Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok segíteni? Hematóma...

Tudnátok segíteni? Hematóma...

Figyelt kérdés
11 hetes várandós vagyok és barnázást tapasztaltam kedden. Mivel szerdán is tartott bementem a kórházba h nézzenek rám. A baba teljesen rendben de találtak egy kB 1 centis hematomát. Ma szinte egész nap feküdtem de a barnázás azóta is tart. Ez normális? Felnem kellene? Ha nem múlik el menjek be megint? Félek h nemhogy addig fogok várni míg késő lesz :( tapasztalatok?

2023. szept. 7. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy 3 centis hematómám 7 hetesen, belőlem ömlött a vér 2 napig, majd 1 hétig még barnáztam. Rutascorbint meg progeszteront írtak fel, plusz ágynyugalom.

A babócának hál'istennek semmi baja nem lett, azóta is jól vagyunk és minden rendben.

Ne aggódj, pihenj minél többet, de ha esetleg jobban elkezdenél vérezni, azonnal kórház!


14 hetes kismama

2023. szept. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A rutascorbin egyébként vény nélküli, ártani nem árt, ha kiváltod. Ez gyakorlatilag csak C vitamin, de vérzéscsillapító hatású.


Az előző voltam...

2023. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


9 hetesen kezdtem el vérezni.

Nekem azonnal fekvést írt elő a doki, amit nagyon szigorúan be is tartottam. Szerencsére itthonról dolgozom és valahogy sikerült fekve megoldani, de simán ki tudnak írni hetekre egy hematómával!


Rutascorbint, Magnéziumot és Velfemet kellett szednem, majdnem 5 hétig feküdtem, konkrétan percekre keltem ki az ágyból.


Így sikerült elérni, hogy a 14. heti uh-n már nem látszódott, pedig a genetikain két héttel korábban még növekedett is.

Egy része ürült, kétszer véreztem élénket, majd 2 naponta volt barnázás olyan 3-3,5 héten keresztül és kicsit fájt is az alhasam, köldöknél kimondottan. Nagyon félelmetes volt, teljesen idegbeteg voltam, mert mindig előjött újra és újra.


Viszont egyre barnább, egyre rezesebb lett a színe és a 4. hét után kezdett abbamaradni.

Ami nem ürült ki, az szervült, felszívódott, az ultrahangon is kezdett ilyen pókhálószerű lenni a nagy fekete paca helyett.


Most 18 hetes vagyok, de a terhességi toxémia szűrésem nagyon magas kockázatot mutatott, ami miatt vérhigítót kell szednem. Ez ugye nem tesz jót, ha esetleg visszamaradt a hematómából valamennyi, ezért a mai napig szednem kell mindent, amit már említettem. A Rutascorbin érfal erősìtő, egész nyugodtan kezdd el szedni. A Velfemet később kezdtem, de az első szem után látványos lett a javulás. Kérdezd meg nyugodtan a dokidat, nálam a nőgyógyász és az endokrinológus összedolgozott és egyetértettek a gyógyszerekben.


Nagyon fontos a fekvés, nehogy kimossa a petezsákot, ha el tudod rendezni, mindenképp feküdj pár hetet.


Jó egészséget!

2023. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

11 hetesen mondjuk már nem fogja kimosni egy 1 centis hematóma, de ezek tudnak nőni, így nagyon fontos lenne a pihenés.


3-as

2023. szept. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ha baj történik, akkor is meg fog történni ha bemész. Orvosok sem tudnak ezzel mit kezdeni, csak pihenhetsz.
2023. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyit azért tudnak tenni, hogy megnézik uh-val, nem vált-e le a lepény, illetve tudnak javasolni gyógyszereket. Azt is el tudják mondani, hogy tessék elmenni táppénzre. Megállítani nem nagyon tudják, de van egy minimális eszköz a kezünkben: fekvés és gyógyszerek.
2023. szept. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

En 6 hetesen kezdtem verezni a hematoma miatt. Kaptam Velfem-et illetve progeszteront (+ C, D, folsav, magnezium). Kb. 5 napig tunetmentes voltam a verzes utan, aztan ujra barnazni kezdtem, ami a dokim szerint elvileg normalis egeszen addig, mig nem kiseri eros gorcs vagy mestruacional nagyobb mennyisegu elenk verzes. Szedem a vitaminokat es probalok sokat pihenni. Sajnos, mast nem nagyon lehet tenni hematoma eseten.

Egyebkent enyhebb fajasokat, alhasi szurkalast mas is tapasztalt? Nalam sajnos ez is kozrejatszik, de azert gorcsnek nem nevezheto, annyira nem intenziv.

2023. szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is volt enyhébb fájás, néha erősebb szúrás hol itt, hol ott! Nagyon féltem, de aztán ez is enyhült! Tartsatok ki, minden rendben lesz, bár tudom, ez most nem nyugtat meg!


6-os

2023. szept. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!