Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hogy nem utalt be...

Normális hogy nem utalt be cukorterhelésre a nőgyógyászom?

Figyelt kérdés
25 hetes terhes vagyok. Haviszinten járok toxoplazmózis miatt vérvételre illetve, vizeletmintára is, ( glukózt, proteint) néznek.Aztmondja a nőgyógyászom hogy mivel 30 aluli vagyok (kor) és megfelelő a cukormennyiség a vizeletemben nem küld el külön cukorterhelésre.Normális ez?
2023. okt. 14. 20:30
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
A cukrosoknak nem csak cukrosat, hanem szénhidrátot is figyelni kell (kenyér, tészta, stb). Attól hogy nem eszik valaki édeset, ehet túl sok szénhidrátot. Ha az éhgyomri cukrod jó, akkor valószínűleg nagy gond nincs.
2023. okt. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
76%

30, mázli. A gdm nem válogat aszerint hogy hol szülsz.

33 évesen a második terhességem alatt lettem cukros. Családi anamnézisben nem szerepel, mindig vékony voltam és a terhesség alatt az összes általános vizsgálatom jó volt. Mert azok nem mutatják ki.

2023. okt. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

"Alig eszek cukrosat, inkább sósat kívánok.Ettől függetlenül is lehet magas a cukrom?"


Lehet.

A cukrot nem csak a cukor viszi fel, hanem a szénhidrát általánosságban. Az meg nem ízhez kötött. A sós ételek ugyanúgy lehetnek magas ch tartalmúak.

Tészta, fehér liszt, krumpli, tej, paradicsom...

Gdm esetén ch-t kell számolni és előnyben részesíteni a lassú felszívódásúakat, amik nem dobják meg úgy a cukrot.

Szigorú diéta kell, ahol nem elég annyi, hogy "én keveset eszek ilyet". Még a felvágottakban lévő cukor is sok, mindent figyelni kell.

"Ha az éhgyomri cukrod jó"

Még igazolt cukrosan is jó volt végig az éhomim, mégis inzulin kellett a végén.

2023. okt. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy voltam gdm-es hogy alsó határon volt az éhomi szinte mindig :-/


Vannak rizikófaktorok a gdm-re, gondolom nem vagy benne. Ezért nálatok nem előírás. Különbözik a protokoll, de még a kezelésé is (sok helyen nem javasolnak szigorú számolós diétát, itt tiltják a gyümölcsök nagy részét míg másutt minél többet javasolnak stb.


Nekem a dietetikus azt mondta, hallgassak a vércukormérőmre. Ha a vércukorszintem tényleg mindig a javasolt határ alatt van, és bevittem a szükséges szénhidrátot, akkor minden rendben van. Persze kicsit nehezít, hogy a pontszerű mérésekkel el lehet véteni a tényleges maximális vércukorszint pillanatát. De bele lehet jönni. (Mo-n a diétánál 7 mmol/l a határ, másutt általában 7.8, ne lepődj meg.)


Mivel elég nagy bajt tud csinálni, érdemes lehet ragaszkodnod hozzá. Ha túl későn van, attól még kiderül a baj, csak akkor a kezelés is kissé későn kezdődik.

2023. okt. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
0,07g/l ez volt október 6.i vizeletmintán. Kérni fogom mindenképp
2023. okt. 15. 09:49
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
A vizelet normál cukorértéke: 0. Ennék nagyobb probléma. Jól kezelt cukorbetegség esetén is 0 a vizeletben kimutatható glükóz.
2023. okt. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
De akkor mi a bajkarikáért nem küld az orvos hanem aztmondja minden rendben nincs szükség.Hanyatt vágom magam eskü.
2023. okt. 15. 10:40
 38/40 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem teljesen van igaza a 36-osnak. Oké, azt mondjuk rá, hogy 0, de az igazából nem 0,000000. Valójában a vese nem tud tökéletesen szűrni, egy nagyon-nagyon-nagyon pici cukor átszűrődhet. Lehet, hogy a te értéked valójában 0-nak számít, csak nem szoktak ennyi tizedest kiírni.


Másrészt meg az én nőgyógyászom azt mondta, terheseknél előfordulhat cukor a vizeletben úgy is, hogy valójában nincs semmi probléma.


Ettől még szerintem is jól teszed, hogy kéred a cukorterhelés elvégzését.

2023. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
Az én nőgyógyászom annyira értett a gdm-hez, mint én az atomfizikához. Viszont beutalt oda ahova kell. Küldött hematológushoz a Clexan beállításához, dietetikushoz a cukrom miatt...stb.
2023. okt. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
30-on alul szültem, kétszer kellett mennem cukorterhelésre, mert van a családban cukorbeteg.
2023. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!