Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6+2 hetes terhességi ultrahang...

6+2 hetes terhességi ultrahangon 5.79 mm üres petezsák. Nem kevés ez?

Figyelt kérdés
Az orvos annyit mondott, hogy 3 hét múlva menjek vissza, hogy biztosan megállapítsa a várandósságom mivoltát, de én nagyon aggódom és szívesen olvasnék mástól saját történetet. Elméletileg az utolsó menzesztől számítva mért a terhességi idő, maga a fejlődési fázik a 4-5. hétben tart, de AKKOR IS. Jöhet minden sztori, vélemény! Köszi!

2023. okt. 17. 19:06
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Fázis*
2023. okt. 17. 19:06
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Ha valós a terhesség kora, akkor igen, kevés.

Mikor teszteltél először pozitívat?

2023. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Szeptemberi ciklusban, menstruáció előtt 5 nappal, 11. dpo-n. Szeptember 2. volt a menzeszem, szeptember 26-án halvány pozi, utána egyre erősödött, még most is nagyon erős. :(
2023. okt. 17. 19:27
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Hat szerintem ez nem egy élö terhesség lesz
2023. okt. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%

Ha 09.26-án volt pozitív, és tegyük fel, akkor voltál 4 hetes kereken, ha ma voltál dokinál, ez már kereken a 7. hét napja lenne.

De tegyük fel, pár nappal hamarabb pozi lett, mondjuk 10dpo-n. Akkor is a 6. hét közepén járnál.

Ezek alapján ez nem bíztató. 6. hét elején kell lennie már embriónak pulzálással.

2023. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom sajnos, de a doki még nem engedte el a dolgot, azt mondta, várjunk még 3 hetet, de szerintem ez akkor sem jelent jót. Racionális vagyok, elmegyek másodvéleményt kérni, de ennek ellenére szomorúság töltötte el a lelkemet.
2023. okt. 17. 19:38
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy ez ennyi. Nekem a 18mm-es petezsákra mondta anno a doki, hogy 4. hétnek felel meg.


Nem is értem, a doki mire vár 3 hetet. Nekem mikor üres maradt a petezsák, hetente hívtak vissza még az sztk-ban is. Nem hetekig hagyni a bizonytalanságban


Én tuti elmennék amúgy egy másik dokihoz

2023. okt. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a háziorvosod hogy utaljon be 2 vérvételre 2 nap különbséggel, ha ő nem tud, akkor a nőgyógyászt hivd fel. Hogy lásd, emelkedik-e a hcg.
2023. okt. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

"Racionális vagyok, elmegyek másodvéleményt kérni,"


Semmi értelme. Egyetlen UH lelet alapján senki se fog missed ab-ot diagnosztizálni ekkora petezsáknál. Az orvosnak tök igaza van, bár 2 hét elég lenne, nem kell 3.


Egyébként ha annyira korán pozitív volt a teszt, akkor valószínűleg tényleg nem fejlődik megfelelően, de csak erre meg egy ilyen UH leletre alapozva ez nem kimondható.


Missed ab kimondható, ha:

- a CRL 7 mm vagy nagyobb és nincs szívműködés

- 25 mm-es átlagátmérőjű petezsákban nincs embrió

- szikhólyag nélküli petezsák kimutatása után min. két héttel nincs embrió szívműködéssel

- szikhólyagot tartalmazó petezsák kimutatása után min. 11 nappal nincs embrió szívműködéssel


Missed ab. valószínű, (de nem kimondható) ha:

- a CRL kisebb mint 7 mm és nincs szívműködés

- 16-24 mm átlagátmérőjű petezsákban nincs embrió

- szikhólyag nélküli petezsák kimutatása után 7-13 nappal nincs embrió szívműködéssel

- szikhólyagot tartalmazó petezsák kimutatása után 7-10 nappal nincs embrió szívműködéssel

- 6 héttel az utolsó vérzés első napja után nincs embrió

- 7 mm-nél nagyobb szikhólyag

- kicsi a petezsák az embrióhoz képest (kisebb mint 5 mm eltérés van a petezsák és a CRL között)


Ha megnézed, nálad ez csak gyanú, nem diagnosztikus értékű lelet. Minimum 14 napot kell várni, és ha akkor nincs embr szívműködéssel, akkor mondható ki az életképtelen terhesség.

2023. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm utolsó, hasznos volt a válaszod! Várni fogok, habár 2-3 hét alatt öregszem majd 20 évet.😅
2023. okt. 17. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!