Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegségem...

Terhességi cukorbetegségem van. Elhagytam az Utrogestant és most sokkal alacsonyabb a cukrom. Ez bajt jelezhet?

Figyelt kérdés

Nem vérzek, nem görcsölök, de az egyik petefészkem sokszor nyom, néha fáj régóta. Most 15 hetes vagyok.


A cukromat mindig mérem, pár hete magasabb volt, felment ha kicsit is lazítottam az étrenden, most meg kétszer is kicsit többet ettem, egyszer fehér kiflit is, mégis teljesen jó volt a cukrom, az éhgyomrim is alacsonyabb, mint lenni szokott.


Félek, hogy ahogyan elhagytam a progreszteron kúpot a méhlepény nem kezdte el megfelelő mennyiségben termelni ezt a hormont (ami, ha jól értelmezem egyike azon hormonoknak, amik okozzák a terhességi diabéteszt.)


Nem volt nálam bebizonyított progreszteronhiány, de az előzmények miatt (korábbi terhességnél görcsölés, egyszeri verzészavar) inkább szednem kellett.


Megijedtem, lehet, hogy így veszélyben a terhességem vagy csak eddig lehetett túladagolva a progreszteron?



2023. szept. 12. 09:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Feleslegesen pörögsz, már rég a lepény termeli a progeszteront, 15 hetesen nem lehet progeszteronhiánytól elvetélni.
2023. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!