Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon méhen kívüli terhesség...

Vajon méhen kívüli terhesség lehet ?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy túl reagálom, de nagyon aggódók első baba. Nincs olyan tipikus tünetem, ami rosszat jelezne, kivéve az enyhe alhasi fájdalom és néha derék fájdalom. Olvasgattam és nekem 3-4 hónapja volt gyulladásom/hüvely gomba, az sikeresen kezelve lett, de ugye írtak hogy az is növeli az esélyeket, a nőgyógyászhoz csak jövőhét végére kaptam időpontot, pedig előző héten kertem, amint megtudtam hogy a teszt pozitív. Mit lehetne tenni hogy kevésbé aggódjak vagy hogy megvizsgáljanak valahol?

2023. szept. 25. 11:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Semmit.

Várd ki a vizsgálat idejét

Hiába mentél volna a pozitív teszt után orvoshoz,meg az ég adta világon semmit nem látott volna.

2023. szept. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ, attól tartok hogy mivel egyedül vagyok itthon, nehogy történjen valami hirtelen.
2023. szept. 25. 11:45
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem így kell hozzaallni.

Az egész terhességem alatt az elejétől a végéig napközben egyedül voltam otthon.

Mégsem történt semmi baj.

2023. szept. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Próbálok pozitív lenni, tudnál mondani valamilyen tanácsot, hogy kibírjam ezt a 2 hetet?:)
2023. szept. 25. 11:49
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül történik valami, akkor szépen hívsz egy mentőt. Gondolom, az egyedül is megy. Szerinted a méhen kívüli terhesség úgy működik, hogy mire nyúlsz a telefonért, meghaltál?🙄 Olyan erős fájdalommal jár, amit nem tudsz bem észrevenni. Ennyi erővel soha senki nem lehetne egyedül, mert mi van, ha pont akkor lesz vakbélgyulladása/infarktusa/ agyvérzése vagy kb.bármi.
2023. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ, igazad van, abba kell hagynom az aggódast és várni, úgy sem tudok mást.
2023. szept. 25. 11:57
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

#6! Igen, sajnos ez ilyen☹️ Nekem még csak egy terhességem volt, amiről tudtam is, pedig nagyon öreg vagyok. Addig attól féltem, hogy nem esek teherbe. Az elejétől kezdve már éreztem, hogy nem marad velem, sajnos igazam lett, elvetéltem. Nem adtam fel, újra nekifutok. Azóta megint attól félek, hogy nem esek teherbe, kiegészítve azzal, hogyha mégis, akkor elvetélek, vagy méhen kívüli lesz, mert az még úgyse volt. 😕De nem lehet így élni! Gondolj arra, hogy annak van a legnagyobb esélye, hogy egészséges terhességed lesz. Illetve, egy darabig ne olvasgass gyakorit, mert az ellentmond a statisztikáknak🤣 Ide többnyire azok írnak, akiknél baj van, de sokkal többen vannak, akiknél nincs, csak ők nem írnak.

Egyébként megnyugtatásképpen, neked valószínűleg hüvelygyulladásod volt csak, ami semmit nem befolyásol. A méhgyulladás lehet problémás.

#5

2023. szept. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon sajnálom #7es, én is már régóta szerettem volna, meg amikor meg nem tudtam hogy terhes vagyok, voltak olyan álmaim, amik arra utalnak, hogy baba lesz, de akkor meg nem tudtam. Szóval a legjobbakban bízok, remelem neked is sikerülni fog és egészséges babád lesz. :))
2023. szept. 25. 12:18
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz privat modon vervetelt kerni? Beta hcg 2 naponta.

Általában egy egeszseges jo helyre beagyazodott embrióval a hcg 2 naponta duplazodik.

Ha mehet kivul tapadt meg akkor csak emelkedik de nem duplazodik.


Ha nagyon aggodsz akkor kerj vervetelt. De korai terhessegnel nem lesz bajod akkor sem ha mehet kivul van. Ahhoz hogy megrepedjen a.petevezetek az embrionak is nagyobbra kell nonie. Addigra pedig ugy is lesz ultrahang.


Egyebkent az egyik esetleges tunet a mehet kivuli terhessegre az a vallba sugallo fajdalom es az erős gorcsoles es verzes/barnazas. Ekkor ugyeletre kell menni. Alhasi gorcsok viszont szoktak lenni normal esetben is.

2023. szept. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#8! Köszönöm. Én is drukkolok neked, nem lesz semmi gond!🤞

#7

2023. szept. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!