Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hogy nem utalt be...

Normális hogy nem utalt be cukorterhelésre a nőgyógyászom?

Figyelt kérdés
25 hetes terhes vagyok. Haviszinten járok toxoplazmózis miatt vérvételre illetve, vizeletmintára is, ( glukózt, proteint) néznek.Aztmondja a nőgyógyászom hogy mivel 30 aluli vagyok (kor) és megfelelő a cukormennyiség a vizeletemben nem küld el külön cukorterhelésre.Normális ez?
2023. okt. 14. 20:30
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem itthon élsz, akkor miért nem ezt kérdezed. Sok helyen sokkal lazább a terhesgondozás. Ott nyilván ez a protokoll.
2023. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Mert itt is van cukorterhelés és a munkatársam aki velem egyidős beutalták.Engem meg nem és azt szerettem volna tudni h normális e.A kiirt kérdésemben is ez szerepel.Meg gondoltam h a terhesgondozás egyforma beutalás szempontjából.
2023. okt. 14. 21:00
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nem írtad, hogy kúlföld. Valószínűleg nála okot láttak rá.
2023. okt. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Igen azt nem irtam bele a kérdésembe hogy külföld.ezer bocsi. Őt elküldték engem nem így elkezdtem utána olvasni és láttam hogy kötelező vizsgálat meg itt irta valamelyik h beteg lehet a gyerekem igy bepánikoltam.
2023. okt. 14. 21:12
 15/40 anonim ***** válasza:
82%

.Csak itt gyakorin láttam egy kérdést és ott mindenki irta hogy kötelező


Igen. Magyarországon.

Millió oka lehet, hogy a kollégádnak kellett, neked nem.

2023. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
97%

Egyik oka: pl: az eltérő egészségbiztosítási rendszer?

Nem küldenek, mert plusz pénz a rendszernek, így nem küldenek mindenkit?

Attól még kéne. Szar a rendszeretek. Lehet szidni a magyart, de ez pl: egy elég fontos szűrővizsgálat.

És nem ijesztgetés. A kezeletlen cukor halálos lehet. Semmi tünete nincs. Az éhgyomri semmit nem jelent. A vizeletben meg akkor választódik ki, ha óriási a baj.

2023. okt. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Igen, látom olvasom hogy nagyon fontos vizsgálat ezért is van bennem ennyi kérdőjel meg ezért is született meg a kérdésem.Hát vérvételre meg vizeletmintára küld minden hónapban, nem hiszem hogy a pénz lenne a probléma itt. Nem hülye a rendszer csak jókérdés engem miért nem küldött. Mellékes de itt eleve a 6.hónaptól minden orvosi kezelés legyen az fogorvos vagy akármi ingyenes. Szval nincs a pénzzel gondja az országnak.
2023. okt. 14. 21:30
 18/40 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem tudom..22 hetesen aztmondta nem kell mennem.Direkt rákérdeztem.Nem vagyok orvos.
2023. okt. 14. 21:32
 19/40 A kérdező kommentje:
Kérjem tőle külön? 27 hetesen megyek hozzá legközelebb.Alig eszek cukrosat, inkább sósat kívánok.Ettől függetlenül is lehet magas a cukrom?
2023. okt. 14. 21:34
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a havi toxoplazmózisnak pont fele annyi értelme sincs, mint a cukorterhelésnek, aminek igenis lenne.
2023. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!