Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek IUGR-t diagnosztizáltak...

Akinek IUGR-t diagnosztizáltak a 20.hét környékén mi lett a babával?Egészséges lett?Hányadik hétre született?Milyen súllyal?

Figyelt kérdés
Akinek volt hasonló megosztaná a tapasztalatait?

#IUGR #Magzati fejlődés elmaradás
2023. okt. 15. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Én szerintem időre születik a baba, és semmi el térés nincsen. Sok válaszoló, szívesen le írja neked, a tapasztalatokat. Orvos mit mond, az ötödik hónapra?
2023. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Engem asszimetrikus IUGR-ral riogatott az orvos. Ugyan ezt a diagnózis gyanút csak a vége felé írta az ambuláns lapra, de kb. 24. héttől észlelte. A kisfiamnak mindig a haskörfogata volt kicsi a magzati korhoz képest. Koraszüléstől féltettek. A végére másfél hónapos lemaradásban volt a haskörfogat.

Végül teljesen egészségesen született, 40. héten. Hosszú, de vékony baba volt. Most is ilyen alkat közel 8 hónaposan. Nem hurkás. Viszont erős, egészséges, előbbre jár mozgásfejlődésben is a korosztályánál.


Annak idején sokat olvastam erről, elvileg az arányos IUGR aggasztóbb lehet, kivéve ha picik a szülők, akkor talán csak kisebb a baba.

2023. okt. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2-es!

Mennyivel volt eleinte lemaradva a haskörfogat? Nekünk 6 napos lemaradásban van, ez a 19. héten derült ki, azóta is tartja az 5-6 napot. A combcsont is kisebb egy héttel kb., de mi sem vagyunk nagyok, én kimondottan alacsony vagyok.

2023. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk először 1 hét lemaradás volt. Majd 24. hét körül 2 hét. 34. héttől 3hét. Főleg 1 érték volt 3 hetesben, a másik kettő talán 2 hetes lemaradásban.

Egyik orvos meg akart indítani a 35. hetet betöltve. Végül a saját orvosom máshogy döntött mert minden más érték (víz, áramlás, nst) tökéletes volt.

40. héten született 3600 grammal 🙄 keskeny kis csaj, anyukám fejformájával, de ez genetika, nem IUGR.

2023. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valaszokat.Nagyon aggódok,mert semmi jót nem mondanak.Ha megszületik kiderül...értem én,de ...azt is mondták,lehet hogy törpe lesz.A szívem szakad meg.
2023. okt. 15. 18:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hányadik hétben vagytok kérdező? Mekkora a lemaradás?
2023. okt. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az az IUGR, ami már 20 hetesen látszik, az nagyon nem jó, àltalában genetikai rendellenesség okozza. Genetikán mit mondtak?
2023. okt. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 2,5 hét lemaradás volt arányos IUGR.


42+0-ra született a baba (átdátumozták a várható szülési időpontot így 41-re és így engedték, hogy plusz egy hetet bent maradjon).


2950 grammal született, egészséges kislány (most 3 hónapos).

2023. okt. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!