Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor nem kapok semmilyen...

Akkor nem kapok semmilyen juttatást? Bővebb lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg dolgozom,meg van akár az 570 nap biztosításom is,de sajnos a munkahelyem minden hónapban hosszabbítja a szerződésemet.Na most a párom,és én is úgy gondolom hogy december 31.ig dolgoznék,és utána itthon lennék.(elég stresszes a munkahelyem)Így Januártól munkanélküli lennék.

Áprilisra érkezik a pici,de így elbizonytalanodtam hogy milyen juttatások is járnak nekem a kötelező gyes ill családi mellett.Gyedet és gyermekágyit kaphatok így??

Előre is köszönök minden választ!


2010. okt. 17. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen kaphatsz, ha elmész táppénzre, szerződés lejárta után passzív táppénzre vagy álláskeresésire.

A Tgyás és gyed alapja az előző évi kereseted lesz a mérvadó. Bár nem vagyok szakértő, de szerintem így megoldható.

2010. okt. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Passzív táppénzre csak 30 napig mehetsz, tehát ez neked nem megoldás.

Sima táppénz sem megoldás, mert ha határozott idejű a szerződésed, akkor megszűnik a munkaviszonyod akkor is, ha táppénzen vagy.

Az álláskeresési a megoldás. Bemégy a munkaügyi központba és megigényled. Bőven ki fog tartani a szülésig.

2010. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia!Akkor kaphatsz tgyást,és gyedet ha a szülésed napján biztosított vagy!ez azt jelenti hogy vagy táppénzen leszel a munkahelyedről,vagy pedig munkanélküli-segélyen akkor nap.Minden kép járj utána a ledolgozott munkaviszonyod után meddig jár munkanélküli segély!(csak jó tanács)ha áprilisban végig jár akkor Tgyás és gyed,majd gyes és a családi!ha nem vagy biztosított akkor csak gyes +családi.Sajnos én ebbe estem bele!Egyébként gratulálok a babához!Vigyázz magatokra!
2010. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha akár 570 nap biztosítási jogviszonya is megvan, akkor simán kihúzza az álláskeresési járadék áprilisig, a szülésig!
2010. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bizony ki! Én is azért írtam neki az álláskeresésit:)

Második voltam:)

2010. okt. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bizony,mindenképpen menj álláskeresésire és akkor jár neked minden,ha nem teszed akkor viszont csak gyes.
2010. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Bementem a munkaügyibe,és sajnos kifogtam egy 60 éves agresszív nagymamát,akinek szerintem az okoz örömet,ha felidegesítheti az embereket.Mindegy.Nem adott felvilágosítást,annyit mondott hogy menjek vissza dolgozni,ha majd kirúgnak akkor menjek,és vigyem a papírokat.Megkérdeztem hogy milyen papírokat?,arra az volt a válasz,hogy majd akkor megmondják.Szóval nem lettem okosabb,viszont idegesebb annál inkább.:(
2010. okt. 22. 08:33
 8/12 anonim válasza:
Menj el betegálományba mert az alatt nem rughat ki a szemét, és amint megvan a baba igényelj passzív gyedet én is ugyanígy voltam és megkaptam. sok sikert és ne engedd, hogy elhajtsanak mert azért vannak ott, hogy kiszolgáljanak téged! Ha kell kérd ki munkaügyes segítségét, vagy akár munkaügyi bíróságot ezek mindíg nyert ügyek!
2010. okt. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne vedd kötekedésnek, de én azt nem értem, h hogy lehet h havonta hosszabbítják a munkaszerződésedet. Nekem ez nem tűnik tv-esnek, nem lehet ilyet tenni egy munkavállalóval.

Egyébként pedig kívánom neked a legjobbakat, h mielőbb rendeződjenek a dolgaid, és meglegyenek a kellő juttatások is!

B

2010. okt. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha megszűnik a munkaviszonyod, akkor fogsz kapni egy csomó papírt, azokat kell majd bevinni a munkaügyibe. Viszont arra figyelj, hogy semmilyen közös megegyezést stb. ne írj alá, ők mondjanak fel neked. Vagyis ők ne kérjék a szerződés hosszabítástát.


Vagy még azt is megteheted, hogy elmész passzív táppénzre. A biztosítási jogviszony, (vagyis a munkahely megszűnése) utáni közvetlen 3 napon belül kell hogy felvegyen az orvos táppénzre. Ez maximum 90 napig tarthat. Utána elmész álláskeresésire.

De számolgass utána, hogy anyagilag hogyan jársz jobban, szerintem az álláskeresési többet fizet.

2010. okt. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!