Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhesen még tényleg...

9 hetes terhesen még tényleg lehet méhen kívüli terhesség?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy barátnőmmel, ő azt mondta, hogy hiába állapították meg a terhességem, ez még lehet méhen kívüli.

7+1-nél voltam orvosnál. Volt szívhang. Azt mondta az orvos minden rendben. 12.héten kell mennem újra.

De ma olyan furcsa tünetem volt, beszélgettem barátnőmmel, aki már volt várandós, hogy neki volt-e ilyen.

A tünet, végbél nyilalás. Nem fájdalom, hanem lüktető érzés. Nem vészes amúgy. Semmi más vérzés, erős görcs, semmi ilyesmi.

Erre a barátnő azt mondta, hogy az orvos simán elnézhette az ultrahangot, és lehet méhen kívüli.

Szerinte menjek ügyeletre.

Menjek? Ennyi "tünettel"? Tényleg semmi nem fáj, vérzés nincs. Nem szédülök.

Most nem tudom, bele ültette a bogarat a fülembe. 🥺

Első baba.

(Bocsánat ha buta kérdés)



2023. júl. 18. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Iszonyú ritkán lehet olyan, hogy két petesejt indul el, az egy jó, a másik rossz helyen tapad meg.

De az itt-ott nyilaló fájdalom semmiképp nem mutat egy ennyire nagyon ritka problémára.

Az h elnézi az orvos, gyakorlatilag lehetetlen, mert vagy látja az embriót vagy nem.

Egy 7 hetes terhességnél még a laikus is meg tudja mondani a különbséget a terhes és nem terhes uh között.

2023. júl. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Ha van szívhang, akkor meg pláne, a rossz helyen megtapadt, tovább nem fejlődő petesejtnek nincs szívhangja.

A méhed tágulása okozza inkább a fájdalmat.

Szerintem inkább ne beszélj ezzel a barátnőddel, amíg terhes vagy...

2023. júl. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a barátnőd egész nyugodtan megtehetné, hogy nem stresszel feleslegesen, mindig ilyen paranoiás?

A mai gépekkel elég nehéz benézni, hogy hol van az embrió. Ha esetleg te lennél az az egy szerencsétlen a millióból, akinél elindult még egy petesejt, ami rossz helyen ágyazódik be, akkor 9 hetesen egészen biztosan nem a végbélnyillalás lenne az egyetlen tüneted.

2023. júl. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

#1 vagyok, nekem volt méhen kívüli terhességem és nekem a hasam fájdogált ill. végig vérezgettem, amíg meg nem műtöttek.

Semmit nem láttak az uh-n, de volt hcg a szervezetemben.

9. hétig biztos belehaltam volna, ha nem műtenek meg.

2023. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet már méhen kívüli. Azt hogy méhen belül vagy kívül van már kB az 5. héttől lehet látni az UH-n, még mielőtt szívhang lenne.

Ha már szívhangot is láttak és azt mondták minden rendben az már nem lesz méhen kívül.


A méhen kívüli terhességnél a fogantatás utáni 2-3 napban amikor a megtermékenyített petesejt a méh felé vándorol nem jut el a méhbe, hanem a petevezetékben (vagy a hasüreg egyéb részén) ágyazódik be.

A beágyazódás után kezd el termelődni a hcg, amit a terhességi tesztek érzékelnek, azaz az, hogy egy terhesség méhen kívül vagy méhen belül van már a pozitív teszt előtt eldőlt, csak még nem látszik UH-n, beágyazódás után már nem tud vándorolni az embrió.


Kb az 5. héten látszik a petezsák, ha azt méhen belül látják onnantől kizárt a méhen kívüli terhesség (mármint arra az embrióra vonatkozóan, olyan lehet, hogy kétpetéjű ikrek közül az egyik jó helyen van a másik méhen kívül)


Az embrió kB a 6-7. héten eléri azt a méretet, hogyha a petevezetékben van akkor szétfeszíti azt, hatalmas fájdalmat és életveszélyes állapotot előidézve. Nem a végbélben fáj, hanem ott ahol az embrió van, jobb vagy bal oldalon.

Esélytelen, hogy egy embrió eljusson a 9. terhességi hétig a petevezetékben, az meg még esélytelenebb, hogy az orvos ne vegye észre, hogy egy 7 hetes, szívhanggal rendelkező embrió nem méhen belül van. Szerintem még te is láttad volna, ha nem a méheden belül van annyira egyértelmű hol az ember méhe.

2023. júl. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek! 🙂

Mostantól nem ő lesz akinek bármit mesélek, vagy akitől tanácsot kérek. 😅

2023. júl. 18. 18:45
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem hittem,hogy valaha ilyet mondok,de inkább kerdezz itt,ne azt a baratnodet kerdezd.Teljesen para a baratnod,komolyan.
2023. júl. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát a barátnőd jó nagy tapló....
2023. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Biztos hogy nem méhen kívüli!!!

Ne aggódj!

2023. júl. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nekem is volt ilyen tünetem és én is rettegtem ettől, de mikor a babát látta méhen belül az orvos megnyugodtam. Mindig az orvosra-védőnőre hallgass, sok rémtörténetet lehet hallani. Kitartás!
2023. júl. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!