Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nők 30-40 év után halványan...

A nők 30-40 év után halványan emlékeznek a baba várásukra, vagy ez a terhesség alatt átélt trauma miatt van?

Figyelt kérdés
Van több ismerősöm és rokonom is, aki a saját terhességeikre emlékeznem mindenre pontosan, olyanokat is ismerek akik kevés dologra illetve halványan emlékeznek a baba várásukra.

2023. nov. 3. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Embere válogatja. Én mindenre pontosan emlékszem. A szülés nem trauma, hanem boldogság minden pillanata.
2023. nov. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
A legtöbb ember eleve nem szivesen beszél magánügyekröl, márpedig a szülés az, másrészt nem mindenki csámcsog szivesen olyasmin, ami akkor kellemetlen volt, és föleg arra emlékeznek, amit pozitívnak éltek meg - ugyanis csak így lehet normális életet élni.
2023. nov. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
30-40 év nagyon sok... bármilyen emlék el tud halványulni annyi idő alatt, nem csak a szülés :) Az idő amúgy is csodákat tesz, és az azóta átélt élmények is módosítják apránként az emlékeket. Tehát saját magamon is tapasztaltam már (úgy, hogy még nem is vagyok 40), hogy valamire másképp akartam emlékezni, és egy idő után összemosódott az elképzelés és a valóság.
2023. nov. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Még a hét évvel ezelőtt átélt sürgős császár is szebbé vált, mint akkor volt, pedig tudom, hogy rettegtem közben. 30 év után már csak a szép marad meg. Rettegve senki nem szeret élni.
2023. nov. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Én emlékszem mindkét szulesemre.

Pedig az első pár éve volt már

Természetesen nem meséltem senkinek férjem kívül.(nem apas szülés volt)senkinek semmi köze hozzá.

Ettől még emlékszem mindenre

2023. nov. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Életem legszebb időszakai voltak, mindenre emlékszem. ❤️ Remélem, ez így is marad.
2023. nov. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Annyira nem vészes a dolog. Pár óra fájdalom. Nyilván nem jó, de eltörpül amellett, hogy gyökeresen megváltozik az életed, örökre.

Emlékszem és úgy gondolom, hogy örökre emlékezni is fogok rá, bár nincs 40 év tapasztalatom ebben.

2023. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!