Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség. Új...

Terhességi cukorbetegség. Új vagyok a témában. Nincs terhességi cukrom, a 60 perces lett magasabb, de a 120perces 6 lett. Orvosom mondta, hogy figyeljek oda, de nem vagyok cukros. Kérdés lentebb. Esetleg ha tudtok rá választ azt el olvasnám?!

Figyelt kérdés

Nem szeretnék játszani a cukorral, akkor sem ha az értékem jó. Kölcsön kaptam egy vércukor mérőt, és attól függetlenül hogy nem vagyok cukros nagyvonalakba tartom a diétát. Csak a közép érték miatt is ( ami 10volt.)Meg esett már valakivel, hogy teljesen normális kajától fel ment a cukor? (Korpovit keksz, felvágott, sajt, uborka) -8,5lett egy óra múlva. Ez a dolog előtt 3 nappal “bűnöztem” születésnapon be toltam 2 szelet tortàt és a cukrom utána 60p múlva 6,1 lett.

Erre a dologra keresnék magyarázatot. Ha tudtok?! Esetleg volt valaki közületek aki ténylegesen cukros volt terhesség alatt és bűnözött néha? Attól még a baba egészséges lett?

Bocsi a sok kérdésért, túl aggódom. Illetve a családtagok szerint kicsit túl tolom így hogy nem is vagyok cukros. De engem ez nagyon érdekelne.



2023. aug. 26. 17:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
3%

Nem az a lenyeg, hogy 1 ora mulva milyen, alap, ha az ember olyat eszik, ami megdobja a vercukrat, akkor az emelkedett lesz. De ezen kivul nagyon sok dolog befolyasolja a vercukorszintet. Mennyi vizet iszol, mennyit mozogsz, stb.


Kaja utan 2 oraval kell merni.

2023. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem csak attól függ, mit eszel, hanem a te állapotodtól (miket ettél és mennyit mozogtál előtte, tehát mennyire vannak tele a szervezeted szénhidrátraktárai), mennyi volt a cukrod az evés elején, milyen napszak van, mennyire vagy ideges stb stb.


Viszont ha nem mostál kezet mérés előtt, akkor amiatt is lehet több, nem tudom, erre figyelsz-e.


Ha egy hét alatt 2-nél többször vagy ha minden héten 8 fölötti értéket mérsz, akkor beszélj erről az orvossal. Ha nem foglalkozik vele, akkor beszélj egy (akár magán) diabetológussal is.


Én gdm-esként csakis úgy "bűnöztem", hogy akkor se menjen a vércukrom 7 fölé. Olyankor pluszban mértem fél óránál is, mert a cukorcsúcs számít, és nem diétás ételnél az lehet előbb is. Mondjuk mindig csak nagyon kicsi adagokkal csináltam ezt (pl. jó zölséges-zsíros ebéd után 1 db cseresznyényi kókuszgolyó, amiben cukor volt).


Ettől még, ha belegondolsz, a terhelés alatt elég sokaknak 7 fölé megy, akkor is, ha egészségesek, és semmi baja nem lesz a babának. Aztán van, akinek egynél több terhelést is csinálnak. Ebből én arra következtetek, hogy 2-3 ilyen alkalom a terhesség alatt még biztosan nem baj, de heti rendszerességnél már beszélnék orvossal.

2023. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

1, terhesen (nem a terhelésnél, hanem gdm esetén) 60 percnél kell mérni, nem kétórára.


"születésnapon be toltam 2 szelet tortàt és a cukrom utána 60p múlva 6,1 lett."


Mert hamarabb volt a cukorcsúcsod. Full egészségtelen étel hamarabb felnyomja és utána esik, de sajnos nem csak az kell hogy visszamenjen, hanem az extrém ingadozás elkerülése, mert az megterheli a szervezetet.

Ezért kell gdm esetén egyenletes ch bevitelre törekedni, lassú szénhidrátokból, amik nem emelik meg úgy a vcszintet.

A "normális kajadban" is sok buktató van. Pl: korpovit mennyisége? Azt se lehet számolatlanul. Aztán a legtöbb felvágott sajnos rejtett cukrot tartalmaz, sokan érzékenyek rá.

De még ezzel együtt is nyilván jobb, ha ilyet eszel, mint tortát.

2023. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%

Jut eszembe, korpovitból csak az eredeti a jó, a többi nem jó összetevők szerint.

[link]

2023. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
Ha mérnek 60 percest is a terhelésnél, az 10 mmol/l-től kóros, tehát te gdm-es vagy.
2023. aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
60 perc 7 fölött igenis cukorbetegség. Menj másik dokihoz. Ajánlom a terhességi cukorbetegség facebook csoportot.
2023. aug. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Mennyi hülyeséget hordanak itt össze.


gdm az hivatalosan akkor van ha terhelésnél a 120 perces cukor 7,8 felett van. 7 felett ajánlani szokták a diétát.

A 60 perces értéknek nincs diagnosztikai értéke.


Akinél megállapítják a terhességi cukorbetegséget étkezés előtt közvetlenül és étkezés után 1 órával kell mérnie a cukrát, annak nem szabad 7 felett lennie.


A terhelés és az étkezés utáni értéket nem szabad keverni. Terhelésnél éhgyomorra iszik az ember 75 gramm tiszta cukrot, és utána még mozogni sem szabad, pont ez a lényege, hogy a lehető lefmagasabb cukor értéket "idézzék elő", ami hétköznapi körülmények között nem igazán jöhet létre, mivel senkinek nem szokása tömény cukrot reggelizni. Itt egészséges embereknek is lehet 7 felett a 60 perces cukra.


Az étkezés utáni mérés az diétás étel elfogyasztása után, mozgás után a hétköznapokra érvényes. Itt az a lényeg, hogy a cukor csúcs a mindennapokban ne haladja meg azt, amikor már a babára káros hatása lehet.


Kérdező ék pedig: Ne idegesítsd magad feleslegesen. Nem vagy cukorbeteg, ne méregesd a cukrod ha nem mondják. Próbálj meg egészségesen, lassú szénhidrátokat enni, egyenletesen elosztva, de ennél jobban ne stresszelj rá, mert rosszabbat tesz, mintha 2 hetente egyszer véletlenül 7 fölé megy a cukrod.

2023. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Egy korpovitos kajától lett 8,5 a cukra,az nem néha 7 fölötti érték... Elmennék a kérdező helyében egy rendes terhelésre.
2023. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Ott valamit tuti elmért (pl kézmosás amit írt más is)

Ha a 75 gramm éhgyomri glükóztól lett 10 a 60 perces cukra, akkor egy egész csomag korpovittól se lehet 8,5...

2023. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség a méricskélés, de ésszel kell, és a helyén kezelni az eredményeket, nem stresszelni. Az otthoni mérők eleve nagyobb hibábal mérnek, mint a labor, egyetlen mérésből nem érdemes kiindulni. De egyáltalán nem beszélném le a kérdezőt az önellenőrzés folytatásáról. Ha nincs baja, ki fog derülni. Ha van, az is, és ez a fontos.
2023. aug. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!