Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mást is irritál mindenféle kúp?

Mást is irritál mindenféle kúp?

Figyelt kérdés

Mióta terhes vagyok, azóta folyton van valami bajom odalenn, hol huvelygomba, hol amolyan fertőzés, szexuális életet pedig nem is élek tiltás miatt augusztus óta. Az orvos nem ad receptes kúpokat, hol Lactofeelt, Micovagot, Canestent stb mond az aktuális bajomtól függően.

Az a bajom, hogy minden kimart eddig, kivéve a Betadine. Most vagyok túl a 3 napos canesten kúrán, de reggelre rózsaszínes, véres kúp maradvány távozott. Ugyanez volt Lactofeelnél is. Most döntöttem el, hogy többet semmit sem merek használni, mindig a vételésre gondolok ilyenkor. Másnak is volt ilyen gondja? Ki mit használt terhesség alatt ilyen bajokra?

A Betadine volt egyedül jó, de azt még a jód miatt nem merem mindig :/ hétfőn megyek dokihoz amúgy



2023. okt. 27. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvoshoz kell mennned, aki kenetet vesz és a típusnak megfelelő gombaölőt ad. Azért nem gyógyulsz, mert nem azt a típusú gombát kezeled, amit veszel. Gyakorlatilag vaktöltényekkel lövöldözöl. Irány egy rendes orvos, aki meg is vizsgál nem csak pofázik. Jobbulást :)
2023. okt. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De már háromnál is voltam :( meddig menjek, Pestig, hogy normális orvost kapják? (A kérdés természetesen költői).

Kenetet sem akart egyik sem venni, mert jajj azzal bánthatnak odabenn valamit, és ez 2-3 külön orvos volt. Próbálkoztam már "kéz alól" is, de gyógyszerész tesóm is visszautasított, hogy ő tuti nem ad nekem ilyenkor vényköteles gyógyszert, meg a cns és társai ilyenkor tiltottak.

2023. okt. 27. 08:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, pedig kenetet is vett a doki, viszont mind háromszor ugyanaszt a hüvelyi peobiotikumot ajánlotta a kezelések után, amitől újra kezdődtek a panaszaim... :/ Szóval én már azon gondolkodok, hogy ezekre a tejsavas visszaállítókra kijött valamilyen érzékenységem, ami meg ismét táptalaj lesz a felszaporodó baktériumoknak. Amíg csak a gyógyszeres kúpot használom, addig semmi panaszom nincs...
2023. okt. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ráadásul szájon át is kaptam antibiotikumot, illetve vényköteles hüvelykúpokat, tehát célzottan azok kerültek kezelés alá, amilyen eredmény kijött a laborban.

Tejsavas visszaállító után, újabb kenetvételnél pedig másfajta bacik szaporodtak el, amire megint egy új kör kezelés kezdődött.

Utolsó voltam.

2023. okt. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kenetvételtől nem lesz semmi bajod, nem a méhszájodhoz dugják a pálcikát, hanem a hüvelyed legalsó felületi szakaszáról vesznek mintát.


Mikor terhesség megállapításra mentem, akkor levette nekem a dokim a rákszűrést is, pedig az aztán rizikós lehet ha béna az orvos, mégsem lett semmi bajunk.

2023. okt. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem csak gombád van, hanem vegyes fertőzésed, ezekre sem a Canesten, sem a Micovag es a Lactofeel nem jo (utolso kettot nem is ertem, mert ezek inkabb huvelyflora visszaallitasra vannak, a Micovag semmit nem er onmagaban candida ellen, kezeles utan hasznos). Belsoleg szedett antibiotikum is szukseges lehet, ha olyan bakteriumod van gomba mellett - ezek nagy resze egyebkent is a tapcsatornaban szaporodnak fel, lent pedig ilyenkor erzekenyebb vagy ezekre.

Viszont ehhez szukseges a bakterologiai vizsgalat, ahol a laboros rairja a kitenyeszett bakteriumokat, gombakat a lapokra, majd odairja mellejuk, hogy melyik mikyen hatoanyagra erzekeny, amibol az orvos valaszt neked egy varandosag alatt is szedheto gyogyszert.


Keress egy maganorvost, hivd fel telefonon, mondd el, hogy varandos vagy es szukseged van kenetvetelre, le tudja e venni. Ha igen, akkor menj el hozza. SZTK-s orvosok altalaban tojnak bele, sajnos tapasztalat.

2023. okt. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Mind a 3 magán volt, akkor ezek után elkepzelni sem tudom milyen lehet a sima sztk-s rendelés :( a Lactofeelt meg a Gynot azért ajánlotta, mert szerinte a hormonok miatt van fel örül a a hüvely pH-m és ezek vmelyike majd segít. Aha, felmarni, vérezni segít.

Kedves hármas, négyes válaszoló! Ugyanígy vagyok :/ hát... Legkésőbb szülés után helyreáll a rend, addig meg költhetünk minden második héten erre. Nem hiszem el, hogy neked, sem nekem se jó semmi, csak a gyógyszer :/

2023. okt. 27. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!