Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhes táppénz hónapjai...

A terhes táppénz hónapjai alatt mit csináltatok otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van még kereken 5 hónapom a szülésig.

Nagyon szerettem volna még dolgozni, de óvodában voltam és minden gyermek belázasodott délre napról napra körülöttem és a végére én is, úgyhogy már egy percet sem szerettem volna tovább maradni.:(


Most jelenleg jó otthon, hogy tudok végre normálisan főzni levest, másodikat, sütikkel kísérletezni, takarítani.


Azonban ebbe is bele lehet fásulni.


Az orvos a kismama tornàt nem ajánlja, mert még jó lenne, ha kúszna feljebb a méhlepény.. :/


Jelenleg azt érzem nem nagyon tudok mit csinálni. Tanulnék szívesen, mert tanulni nagyon szeretek, de van diplomám már, amiben dolgozom.


Van egy csomó kutyás, babavárós könyvem, de nem köt le. Még a kutyusommal szoktam foglalkozni.


Van egy nem rossz fényképezőgépem, fotózni, videózni szeretek alkalmakkor. Gondoltam, hogy esetleg valami ilyesmi tanfolyamra elmehetnék.., de ezek azért elég komoly árúak...


Anyukámék, tesómék messze laknak nagyon. Gondoltam hozzájuk is majd minden hónapban pár napra leutazom, amíg tehetem, ha épp délelőttösek.


Ti mivel töltöttétek az időt, akik hasonlóan nagyon sok hónapra maradtatok egyedül?

Babaholmik vásárlását mikor kezdtétek?


Őszintén én még azt nem szeretném, hisz még csak 18 hetes vagyok vagy érdemes màr esetleg elkezdeni vásárolgatni, mert ahhoz amúgy lenne kedvem. :)



2023. szept. 28. 10:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
8 honapos terhesen jottem el tappenzre, vegig a lakassal foglalkoztam, mert akkor koltoztunk be, be kellett rendezni, megcsinalni a baba szobajat es cuccait, festeni, taskat pakolni stb. Jartam meg szulesfelkeszitore, szoptatasi felkeszitore, elsosegely tanfolyamra, stb. Na de igyis halalra untam magam, ugyhogy kitartast.
2023. szept. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is oviban voltam, elég korán eljöttem. 4 hónapom volt otthon, mondjuk pont építkeztünk, de ígyis sok időm volt.

Olvastam, számfestőztem, varrtam a babának, egy csomó sorozatot néztem, kirakóztam...hú de tud hiányozni azóta ez a kikapcs :D

2023. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Most vagyok 16 hetes és szintén pedagógus, én egy bevérzés miatt már a tanévet sem kezdtem el, itthon vagyok.

Sokat sétálok, anyukámmal beszélgetek - telefonon, mert az enyém is messze lakik - új sütirecepteket próbálok ki, számfestőzök, hangüzenetes naplót készítek a babának, tervezgetem az új lakásunk berendezését, nézem a bútorokat, neten lesem a baba cuccokat. Sokat foglalkozom a kutyusommal és a sünimmel.


Kiolvasom az összes könyvet, amit eddig nem volt időm és sorozatokat nézek végre. Nekem tanítóként akkora volt a hajtás, hogy többéves elmaradásban vagyok, élvezem, hogy most erre is van időm.


Jajj és ha már szeretsz tanulni, mi lenne, ha nyelvet tanulnál? Én már egy éve elkezdtem a spanyolt, de csak most tudtam rendesen belemerülni és ennek így végre talán értelme is van.


A fotózás jó ötlet lehet, neten egy csomó segédanyag, a Canon gépekhez pl. alkalmazás is van direkt kezdők számára. Nézz utána!


Ha ügyes vagy, lakásdekort is készíthetsz, kopogtatót az ajtóra vagy ilyeneket. Akár a családodnak is, ha megtetszik közben :).

