Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utolsó hónap titeket is...

Utolsó hónap titeket is ennyire megkínzott? Milyen tüneteitek voltak, hogy bírtátok?

Figyelt kérdés

Van már egy kisfiam, ő 5 éve született.

Most vagy az emlékek szépültek meg, vagy most tényleg jobban megszenvedem..😕

November első hetére vagyok kiírva, szóval már nincs sok hátra, de egyre nehezebben viselem.

Nyilván ahogy haladok előre jó pár hete érzem már, hogy egyre nehezebb minden mozgás, de azzal még el is vagyok valahogy. A gyomrom ami teljesen kikészit. Sajnos amúgy is hányós/hányingeres voltam mindkét terhesség közepéig. De ez most teljesen visszajött. Úgy 1 hete megint hányingerem van reggelente, égeti a sav a torkom, folyton ennem kell valamit (de legalábbis 2 óránként biztos) hogy elviselhető legyen. Ráadásul most már 1 hete hogy a hasam is megy🤦🏻‍♀️ hasmenésem amúgy is gyakran volt terhesség alatt, de épp hogy kicsit rendeződött most megint elkezdte.

Ha éjjel felkelek pisilni, ami most a napokban kezdődött, akkor meg a gyomromtól (puffadok, savas, éhes vagyok, stb..) nem tudok visszaaludni🤦🏻‍♀️

De egyébként nincs se magasvérnyomásom, se extrém vizesedésem, se cukorproblémám. Tehát nincs gond alapvetően, vagy legalábbis nem úgy rűnik, nem tudni róla csak a gyomrom nem bírja a terhelést.

És már nagyon kezd megviselni az egész.. volt valaki így? Nálatok mik a nehézségek?


2023. okt. 9. 05:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En is nagyon szenvedtem. Nekem minden csontom fajt, a szemeremcsont fajdalom miatt az agyban megfordulni se tudtam.
2023. okt. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Olyan szinten jott a savam fel az utolso hetekben hogy csak ulve tudtam aludni. Ha lefeküdtem rogton marta vegig a torkom. Bar volt hogy ulve is jott. Minden ejjel befaltam 1 zacsko kekszet hogy elviselheto legyen. Plusz jeghideg kola vagy citromos viz. Semmi mas kellemetlensegem nem volt de epp eleg volt ez. Es kitartott a szulesig. Kitartas!
2023. okt. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél észre sem vettem kb hogy terhes vagyok a szülés napjáig. (Gyengébbeknek:nyilvan tudtam az elejétől, csak a tünetekre értem).


Másodikkal viszont pokol volt. Nekem 2.5 év van köztük.

Míg az elsővel semmit nem pihentem, a másodiknál lett volna rá igény, csak ott meg már nem tudtam, mert ott volt a nagy.

Rengetegeg véreztem. A derekam az elejétől oda volt. Utolsó hónapban a csontjaim alul szabályosan önálló életre keltek. Tágultak szét, menni nem tudtam. Brutál volt. Aludni sehogy nem tudtam.


Egyedül a savammal nem volt bajom, arra szedtem gyógyszert.

2023. okt. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A terhesség vége sajnos, ilyen. Nagyon sajnálom kérdező, a fájdalmat. Erős nő vagy te, mindent ki bírsz. Majd csak túl leszel mindenen. Lassan úgyis meg szülsz.
2023. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nov. 15-re vagyok kiírva. Most is csak fekszem. Brutális a gyomorsavam, már mindent is kipróbáltam, most következik a puffasztott rizs és a cékla; hátha. Biztosan az sem segít rajtunk, hogy tegnap hidegfront volt, ma melegfront van. Én a ritka jó pillanatokba kapaszkodom, olyankor érzem, hogy hiányozni fog bentről :( ezek a pillanatok sose fognak megismétlődni. Kitartást, most már tényleg nincs sok hátra és írtó aranyos lesz, amikor megszületik :)
2023. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
Milyen "tünetekre" gondolsz? 😅🤣
2023. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 34. hétben járok, lekopogom nincs különösebb problémám. A cukromra kell csak figyelnem, de jól alszunk éjjel, a baba is alszik szépen végig. 35 éves vagyok, első gyerek.


Kitartást kívánok!

2023. okt. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!