Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem hízok? Nem lesz...

Miért nem hízok? Nem lesz baja a babának?

Figyelt kérdés
60 kg-val kezdtem a terhességem(17+5napos vagyok) két hete 62.9kg voltam, múlt héten 61.6kg,most 61.8kg. A hasam sokkal nagyobb mint ebben a korban normális lenne(8 hetesen azt hitték 4-5 hónapos vagyok) és a melleim kétszer akkorák. A férjem szerint sokat eszem.Minden vitamint szedek.Nincs hasmenésem,sosem hànytam. Már lelkiismeretfurdalàsom van hogy nem adok enni a gyereknek,mert híznom kéne...

2023. okt. 27. 22:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
37%
Nemhogy örülnél. Nem, semmi baja nem lesz attól a babának, hogy nem hízol, ezt inkább szerencsének mondanám, mint olyan dolognak, amin aggódni kéne. Ha még nem is hánysz, és eszel is rendesen, egész biztos nincs baj. Én a helyedbe örülnék, és összetenném a két kezem, sőt, nemhogy többet kezdenék enni, inkább óvatos lennék, és innentől (is) csak mértékletesen, odafigyelve táplálkoznék, hiszen mindenki tudja, hogy,, a java'' ezután jön, és így azon lennék, hogy ne is induljon meg rohamos mértékben, csak amennyire minimálisan kell. Ne érts félre kérdező, nem téged akarlak ezzel,, bántani'', meg igazából senkit se, de sajnos ezt a hozzáállást sose fogom megérteni, hogy,, együnk kettő helyett' ', és,, jaj, nem hízok, akkor baja lesz a babának, így inkább még többet eszem, abból biztos nem lehet gond' '. És így lesz aztán a sok terhességi cukros, meg aztán 30-40 kilókat hízott kismama, aki aztán meg kesereg, hogy nem érzi jól magát a bőrébe. Úgyhogy ezzel csak azt akartam mondani, hogy szerintem ezért ne kezdj semmiképp többet enni, kérdező, örülj, hogy ilyen súlyban vagy... Én pl még nem vagyok terhes, de már előre félek a hízástól, a súlyom kb pont mint a tiéd, ehhez vagyok 173.centi. Jelenleg diétázom, olyan 56-58 kiló akarok lenni. (Hangsúlyozom ezzel sem akarom azt mondani, hogy sok a 61-62 kiló másoknak, csak én nem érzem így jól magam a bőrömben). Azon gondolkodom, hogy ha terhes leszek, úgy akarok táplálkozni, hogy az alapanyagcserémnek megfelelő kcal+300 kcal, ami kb 1800 kcal összesen, és a végéig ez felmehet max 2000-ig, ahogy,, nő a + energiaigény'' Most le leszek pontozva, de nekem fontos ez, mindamellett, hogy ne ártsak a leendő gyermekemnek, de szerintem ez m~g mesdze nem is az a szint. Természetesen ezt a kcal-t is sok zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű gabona, sovány fehérjék tennék ki. A kívánosságot, meg nyilván igyekszem leküzdeni, ha az egészségtelen ételekre irányul.
2023. okt. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
78 kg-mal kezdtem a terhességet. A 30.ik hétig 8 kg-ot fogytam. 33. Ik hét után kezdtem hízni. 92 kg-mal mentem szülni 40+3-ra... Mert tele voltam vízzel... A kórházból 75 kg-mal jöttem ki 4 nap után. A baba 3300 grammal született, makk egészségesen, szóval nyugi 🙂😘
2023. okt. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megnyugodtam... utolsó előttinek: én nem pontoztalak le, sőt! Igazad van! Én is próbálok egézségesebben élni mint eddig,160cm vagyok,57kg és mikor ülő munkát kezdtem végez ni egy év alatt feljött 7 kg. Rosszul éreztem magam,diétàztam,le is fogytam 60-ra,akkor estem teherbe. Most is minden nap eszem gyümölcsöt, zöldséget,teljes kiőrlésű lisztet használok ha sütök (sokat sütök)de nem számolom a kalóriát,csak többször kevesebbet eszem, és csak akkor ha éhes vagyok,de most is kövérnek látom magam...27 éves koromtól kezdtem hízni,tini koromban 50 kg alig akartam lenni,xs ruhákat hordtam, Nagyon ritka volt akkoriban találni ilyen méretet..most 35 vagyok.
2023. okt. 30. 09:43
 14/16 anonim ***** válasza:
Az szuper akkor, ha ilyen tudatosan táplálkozol, és így tovább! :) Kövér biztos nem vagy, viszont tudom, mondani könnyű, mikor én is rettegek a hízastól. :(
2023. okt. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Nem is csak a kövérség miatt,hanem hogy minél tovább éljek, és energikus maradjak,hiszen kicsit későn vállaltam gyereket, szeretnék még tizen éves korában kirándulni,focizni vele.. közben a még egy-két gyerek jönne,akkor ugye ez még jobban kitolódik...aki egészségtelen életet folytat idő előtt elmegy,ezt tapasztalom a környezetemben.
2023. okt. 30. 12:54
 16/16 anonim ***** válasza:
Sajnos igen! :(
2023. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!