Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 nappal kisebb magzat?

6 nappal kisebb magzat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap voltunk a második genetikai ultrahangon, ahol a méretek alapján 6 nappal kisebbnek látták a babát (19+1 helyett 18+2). Nem ugyanaz az orvos mérte és a gép is más volt.


A nőgyógyászom eddig mindig megfelelő méretűnek találta a babát, volt, hogy 1 nappal nagyobb is volt a koránál.


Utoljára 17 hetesen voltam, minden érték pontosan megfelelt a korának.


Hogy fordulhat elő, hogy 10-11 nap különbséggel ennyire mást mérjenek az orvosok? Számítási hiba lehet?

Alapvetően kicsik vagyunk (én 158 cm), nagyszülők is alacsonyak.


A genetikai vizsgálat egyébként jól sikerült, minden szerve rendben van, csak ez a méretbeli különbség tűnt fel.


Jártatok esetleg így?


2023. szept. 12. 11:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb mindennapos eset. Rengetegen jártunk màr így és fordítva is.

Nem mindegy a gép sem és az orvos sem. De 1 orvos, ugyanazon a gépen, 1 vizsgálat alkalmával sem mér 2x egyformát!!!

Miért? Mert nem mindegy, hogyan helyezkedik pillanatnyilag a baba és az sem mindegy éppen hová kattint az orvos, meddig húzza azt a kis pöcköt.

Ha 1 mm-rel arrébb teszi, màr több nappal kisebb vagy nagyobb méretet mér.

És egyébként is, ezek a mérések csak körülbelüli becslések. Pontosan nem tudják megmondani mekkora a baba. Majd csak akkor derül ki, ha megszületik.

Tulajdonképpen arra jó ez, hogy lássák alkalomról-alkalomra nőtt e eleget a magzat.

1 hét +/- teljesen belefér. Az annál nagyobb eltéréseknél szoktak fokozottabban odafigyelni a terhességre. Ha pedig önmagához képest nem nő, vagy csak nagyon keveset, akkor indítják a szülést.

2023. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ első!


Tulajdonképpen azért ijedtem meg, mert vannak értékek, amik csak 4-5 mm-rel nőttek az előző, 11 nappal korábbi értékekhez képest. Persze tisztában vagyok vele, hogy másik géppel készültek a vizsgálatok, illetve az sem mindegy, hova kattint az orvos.


Igyekszem nem túlparázni a dolgot, a genetikain az orvos azt mondta, hogy nem aggódik, mert arányos mindene és mi is alacsonyak vagyunk. A riadalmat inkább az okozta nálam, hogy eddig tökéletesen megfelelt a korának és most hirtelen 6 nap lemaradásban van.

2023. szept. 12. 11:39
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Úgy fordulhat elő, hogy ahány orvos annyiféle mérés.


Tényleges lemaradás pedig 2 héttől lényeges, ekkor kell nyomon követni.


3 gyermekem van. Az első toxémia miatt IUGR baba volt, ő több mint egy hónappal volt elmaradra mikor 37.héten megszületett. Végig követve volt.


A harmadik gyermekemet is picire saccolták. Köztük a saját orvosom is aki rádásul végezheti a genetikai uh-t is. Mellette 5 másik orvos is hasonlóan kicsire mérte alig 2kg-ra

Aztán 2790g született.

Igaz mi alapjáraton is alacsonyak vagyunk, tehát eleve nem is lehettek volna hatalmas babák.

2023. szept. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ 3-as! Akkor az egy hetes lemaradástól még nem kell megijedni.


Mi is alacsonyak vagyunk, a férjem 175 centi, én 158, a nagyszülők is mind e körül, nincs magasabb a családban.

Persze tiaztában vagyok vele, hogy a gyerekünk is kicsi lesz, de ahogy már említettem, az rémített meg, hogy hirtelen jelentkezett a lemaradás.


Hétfőn megyek a nőgyógyászomhoz, az ő gépe alapján már látni fogjuk mennyi a fejlődés, hiszen eddig is azzal a géppel figyeltük a növekedést. Addig igyekszem nem túllihegni a dolgot.

2023. szept. 12. 12:43
 5/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy tényleges gond lenne és az okozná a lemaradást az 20.hét után kezdődne.
2023. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
12. hétig nőnek azonos ütemben a babák, utána már közre játszik a genetika is, vagyis a szülőktől, nagyszülőktöl örökölt tulajdonságok. És persze 1 milliméteres eltérés itt már napokat jelent. Nyugi
2023. szept. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
De miért kell hetente-kéthetente nézegetni?
2023. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Alapvetően 3-4 hetente nézik, de most egybecsúszott a sima terhesgondozás és a genetikai.


Azért nézték/nézik 3 hetente, mert volt egy 5 héten át vérző hematómám, aztán elérte a lepény a méhszájat, nagyon magas toxémia kockázat jött ki, így sűrűbben figyelik a méhszájat is. Meg rengeteg egyéb tényező miatt is veszélyeztetett lettem.

2023. szept. 12. 14:44
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 6-os, igyekszem megnyugodni! 😊
2023. szept. 12. 14:45
 10/17 anonim ***** válasza:
20. hétig akkor sem kell 3-4 hetente nézni. Ha magas a toxaemia kockázat, akkor meg nem az indokolatlan UH vizsgálatok, hanem az ASA szedés fog megvédeni tőle. Ha nem járnál hetente feleslegesen, akkor most nem aggódnál 6 nap miatt feleslegesen.
2023. szept. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!