Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 nappal kisebb magzat?

6 nappal kisebb magzat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap voltunk a második genetikai ultrahangon, ahol a méretek alapján 6 nappal kisebbnek látták a babát (19+1 helyett 18+2). Nem ugyanaz az orvos mérte és a gép is más volt.


A nőgyógyászom eddig mindig megfelelő méretűnek találta a babát, volt, hogy 1 nappal nagyobb is volt a koránál.


Utoljára 17 hetesen voltam, minden érték pontosan megfelelt a korának.


Hogy fordulhat elő, hogy 10-11 nap különbséggel ennyire mást mérjenek az orvosok? Számítási hiba lehet?

Alapvetően kicsik vagyunk (én 158 cm), nagyszülők is alacsonyak.


A genetikai vizsgálat egyébként jól sikerült, minden szerve rendben van, csak ez a méretbeli különbség tűnt fel.


Jártatok esetleg így?


2023. szept. 12. 11:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Toxémia csak 20.hét után jelentkezik
2023. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért kezdtem el szedni aspirint. Toxémia kockázatot írtam és nem a toxémiát, hanem a hematómát nézték sűrűn. Mehettem volna kórházba is, de én inkább ezt választottam. Remélem kielégítő volt a válaszom.
2023. szept. 12. 18:33
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem járok hetente egyébként, de ezt is leírtam, remélem sikerül értelmezni.
2023. szept. 12. 18:34
 14/17 anonim ***** válasza:

En is alacsony vagyok (150 cenit) a ferjem 178 korul van, a kisfiam megis 55 centivel es 3800 grammal szuletett.

1 het lemaradasban volt kb a 30. hetig, aztan meg mar nem…


Hat, nalam sajnos nem jott be, hogy alacsony vagyok, biztos pici babam lesz 🤣

2023. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ki érti ezt...🤷‍♀️

Köszönöm a válaszod, megerősít benne, hogy az egy hétnek nincs jelentősége! 😊


Én nagyon kicsi voltam, 48 centi, 2500 gramm, egyik szülőm koraszülötten jött a világra 1500 gramm körül, lehet ezek is beleszámítanak.

2023. szept. 12. 19:07
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as!

A második terhességed így rendben zajlott?

Illetve a 3 gyerkőc időre érkezett? :)

2023. szept. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 16#


Az első terhesség : 10 vérzés ( progeszteron hiány, majd rosszul tapadó lepény) 3 bélgyulladás alap magasvérnyomás végül toxémia. 3 hét kórház szülésig. 37.hét indítás majd komplikációk miatt sürgősségi császár. 1 hét PIC osztály oxigéninkubátort. Ma 8 éves ügyes okos de lassabban érő sni-s nagylány.


Második terhesség : 5 vérzés (progeszteron majd hematoma) 3 bélgyulladás, magasvérnyomás, végül 39.héten sürgősségi császár fenyegető hegszétválás miatt, 2 órás műtét komplikációk miatt. Minden mindennel összenőtt letapadt a vastagbelem megtekeredett, másnap bélgyulladás + 1 hét kórház. Ma 5 éves okos ügyes de szintén sni-s nagylány..


Harmadik terhesség: 25.hétig csak magasvérnyomás majd 2 tágulásos vérzés 10 nap kórház, tüdőérlelő, majd újabb 3 hét kórház szülésig. Megkeveslett magzatvíz, kisebbre saccolt baba + előzmények miatt is.

Program császár a 38.héten. Lassan 3 éves teljesen más mint a nővérei okos ügyes kiscsaj.


Röviden. 😉


3# voltam

2023. szept. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!