Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplasma fertőzés magzatra...

Toxoplasma fertőzés magzatra történő átjutás. Mekkora az esélye?

Figyelt kérdés
Ha lehetne szeretnék kérni információt arról hogy volt e valakinek magzatvizbe átjuto toxo fertőzés, és mi lett a következménye . Sajnos nem találok friss információkat, és az orvosok se mondanak semmi ezzel kapcsolatban. 17 hkm, és valószínűleg terhesség elött kaptam el 2 hónappal. Most fogok menni pestre megbeszélésre, de még nem magzatvíz vételre.Köszönöm.

2023. okt. 20. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Amit írsz, az elég ritka, de veszélyes is mindkettőtőkre. Meg értelek, hogy aggódsz és félsz. Első baba, és nehezen jött össze?
2023. okt. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A második babánk lenne, és ez a kicsike tényleg nehezebben sikerült minT az első, persze aggódok mert semmi érdemlegeset nem mond az orvos, csak az általános keret sémát. Annyit mondott hogy menjek a Semmelweis egyetemre Pestre vesznek mintát(borsodban lakunk) és ott kiderül bekerült e a magzatvizbe. Sikerült időpontot kérnem 3 hét múlva, és csak annyit mondtak hogy először csak egy megbeszélés lesz. Eddig minden doki csak küldözget jobbra balra, de senki nem mond semmit, és ez a legrosszabb.
2023. okt. 20. 12:43
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Ezt a választ kaptam a ChatGPT-től:


Általánosságban elmondható, hogy a fertőzött anyák kevesebb mint 30%-a adja tovább a fertőzést a magzatának. Azonban a fertőzés kockázata alacsonyabb lehet, ha az anya már korábban átesett a fertőzésen, mivel a fertőzött anyáktól a magzat felé nem történik újabb átadás.

2023. okt. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Viszont ha előtte kaptad el, ez a válasz:


Ha egy nő toxoplazmózist kap terhessége előtt, akkor a fertőzés már nem jelent veszélyt a későbbi magzatára, mivel a terhesség során az anyai immunitás megvéd a további fertőzésektől. A toxoplazmózis akut fertőzése során az anya antitesteket termel, és a legtöbb esetben teljesen meggyógyul a fertőzésből.


Az anyai immunitásnak köszönhetően a már megszerzett toxoplazmózis nem jelent kockázatot a terhesség alatt, és nincs veszély a magzatra nézve. Az anya immunitása megakadályozza a fertőzés terhesség alatti átadását.

2023. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a terhességem első harmadában kaptam el a fertőzést, ugyanígy a SOTE-ra kerültem, volt magzatvízvétel is. Az negatív lett, de ott azt mondták ez nem jelent 100%-os negativitást, csak valószinűsíti azt. Sajnos nekem egészen a terhesség végéig antibiotikumot kellett szednem, minden nap. A szülés után a babával is kellett menni vizsgálatokra és talán 2 éves volt mikor kijelentették, hogy nem fertőződött.

A fiam azóta 12 éves, és élsportoló. Így az én példám pozitív.

Vérből ki tudta azt hiszem az ÁNTSZ mutatni a fertőzés körülbelüli idejét. Az hogy a terhesség előtt kaptad el, az biztos akkor? Ha így van, akkor megnyugodhatsz.

Nyugodtan írj privátot, ha segíthetek még valamiben. Üdv és minden jót Nektek!

2023. okt. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kedves 5 válaszadó,a vérvétel papíron 12 hetes terhességin 20 hetes fertőzés mutatható ki. Igen én is szedek antibiotikum, illetve majd valami külföldi gyógyszereket is fogok. Nagyon hálás vagyok az irásodért, tudom mindenki más, de mégiscsak reményt tud adni egy ilyen eset, ahol nem csak az első fél évet mutatja be a szülő, hanem már egy elég szép időintervallumot. Föleg igy hogy sajnos nem lehet semmi bővebb infót találni a már bekövetkezett esetekben. És az orvos is csak külföldi tanulmányokat tud példának felhozni .

Köszönöm mégegyszer mindenki kommentjét.

2023. okt. 21. 07:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Még ami eszembe jutott, hogy csináltak a terhesség alatt a babának egy ultrahangos szívvizsgálatot is a SOTE-n (esetleg ezt kérd is), ott rendben volt minden, meg az ultrahangon sosem látszott eltérés, így a nagyobb problémákat úgymond kiszűrték. De mindig mondták, hogy lehet esetleg vak vagy süket lesz, az csak szülés után derül ki, illetve kisiskolás korban lehet mindenféle nehézség. Mikor megszületett, mondtam egyből adják nekem oda, rám nézett, és láttam, hogy nem vak és látszott hogy nem süket, nagyon megkönnyebbültem. Tanulni ugyan nem szeret, de nagyon nincs. A fogain vannak kis foltok, azt kérdezte a fogorvos nem szedtem- e a terhesség alatt gyógyszert, mert ez annak a jele is lehet, szóval az lehet hogy attól van. Valamint a bőre elég érzékeny, sokszor kiütéses lesz, pl más mosószer, tusfürdő, de ez nem biztos hogy attól van.

Illetve még elmentünk egy teljes genetikai ultrahangra a 20 hét környékén, fizetősre , célzottan e miatt, ott nagyon megnyugtattak minket. Én azt gondolom, ha a magzatvízvétel negatív lesz, és az UH-n nem látszik semmi, akkor megnyugodhatsz! Drukkolok nagyon!

2023. okt. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok , hogy ennyi mindent megosztottál velem illetve azokkal akik majd rákeresnek erre kérdésre. Ezekből kiindulva már azért jobban fogom tudni mit kell kérdezni illetve kérni a dokiltol, ha oda kerül a sor. Nagyon sok mindenben segítettél nekünk az biztos, és köszönöm a drukkolást.
2023. okt. 22. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!