2023. szept. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én augusztus 1-től nem dolgozom, de hivatalosan abban a hónapban még dolgoztam, csak nem kellett bemennem 🤷🏻‍♀️😊

Mi a tetőteret építjük be, erről szól a nyár, úgyhogy tulajdonképpen én felügyelem a munkákat, engedem ki-be a munkásokat. Most a hétvégén már festetünk is, lent-fent, úgyhogy nem unatkozom, de azért néha mégis. Ez olyan pont hogy itthon kell lennem, de nagy dolgokba nem tudok belevágni mert állandóan itt dolgoznak, átjáró ház van🤦🏻‍♀️ jó is meg nem is.. a kisfiamat én viszem-hozom oviból. Ő már 5 éves, úgyhogy ovi utan csinál nekem programot😃

Egyébként november első hetéte vagyok kiírva. Mivel a héten, a jövő héten befejeződnek a munkák, férjemmel ezután nekilátunk visszarendeződni, takarítani, kialakítani a baba helyét, ruhákat mosok neki, korhazi taska, ilyenek :) nagy dolgokba szerintem már nem fogok bele.


De ez annyira nem a kedvencem, mert nagyon unatkozom napközben. Kisfiammal december 20-ig dolgoztam, ő rá 1,5 hónapra február 8-án született.. az valahogy jobb volt, gyorsabban telt az idő. Most sokkal több az üres napom, járatom🤷🏻‍♀️ de így is elvagyok. :)

2023. szept. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszi nektek:)


Azt elfelejtettem mondani, hogy egy éve hegedülni tanulok, zene suliba. Heti 2x járok a párommal este. Picit azonban elment a motivációm, pedig imádom és azért, mert még szívesen jártam volna 1-2 évet és tudom, hogy januárban abba kell hagynom és nem tudok màr többet járni. Pedig még nagyon igényelném, hogy egy két dolgot megtanuljak és a hegedűhöz idő kell.

Úgyhogy engem a zene, mint a hegedű, gitár sokkal jobban érdekel. Ezekkel szoktam otthon foglalkozni.


Meg a fotózás, videózás most elgondolkodtatott, hogy nem lenne rossz.


Ma voltunk az uh-n, minden rendben, kisfiú, úgyhogy vettünk is 2 kisfiús ruhát. Az első két ruhácskáját. :)


Olyan boldog vagyok.

Sok jó tippet adtatok, meg jó olvasni, hogy írjàtok, hogy most használjam ki, mert utána folyton zsongás lesz. Meg értem teljesen, hiszen én az oviban mindennap nagyon elfáradtam a gyerekek energiájától, ami még fél 5-kor is hatalmas volt mindig, hihetetlen. :):DDD


Boldog babázást, jó gyereknevelést vagy boldog babavárást! Ki-ki milyen élethelyzetben van. ❤💙

2023. szept. 28. 21:54
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"januárban abba kell hagynom és nem tudok màr többet járni"

Miért kell abbahagynod? És attól miért ne járhatnál most?

2023. szept. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Muszáj abbahagynom, mert egy héten 2x 1 óra szerintem nagyon sok.

Plusz az odaút 50 perc és a vissza is, hisz vidéken élünk, ez meg a városban van.

Egy kisbabával meg egy héten 2x 3 órát azért kemény bevállalni, főleg úgy, hogy csak esti óra jó.

:(

És akkor ha mondjuk 8-9-re érünk haza akkor a fürdetés csúszik.


Bàr nem vagyok anyuka, nyugodtan leszavazhattok és mondhatjátok, hogy lehet folytatni.

Januárig járni fogok. Ez ugye pénzbe is kerül, hisz 46 ezer egy félévre. Nem érdemes befizetnem, mert pl. Márciusban kb. Nem is járnék hisz a baba akkor jön világram

2023. szept. 29. 21:35
 18/18 AlexandraL22 ***** válasza:
46%
Szia en 24.hetben jarok, mar 9.hettol itthon vagyok mert nehez fizikai munkam volt egy gyarban. Neha en is azt erzem hogy befasulok itthon, filmezgetek, takaritgatok, fozok, sutogetek, setalok a kutyussal de en is folyton csinalnek valamit. Ilyen buzgo mocsing vagyok, viszont a csomagkihordo (nem tudom hogy mondjak magyarul a kuriért) hetente hoz valamit 😂 mar annyit vasaroltam, nagyban mennek a karacsonyi ajandekok, tervezgetem a babaszobat, mar rengeteg cucca megvan neki ezzel is le tudom kotni magam. Januarban szulok es decemberre mar mindent meg szeretnek venni a babanak ami nem olcso amellett hogy 14 embernek kell karacsonyi ajandekot venni stb stb
2023. szept. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!