátnőm is gőgösen kiosztott engem arról, hogy aki bármit is szed az gyenge, dehát neki semmi egészségi baja meg álom terhessége volt...

2022. okt. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!