Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kilencedik hétben óvatosan...

Kilencedik hétben óvatosan vissza lehet térni a sporthoz?

Figyelt kérdés

Terhesség előtt elég keményen crossfiteztem, az orvos egy hete mondta, hogy mindenben visszatérhetek a "régi" életemhez. Öt hetet pihentem, mióta kiderült a terhesség, ma kezdeném újra.

Nyilván nem guggolnék most 40-45 kilókkal, és nem húznék fel 50-60 kilót, de óvatosan szerintetek lehet súlyokkal is edzeni? (10-12-15 kilóra gondolok.)


2023. okt. 16. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon óvatosan kérdezem. Ha az orvosod azt mondta, hogy visszatérhetsz az edzéshez, akkor miért a gyakoris laikus anyukáktól kérsz megerősítést? Őszintén.


Ha azt mondom, hogy ne, akkor nem fogod?


Ha az orvos azt mondta volna, hogy nem szabad, de én azt hogy igen, akkor rám hallgatsz?

2023. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 1.terhességemet szinte végigedzettem orvosi engedéllyel. Most jelenleg az 5.hétben vagyok, nagyon óvatosan edzek most is, és ennél azért szeretnék intenzívebben a 0.uh után, ha a doki is zöld utat ad.

De a súlyzós edzéseket én nem merném csinálni. Ott azért feszül az egész test keményen, a has is. Szóval én nem ajánlom. Millió mást tudsz csinálni helyette.

2023. okt. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sport és edzés mehet kérdező, de az nem javasolt, aminél a has erősödik és húzódik.
2023. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azért nem edzenék súlyokkal, mert úgy gondolom, hogy káros, hanem mert folyamatosan stresszelnék miatta. Hiába gondolom a józan eszemmel azt, hogy ha az orvos szerint oké, akkor biztosan igaza van, valahogy érzelmi szinten nyomasztana a dolog.


Magadat és a saját határaidat te ismered. Szerintem óvatosan próbáld meg, hiszen az orvos is engedélyezte. Közben figyelj a tested jelzéseire, hogy meddig mehetsz el.

2023. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosod tudja, hogy milyen típusú gyakorlatokat/milyen súlyokkal edzettél eddig, úgy mondta, hogy visszatérhetsz a "régi" életedhez? Az edződnek van speciális terhes-edzéshez kapcsolódó képzettsége, anatómiai tudása?


A 3-asnak annyiban nincs igaza, hogy a has erősítése önmagában nem tilos, de a hasfalra irányuló húzó, nyomó, préselő gyakorlatok nem ajánlottak, pláne nem súllyal, pláne a crossfitben azok a gyakorlatok, ahol lendületből csinálod + a rázkódó, ugráló gyakorlatok.


Én a helyedben várnék a 12. hétig (ott már látják, hol tapadt meg a placenta) + nagyon óvatosan, sokkal kisebb súlyokkal kezdenék, illetve inkább saját súllyal dolgoznék + de legfőképpen egyeztetnék egy olyan edzővel, aki terhesedzést/anatómiát tanult. Egyet gondolj át: ha BÁRMI baj történik, neked kell feldolgoznod.

2023. okt. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én biztos nem térnék vissza a " régi életemhez" 9 hetes terhesen.Szinte semmit nem emeltem még a bevásárlást is az uram hozta fel a panellakásba illetve nagyon odafigyeltem mindenre. a 9.héten még semmi sem fix.ok persze később is lehet gond de a 12.hétig én ezt tutira nem erőltetném..
2023. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!