Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet terhesség alatt a sok...

Lehet terhesség alatt a sok gyomorsavtól fekélyt kapni?

Figyelt kérdés

9. Hétben járok, a 6. héttől szinte alig eszem/iszom a folyamatos hányingertől/hányástól. A dolog odáig fajult, hogy minden napos gyomorfájással küzdök, néha éjszaka savat hányok.

Elképzelhető, hogy elkezdett kialakulni egy gyomorfekély? :( Maga a terhesség okozhat ilyen tüneteket?



2023. okt. 19. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy orvost kellene megkérdezni, ő a kompetens a témában. Véleményem szerint előfordulhat gyomorsav túltengés attól, hogy alig eszel és iszol, mint ahogy a gyomorfájás is. Nyilván a terhesség elején ez ilyen sajnos, de meg kellene próbálni kímélni a gyomrodat. Pl. kerülni a savas ételeket és italokat. Kitartás, legtöbb esetben a 12. hét után már mérséklődnek a rosszullétek.
2023. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Igyál salvus vizet, savasra lúgos kell.
2023. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen lehet. 12. Hétig bird ki, utána jobb lesz neked. Kerül ki az ételeket és italokat, amiktől savad lesz
2023. okt. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt mindenki azt mondta a 12. Hét után jobb lesz. Hát a nagy szart a 41. Hétig hánytam a gyomorsavat marta a nyelőcsővem ha feküdtem mimden bajom volt. Remélem neked nagyobb szerencséd lesz! Amúgy nem lett tőle bajom! Annyi hogy 3x fektettek kórházba sok hányás miatt.
2023. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én végig hánytam. Szó szerint, meg a szuloszoban is.

36 héten kórházba kerültem mert vert hánytam, meg tükröztek és kezdődő fekely volt. Akkor kaptam egy gyomor védőt és az végre segített. Utána már csak napi 1x hánytam és nem volt fájdalmas mint elotte.

2023. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


És hogy bírtátok lelkileg? Nekem minden nap egy kínszenvedés, folyamatos fájdalom és rosszullét. Tehetetlen vagyok és ingerült egyfolytában, meg kicsit már depis is.

2023. okt. 19. 16:51
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem is kikészít a sav, 15 hetes vagyok.


Hiába kerülöm azt, ami savat csinál, mindentől feljön a sav, teljesen mindegy, mit eszem. A lúgos víz egy picit segít, de attól meg fáj a gyomrom. Remélem enyhül lassan.

2023. okt. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is depressziós lettem pláne hogy mindneki azt mondt a terhesség nem betegség …..
2023. okt. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is mosolyogtam,amikor mondták,hogy 12 hétig van ez,hát én is félidőig hánytam,majd a végén is visszatért. Legalább kis szünet volt. Kérdező,a dokit kérdezd meg. Én refluxosan kezdtem alapból,már előtte is borzasztó volt,a terhesség nyomott egyet rajta. Legtöbbször már véres volt a hányásom is sajnos. Ludea enyhítette valamennyit a savam,de nekem amellett is volt. Mindegy volt mit eszek igazából,hormonok csinálják. Volt hogy valami segített fél óráig utána már nem. Nagyon nehéz volt,a szülés után viszont a korábbi reflux is megszűnt,gyógyszermentesen élek azóta,pedig terhesség előtt évek óta kellett. Most újra terhes vagyok,bízok benne most nem lesz ez,mert most nem tudok pihenni annyit mint akkor hányások mellett.
2023. okt. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén én a wc felett sírtam. Egyszerűen már annyira nem bírtam hogy sokszor azt kívántam bár ne lennék terhes. A napokat számoltam végre mikor szülök.
2023. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!