Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 9. hónapba lépve azon...

A 9. hónapba lépve azon gondolkozom,mivel tudom majd fejleszteni a babámat az első hónapokban?

Figyelt kérdés

Első babámat várom, szerintetek milyen fejlesztő játékokat szerezzek be az első 3,6 hónapra?


Eddig vásároltunk neki egy játszószőnyeget,egy egyszerű pihenőszéket ami teljesen fektethető, továbbá rezgő baglyocskát amin található rágóka, különböző anyagok. 1 csörgő, 1 hűthető rágóka, szundikendő.


Szerintetek hasznos lenne beszerezni ezeket?


- kontrasztos könyvecske

- pocakpárna (véleményetek szerint van hátránya,)

- az a puha gumiszerű anyagból készült könyv

- alvó lajhár ( különböző hangokat,rezgést ad )

- tanuló kutyus

- matatófal


Ennyi jutott hirtelen eszembe.


Köszönöm a segítséget!



2023. márc. 6. 08:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Az elsö hónapokban nem kell, nem lehet fejleszteni a gyereket, fejlödik magától.
2023. márc. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Semmilyen. Egy ilyen pici babát nem kell fejleszteni, nem verseny ez.
2023. márc. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Kontrasztos könyv vagy kártya jó dolog, az én babám szerette nézegetni már 1-2 hónaposan is. Most odaadtam ismerősnek, az ő babája is szereti.
2023. márc. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes nagyon venni fogsz sztem kapni sokmindent.Az első hónapokba ő csak leskelődik,aztán későbbre mondjuk kell ezaz.

Ezrk a lajhár meg ilyesmi sztem.felesleges nagyon.

Tanulókutyust 1.5 évesen fedezte fel a fiam,addig nem.kellett nem érdekelte.hasra kemény ágyon fektest,nem kelll aza a pocakpárna

A játszoszőnyegre kaptunk ezt aztilyen tükrös csörgős játékokat azzal.volt el sokáig nezegette később húzgálta.

Később mikor ezt azt már megfogott a csörgőt rázta.

2023. márc. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel. Es ne is ingereld tul ezekkel a zenelo vackokkal, mint pl az a kutyus, mert egy kisbabanak ez meg sok. Siman el lehet felejteni oket fel, de lehet hogy inkabb 1 eves kor alatt.

Babakent ami jo lehet; kontrasztos konyvek, azokat persze szeretik, akkor olyan 2-3 honapos kortol egyszeru, konnyu csorgok, ragokak, tukor. Szeretik magukat nezegetni.


Pocakparna felesleges, megteszi egy felcsavart takaro is, ha nagyon szeretnel valamit odatenni, de amugy az elejen hasaltasd sokat magadon, az is szuper.


A babadnak az kell, hogy te ott legyel vele. Nem a “fejlesztes” meg ilyen kicsikent. Meg amugy nem is lehet szerintem es tenyleg annyira vekony a jeg a “fejlesztes” es a tulingerles kozott ilyenkor meg. Utobbi nem jo, nyugtalan lesz a baba, nehezen alszik el, stb.


Ajanlom amugy az egyszerubb gyermekkor cimu konyvet. Olvasd el, szerintem hasznos lesz neked.

2023. márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, a könyvet elolvasom!
2023. márc. 6. 09:13
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

A kontrasztos könyv, vastag lapozók jók.

A zenélő, villogó cuccokra semmi szükség. Túlstimulálja.

Sokkal hasznosabb egy egyszerű csörgő, esőbot, vagy egy puha textilkocka különböző tapintású anyagokból,

Textilkönyv, ami különböző anyagokat, formákat mutat, szenzoros labdák különböző textúrákkal.

Később formabeillesztők, puha építőkockák, golyótorony, labdák, mindenféle alapanyagból, amit biztonságosan kaphat.

A matatófal is jó, de az később érdekes.

Van egy csomó ajánlás szakemberektől. Pl instán tornadora, vagy tornanéni nagyon hasznos, és megfizethető tippeket ad.

Nem kell "direkt" fejleszteni. Elég, ha csak a mindennapokban fogalalkozol vele. Pl youtube mondókák helyett te mondókázol, te énekelsz. A gyereket nem érdekli, hogy hamis a hangod, viszont az élő beszéd nagyon fontos. Fontos, hogy látja a szájmozgást, fontos, hogy nem egy hangszóró által eltorzított zajt hall, mint pl a tanulókutyus esetében. Kaptunk eddig kettőt. Az elsőt elajándékoztam, a második a szüleimnél van, ott ritkán látja, így nem zavar annyira.

2023. márc. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

A kontrasztos könyvet nálunk az elejétől nagyon szerette. De mire oda eljut, hogy játszik a csörgővel és a szájába veszi a rágókát, az is több hónap. Ennyire előre szerintem felesleges megvenni neki a játékot. :) Én sem nagyon ajánlom az olyan játékokat, amikbe elem kell. Nincs a listán, de nekünk nagyon bejött a zenélő körforgó (az sem elemes), már 9 hónapos a kicsi, de még mindig imádja. Meg egy hosszú, de alacsony Ikeás tükör van a játszószőnyege mellett, azt is imádta viszonylag rövid idő után. A fürdős könyv 6 hónaposan kezdte érdekelne, de onnantól instant szerelem volt. Két hónaposan kapott egy ilyen kockát, azzal is hónapokig elvolt.

[link]

A pocakpárna szerintem jó dolog, de tényleg nagyon könnyű helyettesíteni, nem ér annyit, amennyibe kerül.


Boldog babázást! :)

2023. márc. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Abból, amit leirtál, csak a kontrasztos könyvnek van értelme, a többi lehúzás.
2023. márc. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

kontrasztos könyvecske

jó, vegyél


- pocakpárna (véleményetek szerint van hátránya,)

nem kell


- az a puha gumiszerű anyagból készült könyv

jó, vegyél


- alvó lajhár ( különböző hangokat,rezgést ad )

Nem kell.


- tanuló kutyus

Nem kell, idegesítő


- matatófal

1 éves kor fölött

2023. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!