Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek alapján ha a "szokásos...

Ezek alapján ha a "szokásos módon" ennék, már nem lennének jók az értékek, ugye? Vagy túlaggódom?

Figyelt kérdés

Cukorterhelesém 7.1 volt (120 p), doki szerint semmi teendő, legfeljebb ne lekváros buktával indítsam a napot, de nem kell diétáznom.

Én nem nyugodtam meg teljesen, csináltam pár próbamérést "kicsit odafigyelős" étkezések után, ilyenek lettek:

- korpás kifli sajttal és zöldséggel, 1 dl tej - 6.6

- egy rántott sajt zöldsalátával (jégsaláta, uborka, paprika) és egy szelet tk kenyérrel - 6.1

- kis adag borsóleves, két cukkinifasírt köret nélkül, fél szelet zablisztes süti - 6.9


Alapesetben ennél több szénhidrátot szoktam enni (fehér kenyeret, sült krumplit, több tejet, alkalmanként csokit..). Én azt gyanítom, hogyha nem figyelnék egyáltalán és ilyeneket ennék most is, akkor 7 fölé is mennének az értékek. Mit gondoltok?

A baba nagyobb másfél héttel, a magzatvizem a doki szerint felső határon, de még belefér. Ugyanakkor nem akarom kétségbevonni a véleményét, nyilván ő ért hozzá, hogy mikor kell étrendet változtatni. Szerintetek?


Köszi szépen!



2023. okt. 8. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Én nem tudom, hogy alakul a vércukorszint (meg mennyivel kaja után kell mérni, és mikor mennyi számít jónak), ami viszont biztos, és a nőgyógyászom is ezzel engedett haza a terhességmegállapítás után: a babának legkevésbé szénhidrátra van szüksége.

Szóval azzal szerintem biztos nem ártasz, ha tartod az "odafigyelős" étkezéseket, amennyire tudod, főleg ha így is nagy a baba.

2023. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Ezek a két órával étkezés után mért értékek?


A baba a tied, a te felelősséged, neked kell együtt élned vele, ha baja lesz. Szerintem nyugodtan keress fel vagy egy másik dokit és kérj másodvéleményt vagy kezdj el diétázni, ha úgy érzed jónak.

2023. okt. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Ezeket étkezés után egy órával mértem, ez lemaradt, bocsánat.

"Indokolatlan" diétával semmi bajt nem okozhatok, ugye? Sok éve nem eszem húst, így nálam a szénhidrát visszafogása általában azt is jelenti, hogy a bevitt kalória is kevesebb.

2023. okt. 8. 15:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Most hány hetes vagy és mikori a terhelés?

Csal mert attól, hogy valakinek 24 hetesen rendben van a terhelése, 30-32. hétre még simán lehet GDM-es.

A kicsit visszafogott (de nem 150 g össz CH alatti), összetett CH-kat tartalmazó étkezés senkinek nem káros, pláne nem egy terhesnek.

Egyébként is ez lenne a javasolt, nem a sültkrumpli meg a sütemény.


Ha nagy is a magzat, több is a magzatvíz, akkor simán lehet, hogy azért nem tökéletes a CH anyagcsere.

2023. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Hát ha diétával majdnem 7 akkor sztem ott nincs mindwn rendben...

Nekem pl azt monsták eleg a dieta es ha en nem jarok utana akkor az a 20 egység inzulin nem.került volna a szervezetembe amire szüksegem volt es a babám lehet beteg lenne...

2023. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az újabb válaszokat!

Hétfőn volt a terhelés, 25 hetes vagyok kereken. Pár éve a kisfiammal még 5 alatt volt a terhelt értékem, ezért is szúrt szemet a mostani. Ő picike volt (41. héten nem érte el a 3 kg-t), de teljesen egészséges. Az akkori orvosom szerint genetika miatt lett kicsi (férjem és én is alacsonyak és vékonyak vagyunk). Ezért is csodálkozom, hogy most nagyobb a baba - ha jól mérték persze.

2023. okt. 8. 16:41
 7/10 anonim ***** válasza:
A mérések nem mindig pontosak terhesen, de vagy másik orvos, vagy folytasd az eddigi étrendet. Babának semmi baja, nem lesz.
2023. okt. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem cukorbeteg vagy/leszel, fontos, hogy odafigyelj. Ababa szempontjából a cukorcsúcs számít, ami nem feltétlenül pontosan akkor van, mikor méred. Ergó valószínűleg gyakran 7 fölé megy kicsit, és az már gond (legalábbis a legszigorúbb elvek szerint gond). De biztos jön Derja és elmagyarázza :-)


Szerintem keress egy diabetológust, aki szokott terhesekkel foglalkozni, és konzultálj vele. Esetleg dietetikussal is. Mindenképp folytasd a méréseket, ha rosszabbodik, akkor feltétlenül fordulj szakemberhez.


A diétánál az a lényeg, hogy bevidd a szükséges szénhidrátot, tehát ne kerülj ketózisba, és közben jó legyen a cukrod, vagyis mindig 7 alatt. Hacsak nem vagy elhízott, akkor nem ajánlatos fogyni, szóval a kalória legyen meg. Egy kis mandulával, ilyesmivel kipótolhatod.

2023. okt. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem is 7,1 lett a 120 perces érték. A doki vércukormérést kért 4 hétig minden főétkezés után 1 órával, de nem mondta a diétát. Elhagytam a cukros és fehérlisztes ételeket nagyjából és lett 3-4 db 7 feletti értékem, de az azokat okozókat utána elkerültem, nem számolgattam semmit, akkor ettem mikor éhes voltam. A doki az eredményre azt mondta, hogy teljesen jó. Után már nem kellett volna mérnem, de néha néha ránéztem és egyszer csak a 32. héten bármit ettem ami addig bevált mind 7 fölé vitte. Totál bepánikoltam, de végül összeszedtem magam és elkezdtem a szigorú diétát méregetéssel, mindennel együtt, azóta nem mértem 7 felett, de nagyon nehéz és már nagyon várom a végét.
2023. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, nagyon hasznosak a válaszok! Akkor mindenképp odafigyelek az étkezésre és mérek tovább, remélhetőleg így észreveszem, ha romlik. Nem lenne egyébként meglepő, mert sajnos több cukorbeteg is van a családban, ill. pajzsmirigy-alulműködésem is van, ami elvileg hajlamosíthat.

Köszi még egyszer!

2023. okt. 8. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!