Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hogy nem utalt be...

Normális hogy nem utalt be cukorterhelésre a nőgyógyászom?

Figyelt kérdés
25 hetes terhes vagyok. Haviszinten járok toxoplazmózis miatt vérvételre illetve, vizeletmintára is, ( glukózt, proteint) néznek.Aztmondja a nőgyógyászom hogy mivel 30 aluli vagyok (kor) és megfelelő a cukormennyiség a vizeletemben nem küld el külön cukorterhelésre.Normális ez?
2023. okt. 14. 20:30
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Nem kortól függ, a reggeli normál vc meg semmit se jelent.

Mindig normális volt az éhomi cukrom, családban nincs cukros, se elhízott, mégis szar lett a terhelésem.

2023. okt. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom ö az orvos nem én.Nekem ezt mondta csak mégis furának találtam mert a munkatársam is 28 és ő volt terhelésen.
2023. okt. 14. 20:33
 3/40 anonim ***** válasza:
29%

Akkor minek kérdezed?

Már rég túl kellene lenned rajta, a protokoll nem köti korhoz a vizsgálat szükségességét.

De hát, aki halott vagy idegrendszeri kampec gyereket akar...

2023. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Miért probléma ha megkérdezem hogy normális e?Leirtad hogy nem az.köszönöm válaszod de miért kell kötekedni?
2023. okt. 14. 20:43
 5/40 A kérdező kommentje:
Miért kell halottnak vagy betegnek eltitulálni egy embriót amihez semmi közöd? Nyilván tudja mit csinál az orvosom nem Magyarországon vagyunk... Csak érdekelt h ez normális e.Válaszoltál..ennyi..
2023. okt. 14. 20:44
 6/40 anonim ***** válasza:
87%

Védőnőhöz nem jársz? Kiskönyved sincs? Csak mert neki is el kellene ezeket mondani (mikor milyen vizsgálat szükséges), de egyébként a kiskönyvben is benne van. Engem nem is a nőgyógyász utalgatott be a vérvételekre, hanem a háziorvos. Ő megirja neked a beutalót, de a kiskönyvben (vagy csomó netes oldalon) is tudod követni, mikor milyen vizsgálat szükséges.

Ennek egyébkent 24-28.hetes kor között kellene meglennie.

Ha megteheted, akkor magánban is megcsináltatgatod. 🤷🏻‍♀️

Én nem hagynék ki egy vizsgálatot sem.

2023. okt. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt nem íratd hogy külföldön élsz. Ott nem tudom mi a protokol, de azt honnan is tudhatná itt bárki. Magyaroszágon jó esetben mindenkit küldenek erre a vizsgálatra-utolsó voltam
2023. okt. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
Drága már a cukor is.
2023. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Igen külföldön élek és uhra is a nőgyógyászhoz járok aki havonta néz uh-t havonta járok hozzá egyszóval itt a nőgyógyász követi a terhességed aki orvosi szakértelemmel rendelkezik. Én sem hagynám ki de aztmondja hogy nem kell mennem mert mindent rendben lát.Csak itt gyakorin láttam egy kérdést és ott mindenki irta hogy kötelező.Természetesen nemhagyok ki semmit sem mindenre megyek amire küldenek/utalnak.
2023. okt. 14. 20:50
 10/40 A kérdező kommentje:
Nincs kiskönyvem meg semmi ilyesmim itt nem olyan a protokoll szerintem mint Magyarországon .De nyilván a vizsgálatok egyformák mert itt is van cukorterhelés viszont engem nem küld el.
2023. okt. 14. 20:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!